Pole 'Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych' w formularzu wiadomości
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Pole 'Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych' w formularzu wiadomości

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-07-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Pole 'Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych' w formularzu wiadomości

    Jak mogę uzyskać efekt blokowania wysyłania wiadomości e-mail (poprzez standardowy formularz kontaktory Joomli) do momentu, gdy nie zostanie zaznaczone pole "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych". Często spotyka się takie pole, gdy zachodzi konieczność podania danych osobowych. Chciałbym, aby użytkownik wyraził zgodę, że jego dane podane w formularzu zostaną przesłane do właściciela strony. Za pomoc z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślny

    Aby nie ingerować zbytnio w sam kod Joomli musisz dodać to pole checkbox do szablonu formularza kontaktowego i dopisać skrypt javascript, który będzie weryfikował przed wysłaniem formularza czy pole jest zaznaczone.

  3. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kodhtml Zobacz wiadomość
    Aby nie ingerować zbytnio w sam kod Joomli musisz dodać to pole checkbox do szablonu formularza kontaktowego i dopisać skrypt javascript, który będzie weryfikował przed wysłaniem formularza czy pole jest zaznaczone.
    No toś prawdopodobnie koledze uprościł :-)
    @progan - przepraszam - ale mam swoją drogą pytanie - jak ty zamierzasz uzyskiwać te dane? Biorąc pod uwagę że chcesz do tego używać standardowego formularza kontaktowego?
    Jak ktoś je ma tam sam je wpisac, (a nie w formularz z konkretnymi polami) to równie dobrze może zrobić przeklejkę tekstu o akceptacji.
    Pzdr

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    12-07-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    To nie jest jakieś wielkie pozyskiwanie. Jeśli 'Iksinski' wpisze w formularzu swój adres e-mail, to ja go otrzymam na skrzynkę. To (w moim rozumieniu prawa) jest już pozyskanie danych. Przecież Iksinski musi być świadom, że jeśli ja zechcę (ale nie taki mam zamiar), mogę wszystkie w ten sposób pozyskane adresy e-mail, wykorzystać do celów reklamowych, itp. Pragnę, aby osoba która wysyła do mnie swój adres, poprzez formularz kontaktowy, została o tym poinformowana. Ale nie tylko tekstem, a poprzez świadome zaznaczenie pola wyboru. Jeśli tego nie zrobi, formularz po prostu nie wykona następnego kroku - chociaż najładniejszym sposobem, byłoby wyłączenie przycisku [Wyślij].
    Co do jacascript... eh, to muszę 'pogooglować' aby coś takiego znaleźć i dostosować na własny użytek. Kiedyś, gdzieś w sieci widziałem programik - generator skryptów. Były podzielone tematycznie - proste gotowce. Może na moje potrzeby coś znajdę.
    A czy jest może jakiś moduł do Joomli, który byłby gotowy do wykonania mojej zachcianki (powodowałby wyłączenie przycisku na stronie do momentu zaznaczenia Checkbox'a)?
    Mimo to, dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.

  5. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @progan - na własny użytek jak napisałeś powyżej to sobie wejdź tutaj, ściągnij, zainstaluj i użyj do stworzenia formularza kontaktowego - wrzucisz sobie co tam chcesz - pola wyboru, capcha, checkbox itd,itp
    A przy okazji może Ci się przyda w przyszłości.
    Pzdr

Podobne tematy

  1. Pole textowe w formularzu wyszukiwania sobi
    przez tomputer na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-09-2010, 18:36
  2. Dodatkowe pole tekstowe w formularzu rejestracji Joomla
    przez DJ J na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 04-03-2010, 22:43
  3. ochrona danych osobowych
    przez klimaj na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 04-01-2010, 16:14
  4. Dodatkowe pole w formularzu rejestracji
    przez szymo na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-01-2008, 21:12
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 19-02-2006, 10:18

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •