GAnalytics - problem ze statystykami
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: GAnalytics - problem ze statystykami

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-07-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny GAnalytics - problem ze statystykami - rozwiązany

    Witam,

    Mam problem z wyświetlaniem danych z Google Analytics za pomocą komponentu GAnalytics.

    Dodałem stronę do Google Analytics. Niby wszystko jest ok - śledzenie danych jest włączone, użytkownik został zweryfikowany. Komponent też wydaje się działać poprawnie.

    Niestety kiedy z panelu administracyjnego wchodzę do komponentu i chcę podejrzeć statystyki pojawia się komunikat:

    Error in Query: Feed error A feed could not be found at https://www.google.com/analytics/feeds/data?........................

    Czy ktoś miał podobny problem, albo wie jak go rozwiązać?

    ---------------------------------------------------------------------
    Problem rozwiązany.
    Błąd był oczywiście po mojej stronie... W zakładce Profiles stworzyłem i zaimportowałem swój profil z Google. Niestety pominąłem ostatni krok - trzeba było zaznaczyć ów profil, a następnie kliknąć "dodaj"
    .

    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez Zahar : 13-04-2011 16:40

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    12-04-2011
    Wpisy
    136
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej,
    Zainstalowałem moduł w swojej joomli dodałem stronke do GA ale w joomli nie chce mi importować profilu, wyrzuce błąd.
    Czy będziesz mógł mi pomóc?

    Dzieki

    ---------- Post dodany o 10:20 ---------- Poprzedni post był o 10:01 ----------

    Jak włączyć np. śledzenie?

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-07-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wiem czy masz taki sam problem jak ja. Nie wiem też z jakiego modułu korzystasz, ale oprócz modułu musisz mieć zainstalowany plugin, który umieści na Twojej stronie "tracking code" z GA (skorzystałem z paczki ganalytics_free_1_0_0_J15x, która zawiera wszystkie niezbędne pliki).

    Jeżeli jednak masz wszystko zainstalowane jak trzeba, a komponent nie działa:
    - sprawdź w Rozszerzenia/Dodatki/... czy plugin odpowiedzialny za umieszczenie "tracking code" na stronie jest włączony
    - może wpisałeś kod z błędem?

    Problem może też tkwić w konfiguracji komponentu (u mnie tak właśnie było). W zakładce komponentu - Configuration trzeba wybrać opcję Importuj, a następnie na liście profili GA zaznaczyć właściwy profil i kliknąć Dodaj (musisz go zaznaczyć, nawet jeśli jest tylko jeden).

    A tak na marginesie, to komponent ten nie rzucił mnie jakoś specjalnie na kolana. Osobiście uważam, że wygodniej przeglądać sobie te statystyki na stronie GA.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    12-04-2011
    Wpisy
    136
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej,
    Korzystam z modułu ganalytics_free_1_1_0_M2_J16x.
    Dodatek: System - GAnalytics Tracking mam włączony ale na stronie GA po zalogowniu pokazuje mi ze śledzenie niezainstalowane...


    ---------- Post dodany o 12:33 ---------- Poprzedni post był o 12:15 ----------

    Kodu nigdzie nie wpisywałem, gdzie go trzeba wpisać?

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-07-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    W panelu administracyjnym Joomla - wchodzisz w Rozszerzenia/Dodatki i wyszukujesz odpowiedni dodatek - u mnie nazywa się ARTIO Google Analytics Tracking Plugin. "Wchodzisz" w ten dodatek i po prawej stronie zobaczysz okienko "Ustawienia dodatku" - pierwsza pozycja to "Google Analytics UA Code". Właśnie tam powinieneś wpisać "Identyfikator usługi internetowej", czyli kod rozpoczynający się od liter UA-...

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    12-04-2011
    Wpisy
    136
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok, dzięki, już działa.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-02-2011
    Wpisy
    44
    Punkty
    10

    Domyślny

    czesć, a skąd wziąść taki dodatek, jeśli nie mam go w panelu?

Podobne tematy

  1. Komponent download ze statystykami.
    przez lubicz na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-02-2011, 13:48
  2. tryb "projektanta" z statystykami, zapytaniami etc
    przez balus na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-12-2010, 16:25
  3. ja_purity_II - problem ze statystykami
    przez andre123 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 11-09-2010, 12:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •