Osobne menu po wybraniu poszczególnych opcji z menu głownego.
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Osobne menu po wybraniu poszczególnych opcji z menu głownego.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-04-2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Osobne menu po wybraniu poszczególnych opcji z menu głownego.

    Witam
    Z racji iż swoją przygodę z Joomla rozpocząłem parę dni temu mam dosyć słabe jeszcze rozeznanie możliwości tegoż CMS'a.
    Pojawił mi się problem, który postaram się tutaj (mam nadzieję, że w miarę jasno do zrozumienia) opisać.

    Muszę rozwiązać aspekt następujący. Posiadam menu główne, a w nim pozycję co się nazywa Produkty. Pozycja ta po wybraniu posiada podmenu z nazwami przyczep kempingowych, czyli coś takiego:
    Produkty
    -Kip
    -Hobby
    -Knaus
    ...


    No i tych podmenu jest tam ileś. A ja jeszcze każdą z tych pozycji potrzebuję podzielić na dodatkowe opcje (stałe dla każdej)
    Czyli np. 'KIP' ma 'w środku' jeszcze
    'Drzwi' 'Okna' 'Zderzaki' 'Oświetlenie'

    No i nie chciał bym robić znowu podmenu do każdej przyczepy, a np. aby każda z tych przyczep wyświetlała swoje okna, drzwi, zderzaki ...

    Myślałem też o czymś takim, że po wybraniu opcji z podmenu (czyli kliknięciu nazwy przyczepy) w treści strony (czyli u mnie z prawej) będzie się pojawiała stronka z odsyłaczami/przyciskami do tych nowych opcji i po wybraniu których w tym samym miejscu pojawią się żądane elementy.
    Ale szczerze to nie wiem jak utworzyć coś takiego :/

    Nie wiem czy dosyć jasno się wyraziłem, ale mam nadzieję, że tak.
    Możecie mi doradzić jak sobie z tym poradzić? Może nie idzie tego zrobić tak jak ja sobie to wyobraziłem, może trzeba tylko na zasadzie podmenu do każdego.
    Dodam, że chodzi też potem o łatwe dodawanie nowych pozycji (nowych części do każdej przyczepy jak będzie je trzeba wystawić).

    Doradźcie wyjadacze Joomlowi

    EDIT: dodam jeszcze, że szukałem trochę tutaj w postach forum ale szczerze to nie znalazłem tego czego mi potrzeba lub inaczej, nie potrafię zadać właściwego pytania :/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    Jeśli to nie ma być sklep tylko informacja dla klienta oparta na artykułach;
    może taki pomysł:
    tworzysz kategorie (np. Kip) dla każdego rodzaju przyczepy osobną, wrzucasz tam artykuły: okna, drzwi, zderzaki itd
    Do każdego głównego artykułu o przyczepie wrzucasz moduł wyświetlający listę lub przegląd art. z kategorii ze szczegółami przyczepy (np. Kip) - za pomocą wpinacza modułów.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    17-04-2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za szybką odpowiedź
    Muszę powiedzieć, że chyba łapię o co biega ;) Postaram się to jutro wprowadzić do działania bo dziś już moje szare komórki domagają się snu.
    Póki co dzięki Jakby co to poinformuję o rezultacie czy osiągnął on moje 'wymagania'


    ---

    Zrobiłem takie coś (myślę, że zgodnie z opisem, ale proszę w razie W o weryfikacje ;) )
    Każda nazwa przyczepy to inna kategoria. Utworzyłem artykuły dla niej (okna, drzwi, zderzaki)
    W menu głównym dodałem pozycje (każda pozycja jest nazwą przyczepy) Jako pozycję menu określiłem 'Przegląd - artykuły w kategorii' więc teraz po wybraniu tej opcji faktycznie z prawej strony mam te dodane okna, drzwi itp.

    Więc chyba tak to miało być choć rodzi mi się małe ale..
    Teraz chciałbym dodawać np. poszczególne okna do danej przyczepy. W aktualnym stanie pozycja 'Okna' jest artykułem więc musiał bym edytować go za każdym razem i tam wpisywać 'z palca' te teksty + dodawać zdjęcie tegoż okna oraz w razie usuwania musiał bym szukać odpowiedniego wpisu w celu wykasowania. Niby ok, ja tam bym sobie z tym poradził, ale jak dam temu człowiekowi co to chciał taki stan rzeczy to facet się zabije o myszkę :/

    Szło by to może jakoś uprościć? Np. Jak kliknę te 'Okna' z tej prawej strony to pojawiają mi się nowe pozycje z linkami do poszczególnych elementów no i w celu usunięcia wtedy byłoby chyba szybciej wywalić element (jako artykuł) niż szukać w aktualnym artykule np. pozycji nr 48 i ją usuwać?

    Domyślam się, że moje dewagacje są na poziomie przedszkola jeżeli chodzi o Joomle, no ale jak pisałem wcześniej, nie miałem z nią wcześniej styczności i jej 'logika' rozmieszczania elementów póki co mnie przerasta.

    PS: dodaję jeszcze że faktycznie nie jest to żaden sklep, tylko strona co ma prezentować co tam facet ma na magazynie, ale musi też dawać możliwość szybkiego usunięcia danej rzeczy jak mu ją ktoś weźmie...

    Z resztą co chciał to sobie poradziłem bo to było proste, no ale z tym to mam zagrychę :/
    Ostanio edytowane przez DeadEnd : 20-04-2011 10:40 Powód: Złaczenie 2 postów

Podobne tematy

  1. Dostep do poszczególnych pozycji menu
    przez Krzychu89 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-03-2011, 13:50
  2. Problem z adresem strony przy wybraniu menu home
    przez bielik007 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-02-2011, 09:41
  3. Osobne menu w artykule
    przez washingtonplx na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-09-2010, 19:21
  4. Edycja głownego panelu menu
    przez damian na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 31-10-2009, 23:00
  5. Osobne menu dla wersji jezykowych
    przez JurekZ na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 10-11-2007, 00:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •