Instalacja Joomli - problem
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Instalacja Joomli - problem

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-04-2011
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Instalacja Joomli - problem

    Witam!

    Jestem nowy na forum. Mam nadzieję ,że z Waszą pomocą sobie poradzę.

    Mianowicie jestem w kroku 4 : Baza danych podaję czyli "localhost" moją nazwę użytkownika, hasło a następnie nazwę bazy danych od małej litery ( dawałem również od dużej tak tez została podana przy rejestracji nowego użytkownika ) i oto co mi wyskakuje:


    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`


    A jeżeli napiszę nazwę użytkownika od małej litery to nasttępująca wypowiedź : Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

    Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję i przepraszam za kłopot

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Zasady forum:
    jak najwięcej informacji dotyczących problemu.
    Pierwsze - czy aby na pewno chodzi o joomla 1.0.x - jeżeli tak to dziwi mnie ten pomysł - no chyba że robisz muzeum.
    Po wtóre - jaki hosting? (dostawca /z opisanym problemem stawiam na home.pl)
    Po trzecie - najpierw szukajka
    Problem był już wielokrotnie opisywany - znajdziesz również zapewne rozwiązanie swojej wersji problemu.
    Pzdr

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    31-05-2011
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    mam dokładnie ten sam problem - zainstalowałem XAMPP'a i inne rzeczy według podręcznika "joomla! 1.5 Przepis na własną stronę WWW". Przechodzę wszystkie etapy i zatrzymuję się na czymś takim jak powyżej... "Problem był opisywany wielokrotnie".... Nie widzę gdzie i kiedy..... sorry (

    ---------- Post dodany o 10:19 ---------- Poprzedni post był o 10:17 ----------

    próbuję instalować Joomla! 1.5.23....

    ---------- Post dodany o 10:32 ---------- Poprzedni post był o 10:19 ----------

    dla joomlowych debili, jak ja to tu właściwie nie ma nic - kiedyś mi się wszystko udało (od XAMPP'a - do Zaplecza) - a dziś wracam do tematu i nadziewam się na dziwne komunikaty, nic z tego nie jarzę i nikt z ekspertów nie zniży się do mojego poziomu, by mi pomóc.... Dlaczego?...

    ---------- Post dodany o 10:34 ---------- Poprzedni post był o 10:32 ----------

    [QUOTE=Davidek;230197]Witam!

    Jestem nowy na forum. Mam nadzieję ,że z Waszą pomocą sobie poradzę.
    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`


    na ludzki język też tego nikt nie przstłumaczy....

  5. #4
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Bo eksperci zniżali się już wielokrotnie odpowiadając na to pytanie i nie zamierzają pisać w kółko o tym samym.

    No dobra, zniżę się jeszcze raz..

    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...l=1#post213351
    Ostanio edytowane przez palyga007 : 31-05-2011 13:38
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

Podobne tematy

  1. Problem z instalacją joomli
    przez qadii na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 21-06-2009, 20:04
  2. Problem z instalacją joomli 1.5.8
    przez rykacz na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 07-12-2008, 18:48
  3. Problem z instalacją joomli
    przez 1dxalpen na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 06-01-2007, 13:49
  4. problem z instalacją joomli
    przez RyleC na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-10-2006, 18:49
  5. Problem z instalacją Joomli.
    przez pawelski na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 05-06-2006, 22:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •