Podłączę się pod wątek, bo może to już jest znane, tylko ja znaleźć informacji nie umiem.
Od prawie początku jak Joomla powstawała (wyzwoliła się trzymam na tym silniku stronę. Przyszedł czas na poważniejsze zmiany więc zacząłem szukać fajnej templatki. Poprzednio zostawiłem Solarflare II jako bazę i ją lekko zmodyfikowałem. Teraz chciałem coś na CSS żeby ładniej wyglądało i zaczęła się jazda.
Bez zbędnych opisów bo już i tak ględzę. Czy ktoś sprawdzał co się dzieje z układem elementów na stronie jeżeli zwiększymy rozdzielczość ekranu DPI we właściwościach ekranu (zaawansowane). Pracuję na monitorze 1920x1200 i muszę powiększać czcionki. No więc FF chodzi cały czas identycznie bez względu na te zmiany i templatka wygląda tak jak powinna. IE6 i IE7 rozbija układ. Moduły z prawej strony lądują albo gdzieś na dole, albo po lewej jakby pod treścią. Od dawna widziałem że coś jest nie tak z grafią pod IE, ale jako że na codzień używam FF to po prostu nie specjalnie mnie to obchodziło.
Sprawdzałem na kilku templatkach i wszędzie to samo. Jedynie templatki oparte na tabelach jakoś się trzymają.
Według mnie jest to duży problem. Sporo laptopów "profesjonalnych" ma matryce 1400 - 1900 punktów i bez podnoszenia rozdzielczości ekranu nie da się pracować. Jednocześnie nie można zakładać, że "tacy" użytkownicy nie odwiedzają strony, szczególnie jeżeli jest to strona firmy związanej z reklamą.

Co drodzy forumowicze na to (?)... mnie delikatnie ręce opadły.