"Obsowa" - czyli cos nie gra :)
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: "Obsowa" - czyli cos nie gra :)

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny "Obsowa" - czyli cos nie gra :)

    Hej robie wlasnie stronke: http://156.17.100.89/~sam/sam/ i pojawia mi sie dziwny problem. Sam robilem templatke i jest tam wszytko raczej dobrze .. zwykla tabela . Na stornie glownej wsyztsko sie miesci ale po nacisnieciu aktualnosci czy linkow wsyztsko sie przesuwa , gdzie moze byc problem ? czy po prostu ta stornka aktualnosci jest za duza i mi to tak dziwnie rozwala ? i czy mozna to zmienic ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    aha zeby bylo smiesznie w ie jest ok , a problem tylko pod firefoxem :/

  4. #3

    Domyślny

    no u mnie jest OK. nie widze problemu z templatka

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    u mniee też ok w ie operai firefox nawet w przegladarce tekstowej jest ok.
    tylko jest małe ale mam rozdzielczość monitora 1600*1200. Może na mniejszych się rozłazi daj zrzut ekranu.
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  6. #5

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    http://img251.imageshack.us/img251/8953/osnowa6tg.jpg z opery
    faktycznie jest nie na środku w firefox ja szukałem poważniejszego błędu a na to nie wzruciłem uwagi, każda przegladarka ma inny silnik i inaczej interpretuje kod i do takich niespodzianek sie przyzwyczaiłem. Jeśli bazowałeś na jakieś templarce to zobacz jak ona wyglada, albo podejżyj kod podobnych.
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny no wlasnie teprzegladarki :)

    Bazowalem na takiej innej templatce ale z niej tylko css wzialem, na screenach widac taki mini uskok po lewej stronie na linii , i po prawej stronie na samej gorze zaraz kolo tego pomaranczowego baneru czasmi wyskakuje taki cienki bialy pasek, ale sie okazujeze na kazdej przegladarce to innaczej wyglada moj znajomy ma tego samego ff co ja i on na rpzyklad nie ma tego bledu , wiec chyba sobie daruje i pewnie zostawie w cholere

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    Pod adresem http://www.webstandards.org/act/acid2/test.html można sprawdzić jak nasza przeglądarka interpretuje standardy W3C.

    Jeśli test wypadnie pomyślnie obrazek powinien wyglądać tak:

    Test Acid2, do stworzenia tej "grafiki" wykorzystuje HTML4, CSS i po częsci technologię PNG.
    zobacz i sie zdziwisz jakie to mamy dobre przeglądarki
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2005
    Wpisy
    32
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ja bym radzil sie zaznajomic z w3 jezeli stronka przejdzie przez validatora to jest duza szansa ze bedzie wszedzie działa.
    Dobry webmaste/designer nie zwala na przegladarke tylko stara sie psiac wdg standardow i sprawdza działanie stronki w kazdej przegladarce. Bo nie zmusimy uzytkownika do uzywania okreslonej przegladarki, a jak cos sie rozsypie to wiecej do nas nie dojdzie (to jest do wypowiedzi o badziewnych przegladarkach )

    Taka moja rada:
    Naucz sie Divow i wyrzuc tabelki w niepamiec (no jedynie do przedstawiania danych w.. tabelach. Bo po to one sa )
    U mnie wszystko OK (IE i FF). Rozdzialka 1024/768

    Koniec wykładu

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1.Co mają tabelki do zgłoszonego problemu, to ja nie wiem. Co więcej, wytrawni designerzy i znawcy CSS-a, włącznie z W3C dopuszczają stosowanie tabel do zarządzania układem zawartości w szablonie. Więc mój Szanowny przedmówca chce być bardziej papieski.

    2. "Wzięcie sobie CSS-a" z innej templatki niczego nie wyjaśnia. Bo ów CSS jest w sporej części zwykle związany z plikiem definiujacym szablon (index..php)

    3. Problem leży na pewno we właściwościach tabel określonych w CSSie
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •