Atrybuty produktu vs. zmiana ilości magazynowych produktu
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Atrybuty produktu vs. zmiana ilości magazynowych produktu

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-12-2007
    Wpisy
    87
    Punkty
    10

    Domyślny Atrybuty produktu vs. zmiana ilości magazynowych produktu

    Witam,
    Czy ktoś zna i mógłby wskazać rozwiązanie, które powiązałoby zmianę ilości produktów w magazynie z atrybutami sprzedanego produktu ?
    Jest to istotne przy sprzedaży towarów, które mają różne kolory i rozmiary. Definiując produkt określamy m.in. jego ilość w magazynie, ale jest to ilość łączna, bez względu na to jakie atrybuty przypsaliśmy produktowi. Jeśli klient kupuje coś w kolorze czerwonym i rozmiarze M, to zmienia się łączna ilość produktów, ale de facto nie wiemy jakiego konkretnie produktu ubyło i w którymś momencie może dojść do sytuacji, w której kolejny klient zamówi towar, którego już w magazynie nie będzie (sprzedaliśmy wszystkie czerwone M), a w opisie produktu dalej będzie wykazywany stan produktu większy od zera, bo w innych kolorach lub rozmiarach produkt jest.

    Ktoś kiedyś już o to pytał na forum, podobnie na forum Virtuemart.pl i virtuemart.net, ale nikt nie wskazał jakiegoś rozwiązania.

    erper

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Jest jak na razie chyba tylko jedno rozwiązanie tego problemu - kosztuje 80USD tutaj. Niestety, VM tak ma.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-12-2007
    Wpisy
    87
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za wskazówkę.
    Może skorzystam w przyszłości, jak sklep zacznie na siebie zarabiać. Na razie zrobiłem to okrężną drogą definiując dodatkowe warianty dla produktu (niestety każdy z nowym SKU). Nie jest to może rozwiązanie optymalne, ale w testach działa w porządku, tylko nie mogę sobie poradzić ze zmianą koloru czcionki nagłówka w okienku wyboru "Child Container'. Kolor czcionki w tym okienku bazuje na kolorze zdefiniowanym dla całej strony (body) i w związku z tym że nasycenie koloru tła jest zbyt duże, nie widać tytułu komunikatu ("Prosimy wybrać wariant"). O ile ze zmianą kolorów w "Cart Container" poradziłem bez kłopotu, to z "dzieckiem" nie mogę sobie poradzić. A nie chciałbym zmieniać koloru liter w "body", bo zepsułoby to wygląd całej strony. Parametry dla vmChildContainer są definiowane w pliku components/com_virtuemart_themes_ja_larix_theme.css.

    erper



    A może podpowiesz mi jeszcze w innym temacie. Chodzi mianowicie o zmianę kolorów wyświetlania okienka komunik
    erper

  5. #4
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Skoro nie masz zdefiniowanej klasy to ją sobie zadeklaruj w CSSie.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-12-2007
    Wpisy
    87
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak zrobiłem. Dzięki za podpowiedź.
    erper

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-12-2014
    Wpisy
    30
    Punkty
    2

    Domyślny

    Odświeżam temat- podana strona z możliwością zakupu już nie funkcjonuje. Czy istnieje jakiś inny komponent/moduł/dodatek ?

Podobne tematy

  1. [virtuemart] przypisanie na sztywno 'typu produktu' do nowo dodawanego produktu
    przez tom3cz3k na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-06-2010, 14:27
  2. Atrybuty produktu - zagadka bez rozwiązania?
    przez jedzon na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 01-03-2010, 10:37
  3. Filtr ilości produktu
    przez sylwekb na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-10-2009, 18:49
  4. Atrybuty produktu
    przez feronek na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-06-2009, 13:39
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 28-08-2008, 13:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •