Dlaczego Joomla 1.5 - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: Dlaczego Joomla 1.5

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-04-2011
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    To i ja dorzucę trzy grosze.
    Jeśli jest się nowicjuszem - to tylko Joomla 1.5. Dlatego, że:
    - jest od dawna w użyciu, jest stabilna i w miarę bezpieczna;
    - nowicjusz nie jest w stanie skorzystać z nadpisywania szablonem, albo wstawiania kawałków kodu - do wszystkiego używa komponentów i pluginów, a tych do 1.5 jest najwięcej (i w dodatku realizujących dziwaczne pomysły nowicjusza);
    - nowicjusz lubi szukać "najlepszego, full wypas" komponentu - tak jak wyżej, w przypadku 1.5 ma czym wybierać;
    - nowicjusz ma tysiące dziwacznych i często banalnych problemów - prawie wszystkie mają już swój opis w necie lub dokumentacjach, więc łatwo znajdzie odpowiedź (przy okazji, znużony weteran joomlowy ma go do czego odesłać do poczytania);
    - nowicjusz potrzebuje gotowego, bardzo nietypowego szablonu - dla 1.5 wybór idzie w tysiące...
    - nowicjusz szuka w końcu współpracownika lub kogoś kto poprawi jego błędy - dla 1.5 łatwiej znaleźć kogoś, kto już miał styczność z tym systemem (w końcu większość stron w polskim necie bazuje podobno na Joomla);

    Jeśli jest się zaawansowanym użytkownikiem - to Joomla 1.6. Dlatego, że:
    - daje więcej możliwości;
    - jest już sporo rozszerzeń, a jeśli nie ma, to zaawansowany użytkownik dostosuje komponent / plugin do wersji 1.6 (lub komuś za to zapłaci) - na czym przy okazji skorzysta cała społeczność;
    - szablon i tak tworzony jest od zera (prawie), więc brak ograniczeń;
    - przy stałej opiece nad stroną, łatwiej o aktualizację Joomli i komponentów (zapewne przejście z 1.5 na 1.7 lub wyżej będzie dramatem);
    - pomoże w rozwoju dokumentacji i bieżących problemów, na czym znów skorzysta społeczność;
    - może pokazać klientowi, że pracuje na najnowszej Joomli (czytaj jest dobry i jest na bieżąco) - większość studentów i freelancerów używa Joomli 1.5;

    To tak po krótce. Osobiście stawiam strony i na 1.5 i na 1.6. Tam gdzie planuję długofalowy rozwój strony i nie muszę mieć wszystkich bajerów (czytaj kosmicznych komponentów), używam 1.6. Tam gdzie muszę zrobić coś "na już" i z bajerami używam 1.5, bo łatwiej o nietypowe rozszerzenia. Ale generalnie, kierunek -> Joomla 1.6
    Życie jest jak podróż nocą - widzimy tylko to, co jest w świetle reflektorów...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    To co piszesz to błędne myślenie oraz wskazujesz tym, że:
    - Joomla 1.6 nie jest stabilna ani bezpieczna, co nie jest prawdą
    - studenci i freelnacerzy używają 1.5, jakoby byli mniej zaawansowani, co nie jest prawdą
    - 1.6 nie ma dokumentacji, tutoriali itp. w internecie, to nie jest prawdą
    - 1.6 nie ma mnóstwo komponentów, co jest nie prawda, bo wiele z nich nie ma na JED*

    To napisałeś wskazuje ważne rzeczy, które są (namacalną) prawdą (spotykaną również tutaj na forum), mianowicie:
    - wymieniony przez Ciebie nowicjusz, jest ogromnym leniem, któremu nawet nie chce się poczytać informacji, nie mówić już o przeprowadzeniu kilku prostych testów na swoim komputerze i woli marnować czas innych oraz zaśmiecać różne miejsca pomocy (między innymi o forum)
    - rzeczony wyżej współpracownik, to ma być tak naprawdę jeleń, który będzie tyrał za "nowicjusza" wzamian za miskę ryżu


    * wiele osób szuka najlepszych rozwiązań najlepiej za darmo, a wydanie kilkunastu/kilkudziesięciu PLN jest męka, mimo iż za niektóre komponent warto wyda nawet 100, 150 PLN (pomijając rozwiązania dedykowane, które są warte dużo więcej).
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #13
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    + Dla Joomla! 1.6 też są kursy video + książki zobacz na amazon.com, polskich nie liczę , brrr.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @moje, czemu ma służyć Twój głos i - niestety - obrażanie ludzi.
    Nowicjusz, który wg Ciebie jest "leniem" to zwykle osoba zdezoriientowana, często nieznająca języka angielskiego, niedoświadczona w zaawansowanych zabawach z komputerem. A Joomla! ze stosunkowo prostego systemu w swoich początkach stał się dość złożony i trudnym dla początkujacych.
    To co napisał @krzysztof_klosek to sensowny zestaw sugestii zarówno dla nowicjuszy, jak i osób z pewnym doświadczeniem. Nie jest tak, jak usiłują wmawiać niektórzy, że jedynym mądrym i słusznym wyborem jest i będzie co najmniej przez kilka następnych miesięcy Joomla 1.6, bo równie dobrym wyborem jest Joomla 1.5, jak i 1.6 (1.7).
    Także "argumentacja" w sprawie płatnych/niepłatnych rozszerzeń jest powierzchowna.
    W całej sprawie racz zważyć na misję Joomla!, którą było i jest - najogólniej rzecz biorąc dostarczenie elastycznego programu na potrzeby cyfrowej działalności wydawniczej oraz daleko idącej współpracy, budowanie wspólnoty ludzi różnych kultur. Warto zgłębić dokument Centrum Projektu - Misja, wizja i cele.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    @zwiastun
    Nowicjusz, który nie jest leniem, potrafi poczytać materiały wiki.joomla.pl, znaleźć inne sensowne źródła informacji o Joomla w jeżyku ojczystym, nie boi się wykonać kilku prostych testów na własnym komputerze.
    Co do rozszerzeń płatnych, to może i jest to uwaga powierzchowna ale jak najbardziej prawdziwa, dowodem na to jest podawanie małej ilości rozszerzeń do 1.6, bo tych płatnych nie biorą pd uwagę.
    Webdeveloper do usług ;)

  7. #16
    Bywalec michal1233 awatar
    Dołączył
    19-09-2009
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    277
    Punkty
    14

    Domyślny

    Dla mnie jak na razie 1.5, ponieważ: wiadomo więcej dodatków, ale także chodzi o to, że dużo bardziej przejrzyste jest okno pisania artykułów, w 1.5 jest poziome, a w 1.6 zrobili pionowo i jeszcze dużą czcionką - tego nie rozumiem.
    Jeżeli pomogłem kliknij - *

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2009
    Wpisy
    436
    Punkty
    13

    Domyślny

    Ja raczej wole J1.5 choc J1.6/1.7 jest ciekawa.
    Denerwuje mnie w J1.7 jednak co innego. Przy edycji artykulow - edytor jest nisko, pol ekranu zajmuje opis (główne parametry art)
    a przecież dzialamy glownie potem w JCE ktory jest nowej Joomli jeszcze niżej niz w J1.5
    Jak dla mnie J1.6/1.7 jest troche mniej przejrzysta vs J1.5

  9. #18
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2012
    Wpisy
    136
    Punkty
    3

    Domyślny

    Ja też od niedawna zacząłem bawić się joomla i muszę przyznać, że z pozycji osoby zaczynającej przygodę z tworzeniem stron to joomla 1.5 jest idealna. Jest łatwa w obsłudze, ma mnóstwo rozszerzeń i można znaleźć bardzo dużo instrukcji. Jakoś niedawno napisałem na forum i zostałem zrugany przez jednego z moderatorów za to, że używam J 1.5. Mnie tam osobiście mało obchodzi co tam ktoś sobie mówi, bo jak dla mnie 1.5 jest idealna.

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Klusek1 Zobacz wiadomość
    Jakoś niedawno napisałem na forum i zostałem zrugany przez jednego z moderatorów za to, że używam J 1.5
    Nie przesadzasz? Zostałeś zrugany, czy tak to odczytałeś. To dwie różne sytuacje.
    Joomla 1.5 za miesiąc odchodzi do lamusa. I to jest wszystko, co dziś można sensownego można powiedzieć w dyskusji, którą wersję wybrać na nową witrynę.
    Jak się ktoś uprze, to 1.0 też może zainstalować, bo jeszcze łatwiejszy w obsłudze, poradników jest jeszcze więcej, i pomoc podręczna jest dostępna po polsku.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    03-04-2015
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Moim zdaniem ta wersja jest dużo lepsza niż poprzednia.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Dlaczego Joomla 1.6+
    przez zwiastun na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post/autor: 13-04-2012, 13:32
  2. Dlaczego nie np. Joomla... ???
    przez ojobazos na forum Off topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 01-11-2010, 14:13
  3. Dlaczego Joomla 1.5?
    przez Grooveman na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-07-2009, 22:47
  4. dlaczego joomla..
    przez adrjan.b na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-08-2006, 02:09
  5. Dlaczego joomla 1.08 tylko na MySql 5?
    przez kotos na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 29-05-2006, 23:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •