Konfiguracja poczty SMTP - maile nie dochodzą z formularza.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Konfiguracja poczty SMTP - maile nie dochodzą z formularza.

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    07-06-2010
    Wpisy
    120
    Punkty
    11

    Domyślny Konfiguracja poczty SMTP - maile nie dochodzą z formularza.

    Witajcie,

    Wiem, że kilka wątków już jest na temat niedochodzących maili, ale proszę was o podpowiedź, bo nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. Podpowiedzi nic mi nie dały...

    Mam formularz kontaktowy i przychodzi wiadomość o błędzie tylko na wpisany adres w formularzu, nie kontaktu.

    W konfiguracji serwera poczty mam następująco:

    Obsługa poczty - serwer SMTP,
    Wysyłaj z adresu - adres admina np. admin@tlen.pl
    Nazwa nadawcy - strona www
    Ścieżka Sendmail
    Uwierzytelnianie SMTP - Tak
    Bezpieczeństwo SMTP - brak
    Port SMTP - 25
    Użytkownik SMTP - brak
    Hasło SMTP - brak
    Serwer SMTP localhost/smtp.tlen.pl (próbowałem i tą i tą opcję).

    w komponencie kontakt mam wpisany adres admina admin@tlen.pl, bo na użytkownika administrator jest on ustawiony.

    zachowanie:

    Kiedy w serwer SMPT wpisany jest "localhost", to wysyła wiadomość o błądzie wysyłania maila na adres wpisany w formularzu (np. joomla@wp.pl), nie zaś na adres admina.

    kiedy wpisałem w serwer SMPT "smpt.tlen.pl", to tylko chwilę pomyślał i nic nie wysłał...

    Proszę o podpowiedź lub link, gdzie mógłbym sobie o tym doczytać... pierwszy raz się za to biorę...

    pozdrawiam i z góry dzięki.

    BK

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    A dlaczego nie wysyłasz przez funkcję php mailer? Wtedy nie musisz ustawiać serwerów itp. Jeśli chcesz wysyłać przez smtp to wpisz dla o2: "poczta.o2.pl" - bez cudzysłowów.
    c'est la żizń...

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    07-06-2010
    Wpisy
    120
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witaj!

    Dzięki za poradę. W końcu poszło. Gdzieś wyczytałem, żeby broń Boże nie używać domyślnej funkcji PHP, bo cyrki się dzieją, ale śmiga ładnie, tylko się przez to namęczyłem jak głupek.

    A więc podsumowując:
    Obsługa poczty - funkcja poczty PHP,
    Wysyłaj z adresu - adres admina np. admin@tlen.pl
    Nazwa nadawcy - strona www
    Ścieżka Sendmail
    Uwierzytelnianie SMTP - Nie
    Bezpieczeństwo SMTP - brak
    Port SMTP - 25
    Użytkownik SMTP - brak
    Hasło SMTP - brak
    Serwer SMTP localhost

    Będzie dla potomnych ;)

    Pozdrawiam.

    Zamykam temat.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-12-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja mam ustawione jak kolega podał i u mnie dalej nie dochodzi nic. Jestem juz w czarnej rozpaczy

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    07-06-2010
    Wpisy
    120
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witaj, znam ten ból - ta poczta napsuła mi najwięcej krwi z wszystkiego. Prawdę mówiąc sam nie wiem, jak to działa, tzn. raz działa, raz nie.

    Na pewno w ustawieniach standardowych trzeba zmienić tylko adres i tyle oraz oczywiście dodać w komponentach klienta odpowiedniego.

    Ostatnim razem męczyłem się pół dnia, przestawiałem, testwoałem i nic. Rzuciłem to na jakiś czas, a kiedy wróciłem poczta działała - myślę, że potrzebuje czasu na "przemyślenie", bo mi wszystkie serwisy chodzą na tym ustawieniu.

    Pozdrawiam.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-12-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rozwiązanie jet pewnie banalnie proste. Ja straciłam już mnóstwo czasu na to i energii. Wygląda na to że to serwer poczty odrzuca wiadmości tylko nie wiem dlaczego i wydaje mi się że sie juz nie dowiem nie umiem skonigurowac joomla pod tym katem a w pomocy nie jest to NIGDZIE opisane az sie dziwie.

  8. #7
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    port 25 trzeba zastąpić portem 587

    nie zawsze rozwiązuje to problem blokady wiadomości systemowych, szczególnie z serwerów [ w klastrze ] wykorzystywanych do mass mailingu !
    Ostanio edytowane przez kurtz : 26-01-2011 11:13

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-12-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Też nie działa ale słuchajcie w kodzie na stronie joomla znalazłam takie cos Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi byc może to jest przyczyna mail z formularza może jest uznawany za spam i automatycznie jest odrzucany.

    Tak moim zdaniem to jest przyczyną. Chodzi tu o to że adresy typu @op.pl @tlen.pl @wp.pl jak mój np. są chronione przez antyspam, mają tzw SPF czyli wprowadzenie zabezpieczenia serwerów SMTP przed przyjmowaniem poczty z niedozwolonych źródeł (źródło wikipedia) wprowadzone odgórnie czyli przez na przykład onet w moim przypadku-przynajminej taki komunikat otrzymałam w tych odrzuconych mailach- cały czas wyskakuje coś o antyspamie i spf teraz dopiero zauważyłam. W tych adresach poprostu opcja formularza jest chyba nie do ustawienia. Żeby formularz zadziałał musimy mieć podany adres mailowy z serwera. Taka jest moja teoria i coraz bardziej wydaje mi sie sluszna.
    Pooglądałam inne strony. Te które mają formularze kontaktowe mają podane adresy z mailowe z serwera i nie mają napisane o ochronie a te strony które mają op.pl są podane jako zwykłe linki po których klinnieciu otwiera sie outlook i one mają właśnie to zdanie o ochronie
    czyli żeby formularz działał musimy mieć konta mailowe na jakimś serwerze a nie na tlenach i onetach
    Ostanio edytowane przez Asia1 : 26-01-2011 14:19

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    07-06-2010
    Wpisy
    120
    Punkty
    11

    Domyślny

    ja używam ciągle tlen.pl i maile mi dochodzą. Jak pisałem - raz przychodziły, raz nie - ostatnio jest znacznie lepiej, bo przestałem się tym przejmować i grzebać w standardowych ustawieniach (ale obawiam się, ze do czasu...). Ostatnio też postawiłem ze 3 strony, wszystkie na adres tlen.pl, bez problemu dochodzą - używaj funkcji pocztowej php.

    Ta funkcja ochrony odnosi się do adresu na witrynie, wpisywanego w formularzu, a do tego przypisanego administratorowi, czy wybranemu użytkownikowi.

    Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez ats2008 : 26-01-2011 14:32

  11. #10
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    robisz ustawienia smtp dla funkcji php mail, nie wiedząc czy w ogóle funkcje php mail masz dostępne na serwerze ( albo sendmail ), dodatkowo pisząc odkrycia, które w kilku słowach ktoś wcześniej napisał.

    najpierw poznaj swój serwer, potem pytaj, podając szczegóły, bo twoje emocje najmniej nas tutaj interesują.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Nie dochodzące maile aktywacyjne do WP.pl
    przez BenLomax na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-01-2010, 18:56
  2. formularz kontaktowy, nie dochodzą maile
    przez trojan6 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-03-2007, 22:25
  3. Nie Dochodzą Maile
    przez b-boy_87 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-11-2006, 13:45
  4. Nie dochodzą maile z formularza (jedynie kopia)
    przez bucuss na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-07-2006, 19:44
  5. nie dochodza maile z formularza
    przez tomaz na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 17-05-2006, 00:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •