2xJoomla na jednej bazie MySQL, czy tak można?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: 2xJoomla na jednej bazie MySQL, czy tak można?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-03-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny 2xJoomla na jednej bazie MySQL, czy tak można?

    Mam do zainstalowania dwie strony Joomla na jednej bazie danych. Np. www.dom.pl/jeden oraz www.dom.pl/dwa (to przykłądowe adresy oczywiście). Czy jeśli wgram joomle w "jeden" a nastepnie wgram w "dwa" ze zmienionym przedrostkiem nie jos_ ale np soj_ to nie będzie problemów??
    Konkretnie chodzi mi o VM(sklepik) aby na głównej stronie nie było kategorii ze skelpu dopiero po wejściu w przycisk "sklep" przechodziło sie do strony gdzie są same kategorie i wszystko związane ze sklepem, ale niema pozycji z menu normalnej części strony.

    Prosze o odpowiedź, czy lepiej wgrać 2xJoomle ale w tedy co z tymi nazwami tabel, nie bedzie sie gryzły?
    A może jest jakiś sposób żeby było tak mocno to rozdzielone, albo sklep, albo strona.

    Z góry dzieki za odpowiedz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W jakim sensie na jednej bazie?
    W jednej bazie danych mozesz mieć tabele wielu instalacji, ale dla każdej instalacji musisz dać inny przedrostek
    Dwa Joomla! mogą też chodzić na jednej bazie danych, ale zmiana wprowadzona w którejkolwiek będzie widoczna na obu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    16-05-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    To by mi pasowało. Jeśli dwie joomle zostaną zainstalowane w dwóch różnych folderach zmiany wprowadzone dotyczą dwóch joomli. Niestety szkoda, że tak fajnie nie jest w przypadku logowania i wylogowania.... Można jakoś zrobić aby na dwóch joomlach była ta sama sesja? Znaczy źle pytam ;) Jak to zrobić, nie czy można...

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Kurcze, albo czegoś nie łapię,
    albo Stworzyłeś sobie sztuczny problem
    Po kiego czarta rozdzielasz sklep i witrynę zasadniczą?
    To co opisałeś w temacie wątku da się zrobić konfiguracją joomla na jednej instalacji
    Ponadto lepiej będzie ci się wówczas pozycjonować domena główna (bo wygląda to tak jakbyś chciał to robić /według Twojej idea'fix/ na dwóch katalogach i dwóch subdomenach).
    Pzdr

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    16-05-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    To raczej nie dla mnie odpowiedź tylko dla autora wątku ;) Jednakże zapytam ponownie. Jak zrobić aby dwie joomle korzystały z tej samej sesji logowania? Na pewno można to zrobić dodając gdzieniegdzie trochę kodu, a usuwając gdzie indziej, ale może jest na to prosty sprawdzony sposób o którym nie słyszałem? Jakieś rozszerzenie czy cóś...

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Wiesz co - w tej sytuacji to chyba bym postawił faktycznie dwie witryny na jednej bazie - tyle że najpierw jedną, - a potem drugą w innym katalogu poprzez direckt ftp z akeeba backup, a potem w configuration.php zmienił wskazanie BD (tak aby całość obsługiwana była przez jedną). Najważniejsze - zanim bym zrobił tą drugą kopię - zainstalowałbym plugin blokujący podwójne logowanie są w JED)
    Takie rozwiązanie powinno Ci dać możliwość tylko jednego logowania, konkretnego użytkownika, a jednocześnie wszelkie zmiany będą widoczne jednocześnie w obydwu witrynach.
    Powinno zadziałać.
    Pzdr

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    16-05-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok. Znalazłem sposób ;) Nieco inny - chyba szybszy i łatwiejszy. Ja bym to zrobił tak:
    Zainstalowałem joomla w katalogu "a" i "b" - w tym konkretnym przykładzie najpierw w "a" - fakt jest później różnica! (w konfiguracji plików configuration.php).
    Zmieniłem var $secret w "a" na ten z katalogu "b".
    Potem skopiowałem zawartość pliku configuration.php z "a" do pliku configuration.php w "b".
    Zmieniłem ścieżki dostępu dla katalogu "a" var $log_path i var $tmp_path na takie same jak w "b".

    Efekt? (-;

    To samo logowanie do dwóch joomli.
    Rejestracja tych samych użytkowników na dwóch joomlach jednocześnie.
    Różne logowania do panelu administracyjnego! (-; (Wylogowania te same - może i dobrze)
    Te same zmiany dla każdej joomli i jedno logowanie.

    Nie do końca to o co mi chodziło (chciałbym różne zmiany dla każdej joomli - ale pewnie wystarczą różne przedrostki w bazie danych i będzie dobrze)

    I tak dzieki za podpowiedź. Jakoś mnie nakierowała (-;

    ---------- Post dodany o 13:25 ---------- Poprzedni post był o 13:16 ----------

    W zasadzie to skomplikowałem sprawę (-;

    Wystarczy aby var $secret w "a" był taki sam jak w "b" ot cała robota.

    ---------- Post dodany o 14:26 ---------- Poprzedni post był o 13:25 ----------

    Okej. Skoro już wiadomo że do tego aby na dwóch joomlach było to samo logowanie i rejestracja wystarczą te same sekretne klucze to jak zrobić aby przy tym wszystkim była RÓŻNA konfiguracja w Joomla? Sprawdzałem to na różnych przedrostkach w tabeli - różne logowanie.

  9. #8
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez aqui Zobacz wiadomość
    Okej. Skoro już wiadomo że do tego aby na dwóch joomlach było to samo logowanie i rejestracja wystarczą te same sekretne klucze to jak zrobić aby przy tym wszystkim była RÓŻNA konfiguracja w Joomla? Sprawdzałem to na różnych przedrostkach w tabeli - różne logowanie.
    No to już raczej pomysł od czapy - trzeba by wykombinować coś takiego jak dwie oddzielne bazy poza zespolonymi tabelami użytkowników (no i pytanie, skąd ma pochodzić informacja odnośnie tego na której witrynie ma występować zmiana?), ale czy istnieje most joomla to joomla to nie mam pojęcia - chociaż czystej ciekawości zerknę na JED
    A tak ogólnie to o jakie różnice w konfiguracji Ci chodzi - kilka konkretnych przykładów?

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    16-05-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    A tak ogólnie to o jakie różnice w konfiguracji Ci chodzi - kilka konkretnych przykładów?
    Szczerze aż tak się nie znam ale w pierwszej chwili pliki są inaczej zapisane (poukładane) dopóki nie zmienią się na "tylko do odczytu". Konfiguracja pewnie ta sama.
    Jak znajdziesz taki most to daj znać ;) Próbowałem już z SYNK ale coś nie wychodzi.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •