Przeniesienie menu w inne miejsce szablonu
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Przeniesienie menu w inne miejsce szablonu

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    01-06-2011
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Przeniesienie menu w inne miejsce szablonu

    Witam

    po stworzeniu menu chce przenieśc je w to miejsce jak na screenie:



    nie rozeznaje sie jeszcze w joomli i nie wiem gdzie to edytować i poprzesuwać.Prosze o pomoc lub ewentualne nakierowanie czego szukać i gdzie.

    joomla 1.5.23
    szablon - JA Purity
    strona - http://wertowisko.pcriot.com/joomla

    pliki szablonu:

    template.css
    ja-sosdmenu.css
    menu.css
    template_rtl.css

    jest szansa że przy jednoczesnym przesunięciu menu mogłbym poprawic czcionkę na duże litery (niby robiłem z dużej ale joomla zmieniała mi na małe).

    Pozdro

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    1) robisz tak: http://wertowisko.pcriot.com/joomla/index.php?tp=1
    i już widzisz gdzie masz pozycje modułów, teraz znajomość HTML i bodajże w pliku index.php szablonu zmieniasz kolejność modułów ,
    chociaż z tego co widzę może z menadżera modułów mozesz dać wyżej moduł Menu (pozycja hornav) nad ten slideshow i .. może załapie.

    Na drugi raz używaj ciekawszych frameworków, które dają więcej możliwości. Niż stare szablony.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    01-06-2011
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    z menadżera ustawienie czegos innego niz hornav powoduje ze menu znika,co do index.php nie rozumiem kompletnie tego myku ze zmianą kolejnosci.Mi wydawalo sie ze stworzone menu "dopisuje sie" do jakiegos pliku css i tam odnajde zapisy odpowiedzialne za umiejscowienie.
    Co do szablonow,pytalem na forum o szablon 2-kolumnowy ale nikt mi nie odpowiedzial,jak zauwazyłes użyłem szablonu prostego ale starego,więc taki wlasnie prosty szukam,dajacy mi mozliwosc wsadzenia piecemakera i tyle,ale jak sam wiesz szablonow jest tysiace i instalowania bez konkretnych namiarów na taki szablonik to klikania z tydzien,nie wspomne jak wytrzymałaby joomla z tyloma instalowanymi i testowanymi szablonami.

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Trzeba było zacząć od lektury mojej książki : Joomla! Budowa i modyfikacja szablonów (wyd. helion) - zacznę nieśmiało.

    Niestety, ale trzeba nieco pogrzebać w index.php + stylu CSS, osoby które potrafią to w HTML-u myślę że sobie poradzą. De facto tu jest bardzo podobnie.

    Menu - jako moduł dopisuje się do pozycji która jest z góry określona w szablonie. Wyraź sobie szachownicę. Ma ona jednak tyle pól ile określił jej twórca, więc aby dodać nowe należy je po prostu utworzyć. Przepraszam, ale nie będę przepisywał ani cytował tutaj książki.

    ---------- Post dodany o 08:19 ---------- Poprzedni post był o 08:17 ----------

    p.s.
    Menu na górze ma chociażby ten szablon: http://blog.elimu.pl/6802-mega-veeni...on-dla-joomla/
    + Inne: http://blog.elimu.pl/tag/szablony/
    Ostanio edytowane przez PeFik : 03-06-2011 08:23
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    01-06-2011
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    no to pogrzebalem w index.php i css.Bardzo pomoglo mi znalezione info na temat wtyczki firebug,pokazuje w przegladarce dokladnie jak sie nazywa element i jego zapis w css.To duże ulatwienie jesli sie nie zna php a trzeba tam zajrzeć.
    Za twoja radą poszukalem sobie szablonu,chyba autor nie obrazi sie bo na nim testuje to czego oczekuje i czy edycja php mi wychodzi (jest darmowy ale narazie zniknąl footer,ofkors odtworze go po wszystkim).Na razie jest dobrze,choc mam jedna zagwozdkę i tu poleglem,mam miedzy menu a header odstep zbyt duży a nie moge zmusic do przesuniecia header:

    css pokazuje mi to:

    Kod:
    #header {
        display: block;
        float: left;
        height: auto;
        margin: 0 0 5px;
        padding: 0;
        width: 1000px;
    a ta przestrzen która chce wyeliminować i jest miedzy menu a header:

    Kod:
    #wrapper {
        display: block;
        float: left;
        margin: 0;
        padding: 0;
        width: 100%;
    
    
    }
    
    
    #wrapper {
        background-color: #DEDEDE;
    
    
    }
    no to jest chyba w szablonie ostatnia rzecz ktora chce zmienic i powoli zacząć zapelniac joomle.Luknie ktos i podpowie?

Podobne tematy

  1. Modyfikacja szablonu i przeniesienie na inny serwer
    przez zyga07 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 22-03-2011, 18:16
  2. Przeniesienie menu z szablonu ja_purity do innego.
    przez Obcy na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-05-2009, 14:08
  3. Problem. Prawe menu "schodzi" w inne miejsce
    przez ostry62 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-01-2009, 16:58
  4. inne menu zależne od głównego menu
    przez zielas na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 15-12-2006, 14:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •