Szablon czy skopane main_menu.php
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Szablon czy skopane main_menu.php

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny Szablon czy skopane main_menu.php

    Witam,

    Mam jakiś kretyński problem na którym się zakręciłem.

    Mam w mainmenu kilka pozycji. Do jednej z nich jest podczepionych kilka innych pozycji (sublevbel czy inaczej to nazywając podmenu które pokazują się po kliknięciu "rodzica").

    I teraz na stronie głównej mam włączony moduł: latest news który wywala mi na stronie określoną sekcję i kategorię która nie jest powiązana w żaden sposób z pozycją o której wspomniałem - w mainmenu.

    Rzecz w tym, że jak kliknę jakąś pozycję w latest news to rozwija mi się submenu w mainmenu.
    WTF?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    A może jakiś link czy cuś? Zobaczyłby to człowiek...
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova
    A może jakiś link czy cuś? Zobaczyłby to człowiek...
    Jasne

    http://wadim.pl

    Kliknij sobie dowolną pozycję z Aktualności i obserwuj pozycję Maszyny i urządzenia w mainmenu

  5. #4

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moskita Zobacz wiadomość
    Jasne

    http://wadim.pl

    Kliknij sobie dowolną pozycję z Aktualności i obserwuj pozycję Maszyny i urządzenia w mainmenu
    co prawda post jest dosc stary, jednakze zawarty powyzej link do strony prezentuje bardzo fajne rozwiazanie mojego problemu (rozwijanie mainmenu -> submenu).
    jesli ktos wie jak to zostalo zrobione, bede bardzo wdzieczny jak sie podzieli ta wiedza
    przypuszczam, ze musi to byc jakis alternatywny modul menu, gdyz w kodzie nie widac wiekszych modyfikacji (m.in. wstawienia skryptow .js)...
    == Beware, The Funk Is Everywhere ==

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak pisałem w pierwszym poście problem występuje nawet na czystej instalacji - bez modyfikacji.

    Jest to błąd Joomli 1.x i developerzy których pytałem o solucję na oficjalnym forum Joomli odpowiedzieli mi, że dopiero w wersji 1.5 ten problem zniknie.
    Tak faktycznie jest.
    Przy czym co ciekawe nikt nie powiedział skąd ten problem

    Wiele czasu spędziłem na próbie odnalezienia przyczyn problemu - bez rezultatu. Ot taki ukryty ficzer.

    Tutaj masz 2 czyściutkie Joomle:
    http://cms.d6.pl/ - możesz sobie przetestować

    (klikasz pozycję z Latest news i obserwujesz MainMenu)

  7. #6

    Domyślny

    ale wypasss...
    a ktora dokladnie to jest wersja joomli. ja teraz pracuje na 1.0.12 i takiej rewelacji nie moge uzyskac

    a moze moglbys przeslac ten modul
    - pliki "mod_mainmenu.php" oraz "mod_mainmenu.xml"

    od pewnego czasu mecze sie aby uzyskac mniej wiecej taki efekt.
    probowalem nawet napisac wlasny modul (okrojony wzgledem mainmenu) do wyswietlania wlasnego menu, ale po wrzuceniu jako dodatkowego do joomli i udostepnieniu, joomla nie pozwolila mi go uzyc . w panelu admina wszystko jest ustawione jak nalezy, zmieniony modul ma prezentowac okreslone menu (np topmenu) i nic z tego. za wyswietlanie elementow z tego menu odpowiada w dalszym ciagu mod_mainmenu (widze po roznicy w kodzie www)... nie ukrwyam, ze troszke mnie to rozwalilo - najwyrazniej tworcy joomli przewidzieli taki patent i wpisali jakies zabezpieczenie.
    == Beware, The Funk Is Everywhere ==

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •