Wielki problem z komponentami rocket theme
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Wielki problem z komponentami rocket theme

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-05-2011
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny Wielki problem z komponentami rocket theme

    Dzień dobry, na swojej stronie: www.prawoprosto.pl (Joomla 1.5, Rocket Theme templatka) mam duży problem z modułami tymu mod_rockstories i innymi "rocketowskimi", włącznie z opcją tworzenia kont użytkowników i wynikami ankiet.

    O co chodzi? O wyświetlenia zawartości linków. Kiedy w danym module na stronie głównej mam link, np. do pełnej treści newsa, wówczas po kliknięciu nie wyświetla się to w intuicyjny sposób, tak jak powinno, czyli na górze strony, lecz jest "przykryte" pod całą zawartością strony głównej. Czyli owszem, wyświetla się... no ale przecież to nie może tak być, żeby do artykuły czy newsa się trzeba było przekopywać przez całą stronę główną...

    Czy ktoś zna może rozwiązanie na ten mój problem? Pozdrawiam serdecznie!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Witam.

    Przypisz wyświetlanie modułów z newsami tylko do strony glównej.
    Ostanio edytowane przez seba.adm : 19-06-2011 17:55

    -----------------------------------------------------------
    Dajnowiec.pl
    - Tworzenie stron internetowych
    WspieramBiznes.pl
    - Twój partner w biznesie!
    Dołącz do NAS na Facebooku




  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-05-2011
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za szybkie odpisanie, natomiast ja te kroki, o których tu mówicie już dawno poczyniłem: zauważcie, że kiedy klikam na artykuł z jakiegoś innego modułu, który nie jest rocketowski (np. "Najpopularniejsze" na stronie głównej). To się już inne moduły nie wyświetlają, wszystko jest w porządku. Dlatego najpierw, diagnozując problem, pisałem w bardziej ogólnym dziale na forum, natomiast tam dostałem, moim zdaniem słuszną wskazówkę, że tutaj coś trzeba przestawić z tymi modułami rocket theme, jak np. mod_rockstories itd. bo to jedynie one robią ten problem.

  5. #4
    Wyjadacz larry_krk awatar
    Dołączył
    22-07-2008
    Wpisy
    534
    Punkty
    40

    Domyślny

    Kategorie tych "problemowych" artykułów są przypisane do jakiś pozycji menu ?
    //cześć @seba
    Naród wspaniały tylko ludzie k..
    ----
    Nie zadaję lamerskich pytań jeśli nie zajrzę na >> wiki.joomla.pl >>google.pl >>blog.elimu.pl itp.
    Za popełnione faux pas, wredne odzywki i głupie pytania przyjmuję kopniaki prosto na klatę i nie będę ich traktował ad personam. Tego też oczekuję od innych.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-05-2011
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Oczywiście. Najdobitniejszym tego przykładem jest to, że dany artykuł, do którego prowadzą dwa linki: jeden z rocketowskich modułów, jeden z normalnych, standardowych modułów Joomla (i z wprost z menu, czy z mapy strony) dają dwa różne efekty. Z modułami rocketowskimi pojawia się taki problem, że ciągnie to za sobą całą treść strony, a w reszcie jest OK. Jednak wiadomo, że templatka rocket theme to niemały wydatek i chciałbym teraz korzystać z tych różnych ciekawych opcji, a to mi trochę przeszkadza. Ale pracujemy nad tą sprawą, dzięki życzliwości jednego z Moderatorów.

  7. #6
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Jednak wiadomo, że templatka rocket theme to niemały wydatek
    Matematycznie licząc wychodzi wręcz przeciwnie.
    Koszt członkostwa (np. $50) / Ilość dostępnych i przyszłych szablonów (ew. + ilość wariantów) = $ .. / za szablon

    To za ile PLN byś chciał mieć taki rozbudowany szablon ? Nie wygłupiaj się, nawet twój ulubiony magazyn kosztuje drożej niż wychodzi szablon.
    Ostanio edytowane przez PeFik : 20-06-2011 00:16
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-05-2011
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Źle sformulowałem to zdanie. Templatka rocket theme to był DLA MNIE niemały wydatek. Generalnie może to w przeliczeniu tanio wychodzi, ale ja nie wykupywałem tam dostępu, tylko zleciłem kiedyś wykonanie strony designerowi, który mnie poinformował, że za tę a za tę cenę, to on dostosuje do moich potrzeb rocket theme. Pewnie z Twojej perspektywy to mnie gościu równo skroił, z mojej to wygląda trochę inaczej, ale tak czy siak po prostu ubyło mi troche kasy, żeby ta strona wyglądała jak wygląda.

  9. #8
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Witam.

    Dla potomnych i zainteresowanych tematem. Używając niektórych z klubowych szablonów (tak jak w tym przypadku szablony z RocketTheme) zawsze należy pamiętać o aktualizacjach. Dla szablonów Rocketha podstawowa aktualizacja to framework Gantry, i używane moduły. W rozwiązaniu tego problemu, pomogła wspomniana aktualizacja i instalacja dodatkowego rozszerzenia - Advanced Module Manager.

    -----------------------------------------------------------
    Dajnowiec.pl
    - Tworzenie stron internetowych
    WspieramBiznes.pl
    - Twój partner w biznesie!
    Dołącz do NAS na Facebooku




  10. #9
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    ...zawsze należy pamiętać o aktualizacjach.
    i tu właśnie widzimy zaletę używania legalnych wersji, mamy bowiem dostęp do tych aktualizacji. Zatem osoby, które mają szablony w wersji 1.0.0 pobrane z XYZ - "cierpią", choć "zaoszczędzili". A potem rozpisują się na forum, jakie to kiepskie są płatne szablony.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  11. #10
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    i tu właśnie widzimy zaletę używania legalnych wersji, mamy bowiem dostęp do tych aktualizacji. Zatem osoby, które mają szablony w wersji 1.0.0 pobrane z XYZ - "cierpią", choć "zaoszczędzili". A potem rozpisują się na forum, jakie to kiepskie są płatne szablony.
    z tego co wiem, gantry framework jest bezpłatny, w przeciwieństwie do np. gavern'a do którego dostęp kosztuje co najmniej 40 eur, a do tego w chwili obecnej nie wolno go wykorzystać na więcej niż 2 stronach.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 21-06-2011 09:27

Podobne tematy

  1. Wielki PROBLEM
    przez elvispl na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-11-2008, 14:09
  2. Wielki problem
    przez dragon926 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 14-09-2008, 16:05
  3. rocket theme
    przez qrdziel na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 28-07-2008, 00:44
  4. Novus Rocket Theme - jak usunąć logo?
    przez chloe na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 20-03-2008, 23:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •