Mobilny Joomla! - jak prawidłowo dostosować?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Mobilny Joomla! - jak prawidłowo dostosować?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    09-03-2010
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Mobilny Joomla! - jak prawidłowo dostosować?

    Witam,

    Na wstępie chciałbym oznajmić, że zapoznałem się z postami na forum, korzystałem z google itp

    Jednak zastanawiają mnie pewne kwestia, być może banalne.

    Mam stronę www z ogłoszeniami, którą chce przystosować do telefonów mobilnych.

    Jakie rozwiązanie jest lepsze, czy generalnie strona mobilna powinna być na inne domienie (np. mobil.naszadomena.pl)? Wiem, że sam dodatek sprawdza czy strona jest wyświetlana na pc czy na telefonie, kwestia czy należy stworzyć dwie odzielne strony i wtedy robić tylko przekierowanie na tą drugą wersje joomli która będzie przystosowana pod telefony. Czy komponent sam przekieruje na odpowiednią templatkę?

    Chodzi mi tutaj o najlepsze rozwiązanie. Nurtuje mnie kwestia, czy da się na jednej instalacji joomla przystosować strone z ogłoszeniami (sobipro) w taki sposób aby sprawnie chodziła pod telefonami? Do tego dochodzi joomlafish.

    Chcę po prostu odpowiednio się do tego zabrać, a wypowiedz kogoś doświadczonego w tym temacie zaoszczędzi mi sporo czasu na próbach, więc proszę o radę.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Większość szablonów klubowych ma już obsługę urządzeń mobilnych:
    Mobile ReadyWhether it'd be smartphones, iPhones or an iPad, the theme auto detects screen-sizes and adjusts page elements and layout to fit respectively.
    więc system sam rozpoznaje czy to smartfon, czy iPod czy PC i wyświetla to co trzeba, bez żadnych przekierowań na subdomeny
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    09-03-2010
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam taką templatkę na stronie, w której musiałem dodatkowo przeprowadzić trochę zmian graficznych, jednak była najbardziej zbliżona do tego co chciałem stworzyć.

    http://www.cloudaccess.net/professio-template.html

    Teraz pytanie, czy łatwiej będzie przystosować tą templatke i cały serwis do mobilnych telefonów czy, raczej znaleźć/kupić nowa która już jest, tyle ze więcej bawienia będzie z grafika na pc?

  5. #4
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    To już jest indywidualna decyzja, wszystko zależy od punktu widzenia, jeden by dostosował bo jest ona zrobiona na T3 Framework , drugi by użył gotowej bo nie chciał by tracić czasu na to , inny by po zrobił/zlecił swoją autorską, także trudno jednoznacznie opowiedzieć na to pytanie.
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  6. #5
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Andrew Zobacz wiadomość
    Nurtuje mnie kwestia, czy da się na jednej instalacji joomla przystosować strone z ogłoszeniami (sobipro) w taki sposób aby sprawnie chodziła pod telefonami?
    W czym problem?


  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    @Andrew
    Moim zdaniem lepiej wykrywać czy przeglądający korzysta z koma czy z telefonu i pod tym samy adresem wyświetlić treść dostosowaną do urządzeń mobilnych. Dla Joomla 1.6 są takie dodatki, które wykrywają urządzenia i ładują osobny szablon,a że jest coś takiego jak nadpisywanie szablonem, to możesz dostosować treść modułów i komponentów.

    @neo_fox
    Chyba nie o taki efekt (wizualny) chodziło ; )
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Bywalec PiotrWrona awatar
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    286
    Punkty
    14

    Domyślny

    Radku jak sądzę Andrew pytał bardziej o podpięcie mobilnej templatki pod samo SobiPro niż wyświetlanie pełnego katalogu na Telefonie....
    Rozwiązanie prezentowane przez ciebie jest dobre dla osób z szybkim łączem i przy tanim internecie.

    Ja niedawno miałem podobny problem przy jednym z projektów . Ale poradziłem sobie troszkę w inny sposób... miałem przygotować mobilny katalog na SobiPro (niecała setka przedmiotów). Więc zrobiłem dwa odrębne katalogi jeden pełny z ładną tęplatką drugi okrojony ze zmniejszoną ilością danych i mini templatką. Jednak to rozwiązanie na pewno się nie sprawdzi przy serwisie ogłoszeniowym.

    Trzeba pamiętać że zrobienie mobilnej joomli to kilka sekund roboty przy użyciu gotowych dodatków (między innymi mobilejoomla) lub kilka minut przy samodzielnym pisaniu kodu.... jednak większość dodatkowych komponentów ma własne templatki i tu zostaje tylko wersja samodzielnej przeróbki bo producenci/programiści nie dają nam możliwości automatycznej zmiany na mobilną templatkę a i na rynku nie ma dodatkowych rozwiązań tego typu. Istnieją co prawda aplikacje pod iP ale są piekielnie drogie i zmuszają klienta do instalowania oprogramowania na swoich tel. co ogranicza liczbę potencjalnych "oglądaczy"
    Tłumaczenie Frontu JomSocial 2.2 RC1 http://chomikuj.pl/piotrwronakrakow

  9. #8
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PiotrWrona Zobacz wiadomość
    Więc zrobiłem dwa odrębne katalogi jeden pełny z ładną tęplatką drugi okrojony ze zmniejszoną ilością danych i mini templatką.
    W SobiPro można nadpisywać szablony. Przykładowo mógłbyś zrobić coś w stylu:
    Normalna wersja: /index.php?option=com_sobipro&sid=31:Books&Itemid=5 3
    Mobilna wersja: /index.php?option=com_sobipro&sid=31:Books&sptpl=mo bile&Itemid=53

    W drugim wypadku będzie szukał szablonu w entry/mobile.xsl
    Tak samo można nadpisać widok kategorii i sekcji

  10. #9
    Bywalec PiotrWrona awatar
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    286
    Punkty
    14

    Domyślny

    Ooooooo dzięki za podpowiedź na pewno w przyszłości się przyda


    Radku a może orientujesz się czy w ten bądź podobny sposób można by było nadpisać szablon JomSocial ?
    Ostanio edytowane przez PiotrWrona : 21-06-2011 15:51
    Tłumaczenie Frontu JomSocial 2.2 RC1 http://chomikuj.pl/piotrwronakrakow

Podobne tematy

  1. Problem z templatkami - nie wyświetlają się prawidłowo
    przez cycleteam na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-05-2011, 22:21
  2. Xmap działa prawidłowo, ale ostatni poziom to podwójne punkty
    przez piotrml na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 28-04-2011, 11:06
  3. Strona w IE nie otwiera sie prawidłowo
    przez TireX na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 09-11-2010, 18:48
  4. Deinstalacja SMF - jak ją prawidłowo przeprowadzić
    przez inferior na forum Integracja SMF
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-05-2007, 08:28
  5. ebygallery nie instaluje się prawidłowo
    przez rubeus na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-03-2007, 22:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •