odwołania do innych plików w komponencie
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: odwołania do innych plików w komponencie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-11-2005
    Wpisy
    25
    Punkty
    14

    Domyślny odwołania do innych plików w komponencie

    Witam
    przenoszę strony z postNuke do Joomla i gubię się bardzo, a miało być tak łatwo...
    Z postNukowych modułów, zawierajacych wiele plików tworzę komponenty (nie przez panel admina, tylko do katalogu com_nazwa_kmponentu kopiuje wszystkie pliki, zmieniam nazwę pliku głównego na zgodna z nazwą komponentu i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie odwołania do innych plików.
    Z tego co zauważyłam, to w joomla chyba wszystkie pliki z danego komponentu załącza sie poprzez include, a mi chodzi o to, że głowny plik w komponencie zawiera link do innego pliku w tym samym komponencie, do którego przekazywane są jeszcze zmienne... np. Mam komponent com_odp, główny plik odp.php zawiera link do pliku spr.php Jak powienien wyglądać ten link? W postNuke podawało się w odnośniku dodatkową opcję file=spr.php a w Joomla?

    Będę wdzięczna za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez niama
    przenoszę strony z postNuke do Joomla i gubię się bardzo, a miało być tak łatwo...
    Kto tak powiedział?

    W Joomla komponenty też działają zależnie od wartości przekazywanych w querystringu z tym że to co jest przekazywane zależy od specyfiki samego komponentu. Pomysł na kopiowanie plików, tak jak robisz, wydaję mi się bardzo karkołomny, nawet bez sensu bym powiedział. Taka migracja bez migracji..... Przy przenoszeniu serwisu powinnać skorzystać ze skryptów joomlowych i przenieść tylko dane.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-11-2005
    Wpisy
    25
    Punkty
    14

    Domyślny

    1. Czy sa jakieś skrypty które migruja moduły z phpNuke lub postNuka do joomla?
    2. Czy mógłbys mi w takim razie powiedzieć jak odowłać się w uerystringu do innego pliku w tym samym komponencie? Nie znalazłam przykładów w żadnym z gotowych komponentów - wszystko jest dołączane przez include

  5. #4
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    1. niestety nie znam
    2. przykladowo najprosciej sprawdzasz sobie tak:
    if($_GET['..']=='costam') include 'tenplik';
    elseif.... include 'innyplik';
    elseif... include 'jeszczeinny';

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-01-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Generalnie problem typu, jak pod windowsem odpalić program pisany pod linucha ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •