Wielojęzyczność strony głównej - Joomla 1.6 - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 35

Temat: Wielojęzyczność strony głównej - Joomla 1.6

  1. #21
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Skoro nie znasz żadnego innego systemu zarządzania treści, to na jakiej podstawie wypowiadasz takie opinie?
    1. Co jest tak dziwnego w konieczności stworzenia 1 menu głównego i strony głównej dla wszystkich języków (wspólnego) i odrębnych menu + pozycji startowych dla każdego z języków? Owszem, można uznać, że jest tutaj pewna nadmiarowość (zamiast wspólnego, można by stosować domyślny, ale to tylko pozornie lepsze rozwiązanie)
    2. O co chodzi w "Dodatku nie wyrzucę z dodatków, tylko muszę uruchamiać instalatora" ? - Jeśli nie chcesz używać, możesz dodatek wyłączyć.
    3. Po co chcesz "kojarzyć" kategorie artykułów? Kojarzyć trzeba - jeśli chcesz, pozycje menu i to raczej niewielki problem.
    4. Co ma wspólnego usuwanie artykułów i kategorii z wielojęzycznością?
    5. Obsługa systemu zarządzania treścią, jak każdego rozbudowanego programu, nie w każdym szczególe jest "intuicyjna".
    6. Pomyliły Ci się porównania.Porównanie rowerka z Notatnikiem może i byłoby na miejscu.
    7. Obsługa wielojęzyczności w Joomla! 1.6+ jest nowością, kolejne wydania przynoszą istotne udoskonalenia i poprawki. Chcesz mieć gotowe, finalne rozwiązanie - poczekaj do stycznia. Nie musiałeś przechodzić teraz na 1.6+.
    8. Tworzenie witryny wielojęzycznej od podstaw zajmuje więcej czasu, niż witryny jednojęzycznej, bo trzeba stworzyć odrębne struktury menu, odrębne drzewa kategorii, co w przyszłości będą ułatwiały rozszerzenia typu JoomFish! W Joomfish je również trzeba było stworzyć, więc czasu nie zajmowało to wcale mniej!

    Jeśli coś sprawia kłopot, proszę pytać. Jeśli masz pomysły usprawnień, zgłaszaj. Psioczenie dla samego psioczenia, na dodatek bez rzeczowej argumentacji niczemu nie służy.
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 01-10-2011 02:30
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Debiutant
    Dołączył
    26-03-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej
    Masz rację. Troszkę mi się zebrało malkontenctwa. Kilka punktów nie dotyczyło wielojęzyczności lecz było bardziej ogólnych. Proszę jednak o spojrzenie na problem moimi oczami. Pierwszy kontakt z J 1.7 i wielojęzycznością i tako oto instrukcja jej obsługi:
    Za wiki.joomla.pl

    1. Na stronie Rozszerzenia -> Języki zdefiniuj nowy język, określ tytuł języka, kod języka w URL, przedrostek obrazka oraz znacznik języka. Domyślnie dostępne są en-GB oraz xx-XX.
    2. Stwórz rodziców kategorii artykułów (główne kategorie artykułów) i przypisz je do en-GB, a jedną oznacz jako xx-XX
    3. W każdej z tych kategorii stwórz artykuł, oznacz każdy tym samym językiem, co kategorie.
    4. Jeśli chcesz, stwórz podkategorie z artykułami i również je przypisz do wybranego języka.
    5. Stwórz dla każdego języka menu, przypisując mu język. To stworzy dwa moduły menu. Przypisz każdy z nich do odpowiedniego języka.
    6. Stwórz w każdym menu pozycje menu dla każdego języka.
    7. Zdefiniuj po jednej pozycji menu w każdym języku jako główną (domyślną) dla tego języka.
    8. Opublikuj moduł przełącznika (zaznaczając przy języku "Wszystkie"), a w części Przypisz do pozycji menu wybierz opcję Tylko na zaznaczonych stronach [Only on the pages selected] oraz zaznacz TYLKO do każdej domyślnej pozycji dla każdego języka.
    9. Opublikuj dodatek systemowy Filtr języka (Languagefilter).


    No prościzna.

    Nie musiałem przechodzić na 1.6+. Z tego co wyczytałem wynika jednak, że 1.5 skończy się na wersji 23 i w przyszłym roku zakończy "żywot". Poza tym aktualizacje dla 1.6+ z poziomu instalatora wydają się być świetnym rozwiązaniem. Zatem żadnych migracji! Więcej zalet poznam... kiedyś.

    Gdyby Joomla była prosta w obsłudze i skończenie intuicyjna, serwisy internetowe tworzyłyby w firmach sekretarki. I skończył by się webmastering .

    Pozdrawiam i walczę dalej.

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    26-03-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    J 1.7.0
    Witam. Delikatnie podbijam po przerwie.

    Nie bardzo wiem jak skojarzyć wielojęzyczne artykuły. Tzn: gdy kliknę na angielską flagę w polskim artykule - przekierowuje mnie do angielskiej kategorii nie do angielskiego tłumaczenia artykułu.
    Dodam, że wielojęzyczne menu śmiga, oraz ładnie przełącza się między skojarzonymi pozycjami menu (np. Kategorie - lista kategorii).
    Jak rozwiązać ten problem? Pomoże ktoś?
    Pozdrawiam.

  5. #24
    Bywalec
    Dołączył
    12-04-2011
    Wpisy
    136
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    Mam problem z wielojęzyczną witryną.
    Nie wiem gdzie leży błąd, a mianowicie:
    Na stronie Rozszerzenia -> Języki określiłem tytuł języka itd...
    Stworzyłem kategorie i artykuły w sumie po 3szt. - przypisałem kolejno do Język: Wszystkie, polski, angielski
    W Main Menu w Pozycjach menu stworzyłem po 3szt - przypisałem kolejno do Język: Wszystkie, polski, angielski
    Opublikowałem moduł przełącznika
    Opublikowałem Filtr języka
    i tak
    nie wyświetlają mi się flagi języków,
    w Menu mam dwie takie same pozycje jak tworzyłem dla różnych języków.
    W polu adresu wyświetla mi się .../index.php/en/ ale treść artykułu się nie zmienia chociaż jest inna.

    Prośba o poradę.
    Dzieki

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przejrzałeś ten wątek? Zastosowałeś wynikające z niego porady?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    12-04-2011
    Wpisy
    136
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przejrzałem wątek i nie wiem co robię nie tak.
    Coś musiałem przeoczyć.

    ---------- Post dodany 13-11-2011 o 14:37 ---------- Poprzedni post był 12-11-2011 o 23:11 ----------

    niestety, nie wie w czym moze byc problem...

  8. #27
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No to pozostaje ci czekać, aż ktoś będzie Ci chciał poświecić czas i zajrzeć do Twojej konfiguracji, albo dział zleceń.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #28
    Debiutant
    Dołączył
    12-09-2011
    Skąd
    Szydłowiec
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bblues Zobacz wiadomość
    J 1.7.0
    Witam. Delikatnie podbijam po przerwie.

    Nie bardzo wiem jak skojarzyć wielojęzyczne artykuły. Tzn: gdy kliknę na angielską flagę w polskim artykule - przekierowuje mnie do angielskiej kategorii nie do angielskiego tłumaczenia artykułu.
    Dodam, że wielojęzyczne menu śmiga, oraz ładnie przełącza się między skojarzonymi pozycjami menu (np. Kategorie - lista kategorii).
    Jak rozwiązać ten problem? Pomoże ktoś?
    Pozdrawiam.
    Co do tego pierwszego musisz skojarzyć pozycję menu w projetkatnt edycji menu - edycja pozycji menu - skojarzone pozycje menu ( po prawo) musis wybrać skojarzone menu z innego jezyka.

    ---------- Post dodany o 16:35 ---------- Poprzedni post był o 16:28 ----------

    Cytat Wysłane przez raffe Zobacz wiadomość
    Na stronie Rozszerzenia -> Języki określiłem tytuł języka itd...
    ale cz dales ten język na wszystkich 3 zakłądkach? tzn: zainstalowane języki, języki zaplecza i tresci? bo flaga tylko wtedy jest.
    Poza tym posprawdzaj, czy omyłkowo nie przypisałeś innego języka w artach niż chciałeś. jeśli jeszcze będziesz miał problem podaj adres co za strona. Musiałbym zerknąć na konfiguracje. jeśłi wszystko zrobiłes dobrze powinno śmigac.
    Ostanio edytowane przez seo-tribal : 13-11-2011 17:47

  10. #29
    Bywalec
    Dołączył
    12-04-2011
    Wpisy
    136
    Punkty
    10

    Domyślny

    Są w tych trzech miejscach dwa języki...

  11. #30
    Debiutant
    Dołączył
    12-09-2011
    Skąd
    Szydłowiec
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale każdy jezyk ma swoje menu:-)
    I to menu które ma zaznaczone "wszystkie języki" musisz wyłączyć, ma być niewidoczne. Inaczej nici z wielojęzyczności. Powodzenia.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Joomla a wielojęzyczność
    przez ircykk na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-04-2010, 16:52
  2. Wielojęzyczność
    przez Piotrwusek na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-03-2008, 01:57
  3. wielojęzyczność
    przez witciech na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 07-03-2008, 19:02
  4. wielojęzyczność?
    przez oisac na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-09-2007, 13:43
  5. Wielojęzyczność strony
    przez Mimizu na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-06-2006, 13:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •