panel logowanie przed wejściem do artykułów dla zarejestrownych - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 15 z 15

Temat: panel logowanie przed wejściem do artykułów dla zarejestrownych

  1. #11
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Widzę, że kolega @Damien jeszcze pracuje nad rozwiązaniem swojego problemu, więc może spróbuję podać zastosowane przeze mnie wyjście z podobnego kłopotu.
    Ponieważ również stosuję CB i nieco rozbudowany formularz rejestracyjny, zauważyłem dość dawno temu pojawiające się nowe rejestracje ze standardowego formularza rejestracyjnego. Podejrzewałem, że nowi użytkownicy rejestrowali się wchodząc na taki formularz za pośrednictwem wspomnianego okna zachęcającego do rejestracji lub zalogowania.
    Aby przekierować do rejestracji oraz do procedury przypomnienia loginu lub hasła typowej dla CB zastosowałem następujące modyfikacje.
    W pliku components/com_user/views/login/tmpl/default_login.php wyszukałem fragment dotyczący linków kierujących do "przypominacza" loginu i hasła oraz do rejestracji:

    <ul>
    <li>
    <a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&view=reset' ); ?>"><?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_PASSWORD'); ?></a>
    </li>
    <li>
    <a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&view=remind' ); ?>"><?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_USERNAME'); ?></a>
    </li>
    <?php $usersConfig = &JComponentHelper::getParams( 'com_users' ); ?>
    <?php if ($usersConfig->get('allowUserRegistration')) : ?>
    <li>
    <a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&task=register' ); ?>"><?php echo JText::_('REGISTER'); ?></a>
    </li>
    <?php endif; ?>
    </ul>
    W/w fragment zmieniłem na następujący:

    <ul>

    <li>
    <a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_comprofiler&task=lostpasswor d' ); ?>"><?php echo JText::_('LOST_USERNAME_PASSWORD'); ?></a>
    </li>
    <?php $usersConfig = &JComponentHelper::getParams( 'com_users' ); ?>
    <?php if ($usersConfig->get('allowUserRegistration')) : ?>
    <li>
    <a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_comprofiler&task=registers' ); ?>"><?php echo JText::_('REGISTER'); ?></a>
    </li>
    <?php endif; ?>
    </ul>
    Tak zmieniony plik zapisałem w katalogu html/com_user/login mojego szablonu, stosując tym sposobem technikę nadpisywania szablonem.

    W pliku językowym pl-PL.com_user.ini dodałem (zachowując porządek alfabetyczny) w wierszu 48:

    LOST_USERNAME_PASSWORD=Zgubiłem/-am login/hasło?
    Dzięki tym zabiegom w omawianym oknie pozostały dwa linki, jeden do przypomnienia zapomnianych danych do zalogowania się i drugi do formularza rejestracji. Oba linki kierują do tych procedur przeprowadzanych przez komponent Community Builder, a nie jak wcześniej było do standardowego komponentu com_user.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec max-301 awatar
    Dołączył
    14-01-2011
    Wpisy
    332
    Punkty
    12

    Domyślny

    Zmieniłem co trzeba ale o ile zmiany w pliku modules/mod_login/tmpl/default.php przyniosły pozytywny skutek i w moduł już kieruje do formularza z CB
    to zmiany w pliku components/com_user/views/login/tmpl/default_login.php już nie.
    Mimo zmiany dalej na stronie logowania, która wyświetla się nia mając dostępu, linki odnoszą się do joomlowego formularza rejestracji. Zostaje także link do " Nie pamiętasz nazwy?" mimo wywalenia go z pliku. Chyba że w innym szablonie jest inny plik
    Co może być nie tak.


    No i jednak tak jest. Dziwne to . Po zmianie szablonu na domyślny ja_purity linki są już poprawione więc zmiana w pliku default_login.php przynosi skutek.
    Moje linki w szablonie z JoomlaArt mają linki w stylu

    http://mojastrona.pl/component/user/reset.html
    http://mojastrona.pl/component/user/remind.html
    http://mojastrona.pl/component/user/register.html

    tyle że u mnie nie ma katalogu "component"
    Ostanio edytowane przez max-301 : 05-12-2011 19:26

  4. #13
    Bywalec max-301 awatar
    Dołączył
    14-01-2011
    Wpisy
    332
    Punkty
    12

    Domyślny

    Miesiąc minął a ja dalej walczę, ktoś z forumowiczów rozgryzł tę zagadkę?

  5. #14
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Zamiast kombinować według zaproponowanego przeze mnie rozwiązania można przecież użyć sprawdzonego dodatku Disable Core Registration, który powinien kolega już znać ze swojego wcześniejszego wątku.

  6. #15
    Bywalec max-301 awatar
    Dołączył
    14-01-2011
    Wpisy
    332
    Punkty
    12

    Domyślny

    Tak też wczoraj nad ranem zrobiłem ale przekopałem prawie wszystko żeby odnaleźć odpowiedzialne pliki gdzie są linki w szablonie z Joomlaart i wymiękłem.
    Problem więc częściowo rozwiązany.

    No i trochę trwało żebym zakumał co wpisać w pole Other Link - Login ale okazało się że nie trzeba podawać żadnego linku żeby działało.

    Po wpisaniu linku
    Kod:
    index.php?option=com_comprofiler&task=registers
    w Other Link - Registration plugin spełnia swoje zadanie i kieruje do rejestracji w CB.

    Dzięki Alex51.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. problem z wejściem na stronę
    przez rybka434 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 30-06-2011, 10:46
  2. Problem z wejściem do zaplecza
    przez czipi26 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 26-02-2011, 00:30
  3. Skąd te problemy z wejściem na zaplecze?
    przez maximo na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-06-2010, 11:43
  4. Problem z wejściem do admina
    przez marini1980 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 06-05-2009, 09:54
  5. tekst informujący o dostępności tylko dla zarejestrownych użytkowników
    przez madozz na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 06-02-2009, 00:28

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •