Upsss Szablon się posypał:-/
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Upsss Szablon się posypał:-/

  1. #1
    Przeglądacz zhong_guo_ren awatar
    Dołączył
    01-07-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny Upsss Szablon się posypał:-/

    A konkretnie szablon z domeny centrum-mlm.pl

    Na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale jeżeli komuś z Was chce się poprzebywać na tej stronie jedną chwilkę dłużej i poklikać tu i tam, to zobaczy, że w pewnych momentach zaczyna się wyświetlać tylko zawartość głównej, środkowej kolumny.

    Wczoraj trochę pracowałem nad stroną i zainstalowałem kilka rzeczy:

    - Kalendarz Google - GCalendar;
    - myApi do komentarzy z Facebooka;
    - Easy Blog;
    - i Firebug

    .... no coś się pogryzło. Więc odinstalowałem wszystko po kolei, w odpowiednich konfiguracjach i problemu nie rozwiązałem. Typuję że sprawcą zamieszania jest GCalendar albo Easy Blog, ale ani bez jednego ani bez drugiego strona nie ma sensu. Więc udałem się na forum jednak przyznam się że nie bardzo wiem pod jakimi frazami przeszukiwać forum, bo nawet nie wiem jak opisać problem

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc, która pomoże mi się uporać z problemem.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    a po wyłączeniu prostych adresów także jest taka sytuacja? co masz wpisane w pliku configuration.php w zmiennej $live_site?

  4. #3
    Przeglądacz zhong_guo_ren awatar
    Dołączył
    01-07-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

    Wyłączenie prostych adresów było pierwszą diagnozą jaką postawiłem, ale niestety nic to nie dało.

    Wartość zmiennej live site jest pusta: var $live_site = '';

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Wyłącz FaceBooka
    Popraw configuration.php (między innym var $live_site = 'pełna nazwa Twojej domeny';
    Sprawdź czy Masz htaccess.txt przestawiony na .htaccess
    Potem przemyśl gdzie zainstalowałeś FireBug-a
    Sprawdź czy witrynka zachowuje się już normalnie
    Jeżeli tak - włącz ponownie FaceBooka - powinno hulać
    Pzdr

  6. #5
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    a EasyBlog - pobrałeś z .... ze strony producenta tak?
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  7. #6
    Przeglądacz zhong_guo_ren awatar
    Dołączył
    01-07-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Popraw configuration.php (między innym var $live_site = 'pełna nazwa Twojej domeny';
    Sprawę załatwiło wykonanie powyższego. Serdeczne dzięki wszystkim.

    Easy Blog pobrałem ze strony producenta (59$ + 13,5$ na Ojczyznę). Po czym wnosisz, że może być inaczej?

    ---------- Post dodany o 15:12 ---------- Poprzedni post był o 10:24 ----------

    Zbyt wcześnie ogłosiłem, że problem został rozwiązany:-/ Znowu szablon zaczął wariować na stronie, tak jak poprzednio, a teraz jeszcze porobiły się krzaczki od tłumaczenia Easy Bloga.

    Gall Anonim, co miałeś na myśli, pisząc żebym zmienił configuration.php? Jakie jeszcze wartości powinienem zmienić? Pełna nazwa strony, czyli: "http://www.centrum-mlm.pl"? Zresztą próbowałem na wszystkie sposoby i albo strona nie chodziła poprawnie, albo w ogóle.

    Co do pliku htaccess to jest prawidłowo nazwany.

  8. #7
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Dla mnie wszystko poza "krzaczkami" jest ok - na marginesie na jakim host-cie to stoi bo nie chce mi się sprawdzać.
    Pzdr
    UPS - mam taką propozycję - Zainstaluj sobie TEN plugin i skonfiguruj front i zaplecze na tak samo wpisaną domenę jak w configuration.php (to znaczy jeśli tam Masz z przedrostkiem to i w pluginie ma być z przedrostkiem).
    Potem wyczyść podręczną pamięć strony i przedawnione, wyjdź z przeglądarki, uruchom ją ponownie, Wyczyść casch przeglądarki i Wejdź na swoją stronkę i Przeklikaj - w kwestii krzaczków (bo to inny problem - ponieważ jest wybiórczy) raczej nic się nie zmieni - co do reszty - być może będzie już ok (a może nie - jeśli się mylę).
    Pzdr
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 01-07-2011 22:02

  9. #8
    Przeglądacz zhong_guo_ren awatar
    Dołączył
    01-07-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Dla mnie wszystko poza "krzaczkami" jest ok - na marginesie na jakim host-cie to stoi bo nie chce mi się sprawdzać.
    Pzdr
    UPS - mam taką propozycję - Zainstaluj sobie TEN plugin i skonfiguruj front i zaplecze na tak samo wpisaną domenę jak w configuration.php (to znaczy jeśli tam Masz z przedrostkiem to i w pluginie ma być z przedrostkiem).
    Potem wyczyść podręczną pamięć strony i przedawnione, wyjdź z przeglądarki, uruchom ją ponownie, Wyczyść casch przeglądarki i Wejdź na swoją stronkę i Przeklikaj - w kwestii krzaczków (bo to inny problem - ponieważ jest wybiórczy) raczej nic się nie zmieni - co do reszty - być może będzie już ok (a może nie - jeśli się mylę).
    Pzdr

    Zastosowałem się do wszystkiego tak jak mi powiedziałeś, ale nic to nie zmieniło

    Strona jest na http://ipns.pl

    Z krzaczkami sobie poradziłem, zrobiłem kodowanie na UTF8 w innym programie.

    ---------- Post dodany o 16:42 ---------- Poprzedni post był o 16:26 ----------

    Nie chcę zapeszać ale chyba się udało. Usunąłem wszystkie wtyczki i moduły myApi i wygląda, że jest ok :-)

    Gall Anonim i tomaszek83, serdeczne dzięki za pomoc. Sorki, za to że tyle zamieszania narobiłem..

Podobne tematy

  1. Po instalacji 1.5.8 na home tamplatka sie posypała
    przez alik na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 25-03-2011, 22:44
  2. Joomla 1.5 po przeniesieniu posypała odnośniki
    przez andrzej_utie na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 02-03-2011, 22:31
  3. Szablon się nie wczytuje - nie ładuję się Templatka
    przez remi29 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 01-02-2011, 09:27
  4. [joomla] się posypała...
    przez qoryto na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 01-07-2010, 16:49
  5. posypały sie linki w menu strony i komponenty w backend'zie
    przez rab na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-04-2009, 09:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •