Joomla vs. WordPress
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Joomla vs. WordPress

  1. #1
    Przeglądacz zhong_guo_ren awatar
    Dołączył
    01-07-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla vs. WordPress

    Ja i moja ukochana dziewczyna Joomla!, przeżywamy teraz trudny okres Nie mam chwili spokoju, bo praktycznie za każdym razem pojawia się coś nowego, nowy błąd, coś nie działa, coś się nie wyświetla. Na przykład dziś zniknął szablon z katalogu i nawet wczytany backup go nie przywraca Po całym dniu mordęgi jestem wyprany psychicznie i mam chwilę zwątpienia. Czy nie warto by się zainteresować WordPressem.

    Kto z Was ma doświadczenia z WordPressem? Interesuje mnie szczególne aspekt usterek i błędów, czy może jest ich mniej, czy tyle samo?

    Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    To chyba pytanie na forum wordpress.
    Ja osobiście "podchodziłem" do WordPress'a kilka razy i do tej pory jakoś się nie mogę przekonać.
    Podobno intuicyjny itp, ale sam nie wiem.. może za bardzo wrosłem w J! i w WP wszystko mi się jakieś takie dziwne wydaje.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Przeglądacz zhong_guo_ren awatar
    Dołączył
    01-07-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez palyga007 Zobacz wiadomość
    To chyba pytanie na forum wordpress.
    Tam pewnie by mi odpowiedzieli, że o takie rzeczy to muszę się pytać tych od Joomli

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @zhong_guo_ren - A czy ja mogę zadać dwa pytania - jak długo Jesteś z tą dziewczyną? Jaki strój jej Zafundowałeś? i Wiesz że Mars zawsze miał problemy ze zrozumieniem Venus
    Tak więc może Potraktuj Joomla jak nieodmienny system CMS, wówczas lepiej się zrozumiecie
    Sorki za te drobne żarty, ale włączyła mi się głupawka - natomiast jeśli chodzi o pytania - fajnie by było uzyskać na nie odpowiedź.
    Pzdr

  6. #5
    Przeglądacz zhong_guo_ren awatar
    Dołączył
    01-07-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z Joomlą zaczęliśmy się spotykać pod koniec 2009 roku. Niech nikogo nie zmyli mój staż na forum. Problem w tym, że nie spłodziliśmy jeszcze nawet jednego dziecka.... Nie bardzo rozumiem przenośnię ze strojem. Jeżeli chodzi o szablon, czy dodatki to jak każdy, jeżeli jest coś sensownego to korzystam z darmowych rozwiązań, a z drugiej strony jest wiele drogich (jak dla mnie) rzeczy ale wartych swojej ceny.

    Z moich pobieżnych obserwacji wywnioskowałem, że dodatki do WordPress'a są droższe i to sporo. Mam rację? Jeżeli za tą cenę miałbym otrzymać mniej problemowy CMS to jestem za. Inna sprawa, że mi się nie chcę, bo Joomlę znam już nie tak znowu marnie, a jako że nie jestem informatykiem to uczenie się nowych rzeczy nie przychodzi mi zbyt łatwo.

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Osobiście mam podobne podejście do WP jak Palyga - ponadto akurat kręci mnie fakt jakie można robić z Joomla kombinacje - im więcej umiem tym mniej wiem
    Pzdr

  8. #7
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Na przykład dziś zniknął szablon z katalogu...
    Kurcze zaczynałem z Mambo, jakże z perspektywy czasu niedopracowany, a nie miałem takich "wypadków". Może twój serwer jest pechowy?
    Na WP stawiałem w tym tygodniu bardzo prosty serwis, i od strony dla redaktora wydaje się być prosty, mniejsza szansa, że ktoś coś zepsuje. Ale dla admina - nie daje takiej swobody jak Joomla!, dlatego uważam że wszystko zależy od projektu. Poza tym jest ponad > 2-3 tys. CMS, wierz mi jest z czego wybierać.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #8
    Bywalec PiotrWrona awatar
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    286
    Punkty
    14

    Domyślny

    Jak dla mnie wszystko zależy od projektu. WP jest fajnym CMS-em pod projekty typu, blog, mikroblogowanie (buddypress), mini serwis z małym sklepikiem, czy stronka jakiegoś magazynu.
    WP ma bardzo uproszczony interfejs czym może dawać wrażenie prostszego ale trzeba pamiętać że gdy nie ma opcji w zapleczu zmian można dokonywać tylko przez modyfikację kodu więc prostota jest tylko pozorna.

    Co do dodatków i ich cen ja mam wręcz odwrotne wrażenie joomla wydaje mi się tańsza i dająca większe możliwości dodatków. Najprostszy przykład to Skrypty sklepu pod J i WP. VM jest bardzo rozbudowany i do tego darmowy do WP 90% sklepów albo jest płatna albo nie nadają się do niczego.

    Największym plusem WP jest jego Mobilność gdyż twórcy dodatków w przeciwieństwie do tych od J. wydają zazwyczaj też wersje mobilne.
    Tłumaczenie Frontu JomSocial 2.2 RC1 http://chomikuj.pl/piotrwronakrakow

  10. #9
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Witam.
    Zgodzę się w 100% z kolegą @PeFik to są dwa różne CMS'y z innym przeznaczeniem oraz możliwościami i mnogością dodatków poza tym stwierdzenie :
    Nie mam chwili spokoju, bo praktycznie za każdym razem pojawia się coś nowego, nowy błąd, coś nie działa, coś się nie wyświetla. Na przykład dziś zniknął szablon z katalogu i nawet wczytany backup go nie przywraca Po całym dniu mordęgi jestem wyprany psychicznie i mam chwilę zwątpienia.
    świadczy o tym iż twoje działania względem administrowania/tworzenia są błędne, ale gdzie tkwi błąd tego nikt Ci nie powie ( może za mała wiedza, zły hosting, może niewiadomego pochodzenia rozszerzenia, może działanie osób trzecich i można tak zgadywać bez końca), poprawnie zainstalowana w odpowiednim środowisku Joomla działa bez najmniejszych problemów, uwierz mi że ludzie, którzy codziennie administrują serwisy na Joomla nie są łysi i nie wypijają 10 litrów wody żeby uzupełnić ubytek płynów w organizmie spowodowany poceniem się. Oczywiście nie twierdze że Joomla spełnia wszystkie fantazje twórcy, ale to inny temat.
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  11. #10
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    1,4 mln - mniej więcej tyle jest stron działających na Joomla, w porównaniu do WP to mało, ale... to też o czymś świadczy. Nawet najnowsze ferrari można zepsuć w nieodpowiednich rękach.
    Zacznij od prostych CMS, wtedy małymi kroczkami nauczysz się podstaw.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. News z Wordpress automatycznie w Joomla
    przez tomasztomaszs na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 31-01-2011, 20:44
  2. Wspolpraca na odleglosc - Joomla, Wordpress, Drupal
    przez fagle na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-10-2010, 16:23
  3. Z Wordpress na Joomla - komentarze
    przez lukasamd na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-12-2009, 11:19
  4. migracja z WordPress na Joomla
    przez barbara1212 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-09-2008, 16:31

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •