mysql - to jest problem :(
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: mysql - to jest problem :(

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny mysql - to jest problem :(

    Ponieważ to mój pierwszy post to witam ciepło wszystkich Szanownych Forumowiczów
    ...i gdy już sie podlizałem trochę miłym przywiataniem...piszę już o co mi biega...
    a więc cms joomla to coś dla mnie zupełnie nowego...może to i głupi problem dla Was..ewnt głupie pytanie...ale przy instalacji w momencie próby połączenia z bazą danych wyskakuje mi komunikat "błędne hasło/login..." lub coś w tym stylu...mam postawiony serwer na lokalnym komputerze...standardowo <apache+mysql+php> ..w phpmyadmin utowrzyłem sobie bazę danych...w uprawnieniach dodałem użytkownika..i ustawiłem mu odpowiednei hasełko...wszystko to wpisuje w odpowiednie miejsca...a mimo tego ciągle mam ten sam komunikat..już nie wiem czy coś z konfiguracją ? czy też może nie wiem co :confused:

    pleas help me < jeszcze nie raz to przeczytacie >
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hi. Jelsi mi napiszesz jakich masz uzytkownikow domyslnie w MySQL to postaram sie pomoc. Jest taka sytuacja ze domyslnie w pewnej instalacji MySQL blokuje dostep dla wszyskich uzytkownikow.

    KulMen

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    jeden uzytkownik to root ... jeden utworzony przy instalacji mysql <wpisanie tego przy instalacji joomla nic nie daje>... a nawet jak stworze 3 ..to tez lipa
    zastanawiałęm się wlasnie czy aby root nie gryzie sie z tym drugim.. i przez to te szopki
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    moze zainstaluj phpmyadmina i zobacz czy z jego poziomu mozna sie z baza laczyc

  6. #5
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Która wersja mySQL ?

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    phpmyadmin widzial wszystkie bazy danych...mam mysql 5.0 ..
    tymczasowo problem rozwiazal sie gdy wpisalem uzytkownika root..i nei wpisalem zadnego haselka...poki co do testow na moim lokalnym mi wystarczy...ale i tak zastanawiam sie dlaczego tak jest :confused:
    fakt faktem ciesze sie bo moge zaczac bawic sie w joomla
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  8. #7
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Zmień format haseł poleceniem mySQL OldPassword (z konsoli mySQL). Szczegóły znajdziesz w dokumentacji mySQL.
    Wtedy hasła będą prawidłowo rozpoznawane.

  9. #8
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    ale swoja droga jak instaluje u siebie joomle na localu (a uzywam easyphp) to przy instalacji nie podaje hasła dla roota, może tak ma byc?

  10. #9
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Tak może być (skoro działa...), ale raczej nie powinno. Jak Ci ktoś zhakuje komputer (a będzie mu łatwo bez hasła) to już będziesz wiedział dlaczego ...

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Temat juz co prawda nie aktualny ale przez przypadek doszedłem do tego instalując phpBB ...otórz w podręczniku instalacyjnym tego forum jak wół jest napisane, że w przypadku lokalnego serwera w miejsce użytkownaika wpisujemy root a w miejsce hasła...nic nie wpisujemy...Tak też napewno jest w przypadku instalacji bazy do joomla..
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •