VirtueMart - jak z menu przejść bezpośrednio do produktu
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: VirtueMart - jak z menu przejść bezpośrednio do produktu

  1. #1

    Domyślny VirtueMart - jak z menu przejść bezpośrednio do produktu

    Witam, pewnie pytanie amatorskie, ale potrzebuje odpowiedzi (której nigdzie nie znalazłem).

    Chodzi o to jak bezpośrednio z pozycji menu przejść do produktu w VM? Wiem, że należy w parametrach wpisać odpowiednie odwołanie do nr ID produktu, ale czy ktoś byłby tak uprzejmy i podał mi co należy wpisać w pole "strona"? W chwili obecnej nie mam nic i przy pierwszym wyświetleniu (po kliknięciu w odnośnik, np. z googli) monituje o zalogowanie się mimo że pozycja (i produkt) jest ogólnie dostępny. Gdy ponownie kliknę w pozycje menu to wyświetla się normalnie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2009
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Product ID - chyba wiadomo że ID danego produktu (czyli np. 1)
    Category ID - jw. ID kategorii (czyli np. 1)

    Flypage - ja np. uzywam flypage.tpl (ustawiasz to w konfiguracji sklepu w zakładce Witryna)

    Strona - jako ze chcemy sie dostac do karty produktu wpisujesz: shop.product_details

    Mam nadzieje że pomoże ;)

    Pozdrawiam!

  4. #3

    Domyślny

    Dzięki Cin3k88, zrobiłem dokładnie wg wskazówek (kombinowałem już podobnie wcześniej, ale chciałem się upewnić, że to dobra droga). Problem dalej jest- tzn. tak jak pisałem wcześniej- przy pierwszym kliknięciu prosi o zalogowanie, kliknę drugi raz i wtedy wyświetla się normalnie. Jestem na 90% przekonany że problem leży w komponencie SH404sef.

    Chodzi o to, że zgodnie z ideą tego komponentu ma on tworzyć SEO-adresy z Virtuemart (czyli tam gdzie joomla nie potrafi, nie może, nie chce się jej ;) ). Głupoty (tzn. absurdalne adresy, np. w moim przypadku link do produktu z danej kategorii wygląda tak: /index.php/twoj-koszyk/nazwa-kategorii/vmchk/dokladna-nazwa-produktu.html) są tworzone gdy za adresy bierze się i joomla i SH404sef. Dzieje się tak w sytuacji gdy mamy menu z odnosnikiem do produktu w virtuemart. SH404SEF dodaje koncówke adresu do aliasu z menu- czasami tworzą się "złe" linki. Jak to można obejść? Da się to jakoś pogodzić?

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Definicja - zdjęci (czy też nazwa) linkiem do produktu - w konfiguracji.
    ext_joomsef3_virtuemart - jakieś 50 zł na dzisiaj
    oraz: bezwzględnie: plgSystemCanonicalization - na JED - free
    Pzdr

  6. #5

    Domyślny

    Dzięki Gallu kolejny (duży) krok w dobrą stronę dzięki tobie

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Definicja - zdjęci (czy też nazwa) linkiem do produktu - w konfiguracji.
    Masz na myśli zasady linkowania przy SEO? W konfiguracji komponentu związanego z SEO czy w konfiguracji Joomla?

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    oraz: bezwzględnie: plgSystemCanonicalization - na JED - free
    Możesz mi w 3 zdaniach napisać coś o tym. Nie- nie jestem leniem ;) - popytałem wujka Google, ale nie ma za dużo informacji. Wiem, że zastępuje to htaccess przy przekierowaniach 301 (czy to znaczy ze przekierowania w tym pliku mogę usunąć i komponent sam o to zadba?). Czy mam w konfiguracji tego komponentu wpisać to, co chce żeby indeksowało mi google (np. z przedrostkiem "www") tzn. najogólniejszą nazwę domeny (www.strona.org)?

    Próbowałem to testować na lokalu ale (co w sumie można przewidzieć) od razu przekierowuje na domenę wpisaną, czyli główną (nici z testowania- chyba że jest jakiś sposób).

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Definicja - zdjęć (czy też nazwa produktu) linkiem do produktu - w konfiguracji -Konfiguracja zachowań przeglądu kategorii w VirtueMart - nie pamiętam w którym to miejscu - stawiam na wygląd strony lub konfigurację stylu VM
    ext_joomsef3_virtuemart - jakieś 50 zł na dzisiaj - komponent sprawdzony do przyjaznych linków dla VirtueMart - dla poprawnego działania Musisz mieć zainstalowaną chociażby podstawową wersję joomsef 3 (podstawowa jest free) oraz włączone proste w konfiguracji globalnej.
    oraz: bezwzględnie: plgSystemCanonicalization - na JED - free - Plugin powodujący przekierowanie na konkretną domenę - ustawiasz na swoją front i zaplecze - plugin daje test - ok /czy tam znaleziono -sukces/
    I teraz tak - w przypadku VirtueMart - Masz w konfiguracji VM tzw bezpieczne adresy - Zerknij tam i Zobacz czy są z przedrostkiem www, czy bez - to wynika z tego jak Wpisałeś adres w przeglądarce przy instalacji VM - jak już Wiesz jaki jest - Zrób w pluginie od Canonicalization ustawienie analogiczne - tak ma być. Możesz wyrzucić wówczas przekierowanie z .htaccess

    I tym optymistycznym akcentem zakończyliśmy dzisiejsze spotkanie z Balladą :-)
    Pzdr
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 09-08-2011 11:11

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Gall Anonim: gdybyś te mądrości dopisał w poradniku do Virtue Mart na wiki, społeczność byłaby Ci wdzięczna ;)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    @Gall Anonim: gdybyś te mądrości dopisał w poradniku do Virtue Mart na wiki, społeczność byłaby Ci wdzięczna ;)
    No to przeklej

    P.S. Nie ma sprawy - tyle że w czwartek - trzeba to opisać w całości a nie skrótami - a w czwartek będę miał chwilę.
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 19-07-2011 16:04

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pilne nie jest, ale nie zapomnij A mnie nie wypada przeklejać, bo jak ktoś kiedyś tantiemy będzie wypłacać, to zamiast Tobie mnie wypłaci
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    ... dla poprawnego działania Musisz mieć zainstalowaną chociażby podstawową wersję joomsef 3 (podstawowa jest free)...
    Jeszcze jedno- a obojętnie które z rozszerzeń wybiorę? Myśle, że nie (widze, że są napisane pod konkretne komponenty- może chodzi tylko o stworzenie wpisów do bazy danych- wtedy bez różnicy) - na stronie [KLIK] jest ich z 80 (każdy do czegoś innego) - który jest najlepszy?


    btw- nie ma polskiego odpowiednika? jak już mam zapłacić to wolałbym Polakowi niż obcemu (tutaj Czechowi jeśli się nie mylę)?
    Ostanio edytowane przez vereb : 19-07-2011 16:50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Przekierowanie błędu 404 bezpośrednio w htaccess
    przez skibbbi na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-01-2011, 23:07
  2. Jak włączyć dodatek bezpośrednio edytując odpowiedni plik?
    przez Rhaziel na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 19-12-2010, 16:09
  3. sms trafiający bezpośrednio na www
    przez bilu_84 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 01-02-2010, 12:28
  4. Coś do podpinania plików bezpośrednio do menu
    przez morphic na forum Zasoby, plikownie,
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-01-2010, 23:47
  5. Transmenu - items bezpośrednio pod menu
    przez dexter_evil na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-08-2007, 13:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •