Moduł/komponent rezerwacji terminów.
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Moduł/komponent rezerwacji terminów.

  1. #1
    Bywalec GrzesiekP awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    124
    Punkty
    11

    Domyślny Moduł/komponent rezerwacji terminów.

    Witam!

    Otóż w pierwszej kolejności poszukuję komponentu i modułu do rezerwacji dat.
    Podstawowe funkcje:
    - komponent jedynie od strony administracyjnej - administrator zaznacza czy dany dzień jest wolny/zajęty;
    - moduł od strony witryny - wyświetlanie bieżącego miesiąca z zaznaczonymi zajęty terminami

    W wersji podstawowej nic więcej nie poszukuję.
    Oczywiście jedyny wymóg - darmowy, chyba, że w $5-$10. Na więcej nie stać.

    Jeśli się orientujecie w temacie czy coś takowego istnieje, to będę wdzięczny za namiary.

    Jak nie, to pozostanie własnoręczne napisanie

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz Winnetou awatar
    Dołączył
    16-12-2008
    Skąd
    Olkusz
    Wpisy
    779
    Punkty
    89

    Domyślny

    Room Booking, tyle ze bez modułu
    http://www.softdesign-studio.pl/cms-...1-room-booking

    Albo ARTIO BOOKING, ale też bez modułu.
    http://extensions.joomla.org/extensi.../booking/15786
    Winnetou
    www.softdesign-studio.pl
    Przydała się podpowiedź?, zrewanżuj się dodając punkcik - - ↓

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @GrzesiekP: Skoro @Winnetou Ci już podał bezpłatne rozwiązania, to mogę sobie pozwolić na taki adres:
    Nie żartuj z tym "nie stać Cię". Komponent do rezerwacji terminów-dat/godzin/wizyt/miejsc to aplikacja na strony komercyjne. Jeśli kogoś nie stać na taki wydatek to najpewniej nie stać go w ogóle na witrynę internetową! Albo się już zdążył nauczyć, że tylko jego praca i usługi są wartościowe, a inni powinni świadczyć mu swoje usługi i pracę za frico.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    $5-$10. Na więcej nie stać.
    $10=to nie całe 30 PLN, chyba na pizze + picie ze znajomymi wydajesz więcej, żartowniś.
    W pełni zgadzam się ze Zwiastunem, jak cię nie stać zapłacić za dobry komponent to napisz sam, aha i nie zapomnij udostępnić za darmo innym "biednym studentom".
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Bywalec GrzesiekP awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    124
    Punkty
    11

    Domyślny

    Panowie!
    Założyłem temat w związku z poszukiwaniem zwykłego i prostego modułu (+prosty komponent), a Wy nie znając sytuacji od razu nagonkę robić, jak na sępa jakiegoś. Robicie tylko niepotrzebny offtopic - co mnie zaskakuje szczególnie w przypadku Administratora tak zacnego forum

    Ale OK - wytłumaczę. Stronę robię swoim dobrym znajomym, od których żadnych opłat sam dla siebie nie wezmę. Domena, hosting, szablon - to już nie małe pieniądze, jak na ludzi, którzy pracę łapią dorywczo i próbują swoich sił w "agroturystyce" (choć im daleko do tego). $5-$10 tyczyło się oczywiście podstawowych funkcji, jakie poszukuję - moduł + zaznaczanie terminów zarezerwowanych. To ma być jako taki "wodotrysk" Oczywiście w przypadku zaawansowanego komponentu (jeślibym musiał i potrzebował) to bym wyłożył odpowiednie pieniądze, więc rozpoczynacie bezsensowną dyskusję

    Dlatego wrzućcie już na luz

    Jednak chyba nie pozostanie mi nic innego, jak napisanie własnego. Spytałem o to, o co spytałem, bo może gdzieś przeoczyłem to, czego szukam

  7. #6
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Luz wrzucony

    Link : http://extensions.joomla.org/extensi...ent-a-schedule

    Link 2: http://extensions.joomla.org/extensi...ations/booking

    Samodzielne kliku-kliku szukając [Type: Non-Commercial]

    p.s.
    Ja bym po prostu wrzucił kalendarz Google - gdzie twoi znajomi zaznaczą, które terminy zajęte etc. nie trzeba tu żadnej filozofii, a odpowiedni komponent znajdziesz w JED w dziale kalendarze. Koszt 0 zł, wykonanie 15min
    Ostanio edytowane przez PeFik : 13-07-2011 09:47
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To nie żadna nagonka, ale reakcja na dość powszechny sposób myślenia. A przy tym wyraźnie zaznaczyłem, że to na marginesie, skoro otrzymałeś podpowiedź od @Winetou.
    I jak widać z Twojej konkluzji ("nie pozostanie mi nic innego, jak napisanie własnego"), konsekwencją takiego podejścia jest, wybacz bezpośredniość - brak szacunku dla własnej pracy, o ile nie zwykła głupota. Koszt napisania własnego rozwiązania będzie kilkakrotnie większy niż koszt wypasionego nawet komponentu. Chyba, że mówimy o czymś, co zasugerował PeFik - zwykłym kalendarzu, w którym będą zaznaczane zarezerwowane terminy. Ale wówczas Twoje pytanie tyczyło nie tego, o co pytałeś. I zamiar tworzenia własnego rozwiązania też co najmniej nieprzemyślany.
    I jeszcze a propos luzu: Przede wszystkim sam "wrzuć na luz". Nie interpretuj niepotrzebnie wypowiedzi innych i nie przypisuj adwersarzom złych intencji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    101
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Ja właśnie używam komponentu Room Booking. Mam jednak mały problem, brak języka polskiego. Potrzebuję pomocy, częściowo przerobiłem sobie ten komponent na polski, jednak kiedy wchodzę w kalendarz to miesiące i dni tygodnia mam w języku angielskim. Proszę o pomoc, może ktoś ma plik języka polskiego do tego komponentu. Z góry dziękuję

  10. #9
    Wyjadacz Winnetou awatar
    Dołączył
    16-12-2008
    Skąd
    Olkusz
    Wpisy
    779
    Punkty
    89

    Domyślny

    Poszukaj pliku fullcalendar.min.js
    \components\com_roombooking\assets\js\fullcalendar \fullcalendar.min.js

    Tam ukryte są brakujące wyrażenia niezbędne do pełnej lokalizacji. Trzeba go tylko troche przerobić.
    Winnetou
    www.softdesign-studio.pl
    Przydała się podpowiedź?, zrewanżuj się dodając punkcik - - ↓

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    101
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za pomoc, udało się . Czy mógłbym prosić o jeszcze jedną poradę w kwestii tego komponentu?
    Chodzi o to, że klikając w konkretną godzinę przenosi mnie do strony logowania. Jak zrobić aby przenosiło mnie do strony z informację aby skontaktować się tel. lub mailowo. Taką podstronę chciałbym zrobić jako artykuł.

Podobne tematy

  1. Komponent do rezerwacji on-line
    przez Hamster21 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 12-08-2011, 18:49
  2. Jaki komponent dla rezerwacji klienta na konkretny dzień?
    przez 4promile na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 31-10-2010, 13:10
  3. mod lub komponent do rezerwacji
    przez lefi na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-03-2007, 21:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •