Remont Polskiego Centrum Joomla! - Strona 4
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Wyniki 31 do 40 z 56

Temat: Remont Polskiego Centrum Joomla!

  1. #31
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A ja osobiście sklanialbym się, żeby ktoś COKOLWIEK w tym względzie zrobił, bo zapału, pomysłów, dobrych rad, to mamy w różnych miejscach na kopy.

    PS. Sova jak mam spowodować, żebyś się skontaktował?
    PW brak reakcji
    GG brak reakcji
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jedi Zobacz wiadomość
    Nie wiem czy nie za pozno na jakies sugestie, ale sprobuje. Moze warto by sie zastanowic nad napisaniem innej wersj podrecznika instalacjii i admnistracji Joomla! Chodzi mi o to ze te ktore zostaly napisane przez PCJ sa swietne, jednak pisane przez ludzi ktorzy "zjedi zeby" na J! Mam taka propozycje, moze podrecznik taki powinna napisac osoba robiaca to po raz pierwszy ? ( oczywiscie pod nadzorem doswiadczonego kolegi ) Chodzi mi poprostu o inny punkt widzenia. Ktos moze powiedziec : co mi z pomocy laika ?? Owszem nie bedzie to przydatne dla osob na wyzszym poziomie zaznajomienia z Joomla! Lecz z wlasnego doswiadczenia wiem ze moze to byc "wiatr w zagle" dla wszystkich ktorzy chca rozpoczac swoja przygode z J! Oczwiscie gdyby pomysl mialby byc zrealizowany, sluze pomoca
    bez przesady, moim skromnym zdaniem, podręczniki są bardzo dobre w odbiorze nawet dla laika. Poza tym, jak wskazał Sova - podręczniki odchodzą do lamusa na rzecz "ruchomego pisma obrazkowego" - człowiek ma to do siebie, że woli iść po najmniejszej linii oporu ;)
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  4. #33
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Nie miejsce - przepraszam za off topic.
    Zwiastunie - wysłałem PW (nie doszło?)! Jestem od jutra dostępny (heh czyli od dziś- środa), za dużo nagłych spraw, ale o tym w swoim czasie.
    Odezwę się.


    A teraz wracam do tematu:
    Może ktoś jest niezły z flash'a? Kilka tutoriali nt. instalacji modułu, komponentu i Joomla! bardzo mile widziane. Jak ktoś jest zainteresowany i chce pomóc - zapraszam na PW.
    Natomiast sam biorę się za screenbook maker'a - może coś uda mi się wyskrobać, w tym programiku spora część Help'a na joomla.org zrobiona - mam nadzieję, że coś naskrobię jak to poznam.
    Uważam, że się przyda - choć z drugiej strony jak ktoś już "obcykany" jest z tego typu programem to mile widziana jego pomoc społeczności - nie zapomnimy a wkład podkreślimy - służę pomocą przy tworzeniu tutoriali.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  5. #34
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    ja wykonam tutoriale, ale w tej kwestii jestem już umówiona ze zwiastunem.
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  6. #35
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Do 27 grudnia jestem niestety, uziemiony przez TPSA. Ale wrócę!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #36
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Święta bez internetu ;) rodzina się ucieszy
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  8. #37
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Może to rodzina zrobiła mały sabotaż;)

  9. #38
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    Chwilę mnie tu nie było...

    Czytam te Wasze posty i zadaję sobie pytanie: czemu tak często pojawiają się słowa z rodziny "musimy, trzeba, koniecznie, należy...". Wiadomo: musieć, to zmusić się, a zmusić się to nie chcieć. A gdyby tak częściej używać słów "fajnie by było, chcę, mogę..."? Ludzie by się nie bali, a jak się czyta te Wasze wypociny, to odnosi się wrażenie, że to jakaś ciężka misja do spełnienia, a nie hobby/pasja dająca radość“ i satysfakcję. Więcej uśmiechu i luzu, a wszystko łatwiej pójdzie. Ludzie szukający tu pomocy przychodzą jak do szpitala: i co widzą? Bandę naburmuszonych lekarzy i pielęgniarek gotowych w każdej chwili wpaść w furię, kiedy pacjent przeziębienie nazwie grypą. A nie przyjemniej jest wejść do szpitala, gdzie personel jest uśmiechnięty, zadowolony z tego co robi, a przez to budzący zaufanie? Wiem, nijak się to ma do pracy PCJ, ale na pewno jakieś ziarnko prawdy w tym jest.

    Dobra, do rzeczy. Wszyscy dorzuciliście do tematu coś od siebie, dorzucę i ja. Bardzo chciałbym dołączyć do ekipy PCJ, ale...
    1) Serwer, jaki posiadam nie pozwala Joomla! rozwinąć skrzydeł. Jakaś dziwna konfiguracja, że nawet jeden prosty (jeden plik) skrypt tekstowej księgi gości nie chce działać. Joomla jakoś się na tym buja, ale RSS nie działa (zablokowana readfile() ), o standardowym SEF mogę zapomnieć (nie wiem czemu, obsługa hostingu też nie wie czemu) i koniec końców nie mam pewności czy coś zadziała, a jak już zadziała, to czy prawidłowo. Non stop 533 - brak wolnego miejsca na dysku, mimo, że zajmuję mniej niż 350 MB z wykupionych 5 GB (efekt overselling'u) i ogólnie do dupy. Jeszcze 2 miesiące mi zostało i będzie trzeba się wynieść... Może wtedy będą mógł wziąć jakiś dodatek i zapoznać go z językiem polskim - ale bez stresu, że pracuję na częściowo niedziałającym systemie (tak jest w tym momencie)
    2) Akurat jestem na urlopie od wszystkiego, co dotychczas robiłem - ciągły wyścig z czasem, stresik, przepracowanie i zaliczyłem dołek, z którego na szczęście powoli wyłażę. U mnie to norma, dlatego nikomu nie mogę obiecać, że zawszę będę tam, gdzie i kiedy być powinienem. Takiego kogoś szukacie?
    3) Ten od tego, ten od tamtego. Zespół to czy instytucja? Bo ja chciałbym zająć się tym, ale czasem pomóc tam i poprawić tamto. Może faktycznie trochę rotacji w obowiązkach przydałoby się - wtedy nie będzie takiej monotonii i znużenia (nie wiem, jak wygląda podział obowiązków w PCJ, ale wydaje mi się, że tak właśnie jest). Dobrze zrobić jakiś ukryty dział na forum dla członków drużyny i tam konsultować się, by każdy o wszystkim wiedział: kto, co, gdzie i kiedy.

    Wróćmy do początku. Dlaczego powstało Polskie Centrum Joomla? Bo chcieliście. Więc teraz też wypadałoby "chcieć" a nie "musieć". Dlatego proponuję stworzenie elastycznego zespołu, w którym każdy będzie mógł dorzucić grosik, a nie złotówkę. Skoro nie macie możliwości motywowania jakimiś honorariami, to niech obowiązki staną się przywilejami dającymi satysfakcję, by każdemu się chciało, a nie musiało. Sam wtedy chętnie bym do Was dołączył pewnie inni podobni do mnie, którzy wahają się, że na współpracę z PCJ braknie im czasu, chęci itp. Zacząłem tłumaczyć komponent do tagowania (nie pamiętam nazwy - ostatni raz bawiłem się tym dobry miesiąc temu, zanim na dobre zaczęły dziać się jaja z serwerem). Ok 70-75% komunikatów tekstowych przetłumaczyłem, pozostało niewiele + teksty licencyjne itp. Ale nie mam kiedy, bo ilekroć odpalam ftp i chcę wrzucić poprawiony plik, to dostaję Disk Full, disk full i !@#$% idzie dostać.

    Dlatego właśnie obawiając się, że nie podołam z czasem i chęciami, wolę być takim "dobrym wujkiem" i na luzie gdzieś obok robić coś dla Joomla. Napisałem tekst o Joomli - najlepszym CMS'ie (przed Bozym Narodzeniem stuknęło 1000 odsłon), opisałem prosty sposób, w jaki o kilkadziesiąt procent zmniejszyłem obciążenie serwera sql (jakiś typ wziął ten tutek do swojej książki o CMS'ach), na forach komu się da podsuwam Joomla... robię ile chcę i mogę. Chciałbym więcej, ale nie chcę, aby to więcej zmieniło się w "zbyt wiele"
    Ostanio edytowane przez szuman : 12-01-2007 04:09
    szuman.eu

  10. #39
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    12

    Domyślny

    Witam.

    Chciałem się zapytać czy jeszcze jest miejsce na kogoś do tego zespołu
    jeżeli bym mógł to bym pomógł np. w spolszczeniu (dobrze znam angielski),
    i mógłbym być też testerem.
    Siedzę w tym od dwóch lat z Joomla! znam tylko rok. PHP dobrze znam.
    Nic dodać nic ująć.

  11. #40
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Miejsc to tutaj dostatek i każdy mile widziany!
    Poczekaj cierpliwie - z pewnością ktoś się z Tobą skontaktuje.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •