Remont Polskiego Centrum Joomla! - Strona 5
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Wyniki 41 do 50 z 56

Temat: Remont Polskiego Centrum Joomla!

  1. #41
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2005
    Wpisy
    237
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nabieram wpraw coraz większych, ale jak na razie wciąż JA mógłbym pomóc, przy wymyślaniu fajnych projektów - Taki ala redaktor naczelny hihi

    Powoli spolszczam różne rzeczy, dla swoich potrzeb, ale nie uważam wcale, że mimo wybieranych najlepszych dokładek do joomla są idealne: więc proponuję naprawdę pracować na extra rzeczami - owszem moderować trzeba, udostępniać, ale nie dajcie się aż tak zwariować, tym bardziej, że każdy z Was ma Swój Prywatny Świat.

    Tutorialkami z chęcią się zajmę, wyjdzie jeszcze wszystko w praktyce kiedy i co. Odezwę się i może będę wstanie po podrzucać coś tylko może zróbcie jakąś listę Kto co robi [odezwijcie się] i kogo potrzeba - To tak na dobry początek.

    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez rzodkiewka : 27-04-2007 16:23

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #42
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Wyrażam chęć uczestnictwa w zespole testerów.
    Pozdrawiam

  4. #43
    Debiutant
    Dołączył
    11-07-2007
    Skąd
    Polska
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    2. Katalog zasobów Joomla
    - osoba/zespół, który poprowadzi katalog. Zadanie polega głównie na obserwacji nowości publikowanych na http://extensions.joomla.org/, a następnie umieszczaniu i aktualizowaniu informacji w naszym katalogu. Przydatna znajomość języka angielskiego. Im więcej informacji o jakimś dodatku tym lepiej.

    4. Zespół nowin [newsów]
    - każdy, kto może przygotować na podstawie własnej wiedzy czy publikacji np. na joomla.org informacje o aktualnych wydarzeniach w świecie Joomla.
    Witam serdecznie, darmowy CMS Joomla odkryłem dosyć niedawno ale już mam pewną praktykę w posługiwaniu się tym CMS'em (mimo, że jeszcze nie widać tego na mojej WWW - ciągle testuje różne rozwiązania), niemniej jedna stworzyłem całkiem przyzwoitą stronkę dwujęzyczną (niestety adresu nie mogę podać) i całkowicie przekonałem się do tego CMS'a, z tym że brakowało mi na Waszej stronie Komponentów i Modułów dlatego chęć pomocy Ad. 2 no i w wolnym czasie mogę uaktualniać Ad.4, jak będzie trzeba mogę też prowadzić prace nad tłumaczeniem komponentów, modułów itp.

    Proszę o informacje czy jesteście zainteresowani współpracą psnowacki@gmail.com

  5. #44
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    jak będzie trzeba mogę też prowadzić prace nad tłumaczeniem komponentów, modułów itp.
    to trzeba zawsze i jak najwięcej. Nie trzeba zaś pytać się nikogo, po prostu tłumaczysz i udostępniasz tłumaczenie. Zatem, do dzieła!
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  6. #45

    Domyślny

    Witam

    1. Kilka slow wstepu
    Przyznam, ze nie zapoznalem sie dokladnie z cala dyskusja co moze skutkowac w dalszej tresci mojego postu drobnymi nie scislosciami, za co z gory przepraszam jesli takowe sie pojawia. Trawilem na ten watek zupelnie przypadkiem, a ze prowadze dzialalnosc niejako zwiazano z z ta problematyka totez popeiram ugruntowanie pozycji Joomla wsrod spoleczenstwa. Jednak....no wlasnie zawsze musi byc to ale. Zauwazylem, ze spora czesc tej dyskusji skupila sie na promowaniu kokrentej strony i konkretnego przedsiwziecia jakim jest PCJ nie zas na sposobach promocji Joomla samej w sobie.

    2. Skad moja teoria sie wziela ?
    Utarty jest poglad, ze Joomla to alternatywa dla drogich, komercyjnych rozwiazan. Alternetywa, bo jest za darmo. Ale czy tak do konca to prawda ?
    Czy ktos sprobowal przeszukac siec i policzyc ile firm lub osob prywatnych proponuje wdrozenie joomla odplatnie ?? Czy zobaczyliscie jak wiele platnych ksiazek na ten temat juz jest, a z cala pewnoscia jeszcze wiele powstanie ? Wiec kto zarabia na joomla i dlaczego nie robia tego autorzy.
    Autorzy w swojej lasce przekazali ten system ludziom, gdyz chcieli wniesc i zostawic cos po sobie w swiecie IT, dzieki nim firmy takie jak moja moga zarobic wieksze lub mniejsze kwoty oferujac uslugi zwiazane z tym systemem.
    Zatem zadam pytanie czy ten watek powstal, aby promowac Joomla czy, aby reklamowac PCJ ???

    3. Jak powinna wygladac joomla moim zdaniem
    Wlasnie i tutaj przejde do sedna sprawy. Skoro zalozeniem PCJ jest wlasciwe i skuteczne promowanie Joomla w celu zwiekszenia swiadomosci spolecznej co do mozliwosci zastosowania tego stsemu w firmie to dlaczego nie popierac i zgrac dzialania ludzi, ktorzy robia to odplatnie ? Dlaczego by nie pokazac, ze Joomla to pelnowartosciowy produkt nie zas tylko alternatywa dla drogich i komercyjnych (nie jednokrotnie o wiele gorszych) ?? I w koncu, dlaczego nie zaczac dzialan komercyjnych ?
    Oczywscie pojawia sie pewnie za chwile zarzuty, ze probuje przekonac, aby joomla przestala byc darmowa. Oczywiscie, ze NIE. Jednak nie zapominajmy o calej tej otoczce, bez ktorej wiele firm nigdy nie uzyje tego systemu, gdyz nie kazdy kucharz musi byc informatykiem.
    Moze by tak wspierac dzialania komercyjne ? To wlasnie chcialem powiedziec.

    4. Co to zmieni ?
    Wlasnie, takie pytanie pewnie wielu z Was zada sobie po przeczytaniu tego tekstu. Wiec, uwazam, ze zmieni bardzo duzo. Moze najwiekszym wygranym nie bedzie tutaj PCJ (ale chyba wlasnie to nie o PCJ sie rozchodzi), moze nagle dzieki Joomla czesc ludzi zacznie podwajac swoje zyski (a inni nie, w pewnym sensie nie sprawiedliwe), ale z cala pewnoscia Joomla wyjdzie z takich dzialan jako bez dyskusyjny zwyciezca. Gdyz przestanie byc alternatywa, a stanie sie systemem (tak bedzie odbierane).
    A gdzie sprawiedliwosc i wolnosc - dlaczego tylko wybrani zarobia na joomla, coz przeciez nikt nikomu nie broni NAUKI. Kazdy moze czerpac zyski z takiego dzialania. Zwiekszenie konkurencyjnosci spowoduje zwiekszenie jakosci i dlatego zarabiac beda tylko najlepsi, ale kazdy ma rowne szanse.

    5. Slowem zakonczenia
    Jesli odbieglem od ideii tego watku, przepraszam, jednak sadze, ze powinno pamietac sie, ze ani nie ja, ani nie PCJ czy ktokolwiek inny tylko Joomla, bo bez niej nie byloby tego watku.

    pozdrawiam i czekam na uwagi

  7. #46
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    Czy ktos sprobowal przeszukac siec i policzyc ile firm lub osob prywatnych proponuje wdrozenie joomla odplatnie ?? Czy zobaczyliscie jak wiele platnych ksiazek na ten temat juz jest, a z cala pewnoscia jeszcze wiele powstanie ?
    Czy uważasz to za złe? Z Twojej wypowiedzi płynie jak dla mnie dziwny przekaz.. Tak jakby ludzie nie mogli zarabiać na czyms, co dostają za darmo.. Jednocześnie przeczysz samemu sobie prowadząc taką a nie inną działalność. Każdy do życia potrzebuje przecież pieniędzy, ksiązki o J! nie pisze się w 5 minut i nie da się jej wydać za darmo, by za darmo ją rozpowszechniać (jak np. swojego czasu konstytucję RP - kazdy dostał do domu..).

    Jeśli źle zrozumiałem ten wątek, to przepraszam, ale tak to właśnie widze...

    Wiec kto zarabia na joomla i dlaczego nie robia tego autorzy.
    Autorzy? Nie zarabiają? Przyznam, że nie wiem do końca, kto jest autorem, nie wiem, czy dałoby się go tak dokładnie osobowo wskazać - autorem może być każdy, możesz nim być nawet Ty, jeśli dokonasz czegoś konstruktywnego i podzielisz się tym rozwiązaniem w sieci.
    Oczywiście dałoby się zapewne wyodrębnić kilka osób, które stworzyły podwaliny pod ten system. Domyslam się, że pewnie są oni administratorami oficjalnej strony, na której widnieje button PayPal'u na który wydaje mi się, że jest kilka kliknięć, aby uhonorować twórców.
    Niedawno nawet (kilka dni przed Twoja rejestracją) był poruszany watek na forum naszym o dofinansowaniu PCJ z prośba o podanie namiarów na konto.
    Od razu uznałem to za świetny pomysł, i myślę, że wszytscy którzy w jakikolwiek sposób zarabiają coś dzięki Joomla! powinni się za to odwdzięczyć jakaś ofiarą na takie konto.

    Piszesz:
    Moze by tak wspierac dzialania komercyjne ?
    Pytam JAK? nie podałeś żadnego przykładu, który mogłby nas nakierunkowac co masz na mysli, no przynajmniej mnie.. Przeciez ludzie, którzy wdrażają Joomla odpłatnie tacy jak Ty, ja.. i inni na forum, otrzymują za to swoje tantiemy, sami poszukujemy Klientów, których przecież jest aktualnie pod dostatkiem i skoro wdrażamy J! a nie jakiś inny ZajebiaszczyCMS z allegro za 399 netto no to wiemy, że polecając go naszym Klientom nie ucierpi na tym nasze dobre imie (naszej firmy, marki). Bo przecież ze Joomla! nie musimy się wstydzić.
    Joomla na pewno jest alternatywą drogich, ba.. drogich.., wszytskich odpłatnych CMSów, bo jest własnie darmowy, a to czy traktujesz go jako CMS, który jest za free, czy może System przez duże S, który jest w stanie przebić wiele dostępnych na rynku komercyjnych CMSów, zależy tylko od Twojego podejścia...

    Tak myśląc nad tym głębiej dochodzę do wniosku, że może chodzi Ci o to, aby firmom wdrażającym systemy inne niż J! wytłumaczyć, że J! jest lepszy.. Niby tak, ale ze stwierdzeniem:
    Zwiekszenie konkurencyjnosci spowoduje zwiekszenie jakosci i dlatego zarabiac beda tylko najlepsi, ale kazdy ma rowne szanse.
    Nie do końca mogę się zgodzić, bo zwiększenie konkurencyjności prowadzic będzie raczej do spadku cen, czego ani mi ani Wam nie życze.. W walce o Klienta, bedziemy obnizać ceny, a zarabiając mniej, będziemy starali się robić więcej, by zarabniać tyle samo co przed obiżką cen.. Co przełoży sie na zmniejszenie jakości...
    Oczywiście pewna grupa firm z wybwaną pozycją i marką na rynku nie będzie sie tym przejmowała, gdyż oni i tak ekskluzywnych klientów przyciagną ;)
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  8. #47
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Mard - i słusznie - podnosi w swojej wypowiedzi kwestię: jak lepiej promować Joomla! w Polsce, jak docierać do potencjalnych użytkowników, w tym przede wszystkim firm, instytucji, urzędów, które - zamiast płacić często publiczne pieniądze za produkty komercyjne - mogą, a nie zawsze wiedzą, że mogą, korzystać z Joomla! (w tym także wdrażanego przez komercyjne firmy) z przekonaniem, że korzystają z produktu najwyższej klasy, a nie "jakiejś" alternatywy, z założenia gorszej, bo darmowej, dla też z założenia lepszych, bo komercyjnych rozwiązań.

    Starajmy się wczytywać w to, co chcą powiedzieć autorzy - lub jeśli coś jest niejasne - formułować pytania typu: co masz na myśli pisząc że...
    Bo inaczej nasze dysputy stają się dyskusjami z własnymi myślami.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #48
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    hehe ;) no zwiastun.. z Twoim tekstem nie sposób się nie zgodzić, jeśli spointowałeś myśl, jaką chciał przekazać mord, to jestem jak najbardziej za!

    z ciekawości przejrzałem losowe wyniki w google w poszukiwaniu strony Urzędu Miasta na Joomla! i nie ma ich za wiele ;) ale są! Przykłądowo: http://www.lazy.pl/ http://www.jordanow.pl/ (co mnie zastanawia na tej stronie.. po próbie wejścia do PA, nie widac loga Joomla, może zmiana templaty, a może jakieś inne zamierzone działanie...ale to nie o tym gadka w temacie, więc bez komentarza pozstawiam)
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  10. #49

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez idek Zobacz wiadomość
    Czy uważasz to za złe?....
    Jak sam slusznie zauwazyles - zrozumiales to zle, ale odpowiem. NIE, wrecz przeciwnie uwazam to za pozadane, bo jak juz pisalem nie kazdy kucharz.....itd,itp.

    Cytat Wysłane przez idek Zobacz wiadomość
    PayPal'u na który wydaje mi się, że jest kilka kliknięć, aby uhonorować twórców
    Zupelnie nie tak mnie zrozumiales, bo wcale nie o tym byl post. To czy dofinansowac to jest zupelnie inna historia i jesli pozwolisz to popre, ale nie tutaj jest miejsce (NTG) zeby o tym dyskutowac.

    Cytat Wysłane przez idek Zobacz wiadomość
    Joomla na pewno jest alternatywą drogich, ba.. drogich.., wszytskich odpłatnych CMSów
    Wlasnie o tym byl moj post, zeby ludzie zdali sobie sprawe z tego, ze Joomla to NIE TYLKO alternatywa, ale doskonaly produkt. Nie darmowa wersja lub zamiennik tylko dostepny bezplatnie system CMS. O tym wlasnie pisalem.

    Cytat Wysłane przez idek Zobacz wiadomość
    Nie do końca mogę się zgodzić, bo zwiększenie konkurencyjności prowadzic będzie raczej do spadku cen
    Jeden ze skutkow konkurecji, jednak powinienes to wiedziec, ze konkurencyjnosc jest pozadana na wszystkich rynkach i we wszystkich gospodarkach swiata. Jesli sadzisz, ze nie wnosi nic poza spadkiem cen to bardzo zle i dla porownania podam Ci pod przemyslenie sytuacje opertorow GSM w naszym kraju. Czy uwazasz, ze poza spadkiem cen nie walcza oni w inny sposob miedzy soba ?? (tutaj powiem Ci czym ja kierowalem sie zmieniajac w tym roku swojego operatora po 7-dmiu latach - ROAMING, a nie cena minuty lub wysokosc abonametu).



    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    jak lepiej promować Joomla! w Polsce, jak docierać do potencjalnych użytkowników, w tym przede wszystkim firm, instytucji, urzędów, które - zamiast płacić często publiczne pieniądze za produkty komercyjne - mogą, a nie zawsze wiedzą, że mogą, korzystać z Joomla! (w tym także wdrażanego przez komercyjne firmy) z przekonaniem, że korzystają z produktu najwyższej klasy, a nie "jakiejś" alternatywy, z założenia gorszej, bo darmowej, dla też z założenia lepszych, bo komercyjnych rozwiązań.
    Wlasnie dokladnie to mialem na mysli. Promowac i informowac czym jest Joomla, ze to nie tylko "zamiennik".

  11. #50
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Temat chyba dojrzał już na tyle, by go podjąć na poważnie, szukając konkretnych rozwiązań.

    Punkt wyjścia:
    Przypomnę, że Polskie Centrum Joomla!, to nie Jaś i Małgosia, ale ośrodek który skupia chętnych do działania na rzecz Joomla! w Polsce. Wciąż poza PCJ są tacy, dla których uczestnictwo w PCJ może (nie powiem że powinno) być żywotnym interesem.

    Promocji służą przedsięwzięcia.
    Żeby zaś coś przedsiębrać, potrzeba sił i środków.
    "Jaś i Małgosia", jak zapewne wiadomo, nie mają, bo to tylko dość luźne grono wolontariuszy w tej chwili.

    Najpierw kilka prostych rozwiązań, które nawet i kosztów nie wymagają.
    1. Promocja ludzi i firm wdrażających Joomla.

    Dziś jest tak, że gdy klient wejdzie na stronę PCJ, to znajdzie i owszem rzeczy różne, ale na pewno nie firmę czy osobę, która mu wdroży Joomla!
    Chętnych do reklamowania się znaleźć raczej nietrudno (objawiają się czasem na forum).
    Dwa problemy:
    a) promować wszystkich którzy się zgłoszą? Wedle zasady - reszta to kwestia rynku. Czy też stosować jakieś kryteria doboru, by chronić klientów przed ofertami "zrobię stronę w 15 minut za 30 zł" (oczywiście, przerysowuję, ale wiadomo, o co chodzi)
    b) na jakich zasadach? Tylko mniejsza lub większa odpłatność za reklamę, zależna od formy, treści i czasu, czy może jeszcze coś (np. wkłąd własny w inne przedsięwzięcia.

    2. Działa na Joomla! - promocja wzorcowych rozwiązań

    Pewną próbą jest konkurs Witryna Miesiąca. Jego formuła wymaga jednak - po pierwszym roku przemyślenia i takiego rozwiązania, które da uczestnikom nie tylko poczucie, że ich witryna została oceniona, ale również wiedzę o walorach i niedostatkach.

    3. Polskie rozwiązania
    Jak dobrze poszperać to znajdziemy rzeczy parę. Jak jeszcze lepiej poszperać, to znajdziemy zespoły czy firmy, które oferują nie tylko w Polsce, ale i poza rodzime rozwiązania dla Joomla!
    Ale, żeby zobaczyć, co i kto, to trzeba właśnie szperać, szukać, bo ich prezentacji, prezentacji ich dorobku na stronach ośrodka promującego Joomla! w Polsce się nie znajdzie. Wyjątki, na dodatek "w takim sobie wydaniu", potwierdzają regułę.

    POMYSŁY KOSZTOWNE
    1. Polish Joomla! Day - Polski Dzień Joomla (dni Joomla!)
    Propozycję już na forum razy parę zgłaszano. Nie podejmowaliśmy jej z prostego względu. Nie wyobrażamy sobie, że będzie to imprezka dla paru pasjonatów, którzy się spotkają, popatrzą sobie w oczka, o czymś tam pogadają i pójdą na piwo.
    Jeśli odważyć się na Polski Dzień Joomla!, to
    - kilka spotkań w tym samym czasie (niekoniecznie 1 dzień, mogą być 2-3) obejmujace swym zasięgiem całą Polskę ( np. w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Lublinie)
    - szersze grono organizatorów i współorganizatorów: główny organizator w regionie i zainteresowani współorganizacją (firmy, ośrodki naukowe, stowarzyszenia przedsiębiorców, może urzędy publiczne, np. marszałkowski)
    - adresaci - użytkownicy, ale przede wszystkim potencjalni użytkownicy: przedsiębiorcy, szefowie instytucji publicznych, przedstawiciele samorządów, organizacji non-profit, itd.)
    - cel: prezentacja Joomla! - rozumiana szerzej: czym jest, walory, ale i prezentacja wdrożeń, prezentacja rozwiązań, których adresaci mogą potrzebować.

    2. Kursy - szkolenia
    Co nieco pisałem w innym miejscu. Streszczając - jeśli ma to być sensownie i odpowiedzialnie, to trzeba ośrodka - ośrodków organizujących szkolenia certyfikowane, prowadzone przez kadrę, gwarantującą odpowiedni poziom, oparte na ustalonych standardach, wyposażajace uczestników nie tylko w umiejętności i wiedzę, ale odpowiednio przygotowany zestaw materiałów.

    3. Joomla! w pudełku
    Wiem, wiem, już taką niektórzy sprzedają.
    Rozwodzić się nie będę. Możemy uzyskać zgodę OpenSorceMatters na wydawanie Joomla! w pudełku z zestawem polskich wersji rozszerzeń.
    Potrzeba wszakże wydawcy, który nie tylko sfinansuje wydanie i zyska należną mu korzyść za podjęty trud, ale sfinansuje także przygotowanie.


    Tyle na początek pod rozwagę.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •