Remont Polskiego Centrum Joomla! - Strona 6
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Wyniki 51 do 56 z 56

Temat: Remont Polskiego Centrum Joomla!

  1. #51

    Domyślny

    Dostalem super post do odpowiedzi i postaram sie wzgledem niego napisac co popieram, pochwalam i pod czym sie podpisze.

    Zaczynajac:
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Przypomnę, że Polskie Centrum Joomla!, to nie Jaś i Małgosia, ale ośrodek który skupia chętnych do działania na rzecz Joomla!
    Przynaleznosc do PCJ dla firm takich jak moja oczywiscie jest wskazana i tutaj w 100% sie zgadzam. Jednak przy obecnej swiadomosci o joomla wsrod (umownie nazwijmy to) klientow jest na tyle mala, iz przynaleznosc taka moze byc zle odbierana. Uwazam wiec, ze PCJ (nie wiem jaki jest stan obecny) powinna byc organizacja non-profit (np.: Wielka Orkiestra Sw. Pomocy). Non-profit wynika oczywsicie z zalozenia. Jednak formalizacja takiej organizacji z cala pewnoscia przyniesie nie wymierne korzysci dla wszystkich uzytkownikow i pozwoli na np.:wydanie certyfikatu wiedzy o joomla (ale o tym pozniej).


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    "Jaś i Małgosia", jak zapewne wiadomo, nie mają, bo to tylko dość luźne grono wolontariuszy w tej chwili.
    Nawet ksieza w kosciolach mimo, ze zalozenia wolontariusze nie robia tego darmo. Ale to jest faktycznie trudny temat i nie da sie szybko czegos sensownego powiedziec.

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Promocja ludzi i firm wdrażających Joomla.
    To sadze moze byc najlepszy "chwyt" marktingowy dla PCJ. Dajac oczywiscie wsparcie dla takich osob i firm mozna liczyc, ze w ich wlasnie interesie bedzie odpowiednia promocja calego przedsiewziecia.
    Temat jednak jest zlozony gdyż:
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Dwa problemy:
    a) promować wszystkich którzy się zgłoszą?
    b) na jakich zasadach?
    wlasnie niestety mimo, ze joomla jest darmowa to pamietajmy, ze PCJ to grupa ludzi poswiecajaca czas i srodki na jej reklame i promocje. W ziwazku z tym sadze, ze nie mozna promowac wszystkiego i wszystkich i oczywisice nie mozna robic tego ZA DARMO. Joomla to joomla, a PCJ to PCJ i zeby joomla mogla byc dalej darmowa i dostepna to wlasnie organizacje takie jak PCJ musza o to dbac. Analogicznie zeby dbac i rozpowszechniac trzeba sie reklamowac, a zeby to robic trzeba zdobywac srodki. Wymmiana barterowa (przyslowiowy baner za baner) w tym wypadku nie ma zadnego zastosowania.
    Oczywsicie, aby nie uznano mojej wypowiedzi jako namowy do tego, aby PCJ stalo sie platny serwisem przypomne, ze chodzi tu o REKLAMOWANIE LUDZI, KTORZY NA JOOMLA ZARABIAJA.
    Czyli pomoc dla uzytkownikow, darmowe dodatki i wszystko jak do tej pory jednak z forum powinien zniknac watek "Zlece, zrobie wykonam zaplace".

    Co do zasad na jakich dokonywac wyboru poza platnymi reklamami, to mozliwosci jest naprawde duzo, ale publiczne forum to napewno nie jest odpowiednie miejsce do takiej dyskusji. Publicznie mozna oglosic zasady jednak dyskutowac o nich powinni raczej wladni PCJ. Jedna z moich sugesti jest zakup pudelkowej wersji przeznaczonej dla pozniejszch "wdrazaczy", ale o tym pozniej.

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Działa na Joomla! - promocja wzorcowych rozwiązań[/B]
    Pewną próbą jest konkurs Witryna Miesiąca. Jego formuła wymaga jednak - po pierwszym roku przemyślenia i takiego rozwiązania, które da uczestnikom nie tylko poczucie, że ich witryna została oceniona, ale również wiedzę o walorach i niedostatkach.
    Wlasnie doskonaly pomysl jednak kazdy konkurs musi miec sciascle okreslone wymogi i zalozenia, ktorych zlamanie wymusza stosowne konsekwencje.
    Jednak konkurs o ktorym nikt nie wiem (mam na mysli ludzi z poza branzy Joomla, tych ktorzy sa wlascicielami np.: sklepu z obuwiem a ich strona stoi na joomla) nie przyniesie zadnego rezultatu, bo nie musimy promowac tego systemu miedzy soba nie oto chyba chodzi. Obecna forma tego konkursy dziala wlasnie w taki sposob jest promocja lokalna i nie wnosi absolutnie nic dla Joomla jako systemu CMS, a tylko satysfakcje dla zglaszajacego lub wykonawcy.

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    3. Polskie rozwiązania
    "...w Polsce zyjemy drodzy Panowie, w Polsce....." cytujac slowa tej piosenki chcialem podkreslic, ze inne rozwiazania to raczej nie dotycza sprawy promocji i reklamy. Kazdy z nas dziala lokalnie (w pewnym sensie) i kazdy dba o to co jest najblizej. Nikt z nas nie bedzie przejmowal sie Rosyjska czy bulgarska wersja joomla, dlatego uwazam TYLKO POLSKIE ROZWIAZANIA.


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    POMYSŁY KOSZTOWNE
    1. Polish Joomla! Day - Polski Dzień Joomla (dni Joomla!)
    2. Kursy - szkolenia
    3. Joomla! w pudełku
    Wlasnie i tutaj widac dlaczego PCJ powinno stac sie organizacja w pelnym tego slowa znaczeniu. Bez formy prawnej nikt nie poprze i nie zainwestuje (mam na mysli Urzedy, stadiony, Instytucje) w cos co prawnie nie istnieje.
    Przypomne, ze nie wiem jaki jest obecny stan prawny PCJ dlatego moze wypowiadam sie na zapas.

    Dni Joomla - wysmienity pomysl, ale sadze, ze na to chyba zbyt wczesnie. Swiadomosc spoleczenstwa (nie tych, ktorzy to czytaja, ale tych, ktorzy nigdy tego nie znajda) jest na tyle mala, ze w kazdej sytuacji organizacja takiej imprezy przyniesie tylko straty. Za rok jesli przeprowadzi sie odpowiednia kampanie sadze, ze moze sie udac.

    Kursy szkolenia - zdecydowanie TAK, oczywiscie podparte stosownym Certyfikatem lub dyplomem, oczywiscie wymaga to formy prawnej, jednak pod organizacja i technicznym przygotowaniem oraz niezbednym sprzetem i wyposazeniem chetnie sie podpisze skladajac deklaracje. Chetnie przedyskutuje sprawe indywidualnie z wladnymi PCJ. Teraz napisze dlaczego.
    Organizacja czegos co poparte jest dokumentem i wnosi cos w swiat informatyki z cala pewnoscia bedzie odbijac sie poparciem i zainteresowaniem ludzi nie tylko zwiazanych z branza IT. Urzedy pracy, szkoly i uczelnie. Niestety jak juz mowilem nikt nie podejmie rozmow z "nie istniejaca organizacja" prawnie. Kursy oczywscie odplatne (nie mowie ze od samego poczatku), a udzial w takim kursie moze stac sie np. nagroda dla witryny miesiaca.

    Pudelkowe wydanie - oczywscie TAK i w tym wypadku podobnie sluze pomoca i skladam podpis. Niesie to za soba olbrzymie mozliwosci. Nie chodzi tutaj o branie pieniedzy takich jak za sytem Micros.... lub temu podobne. Chodzi bardziej o zwrot kosztow (produkcja, druk, dystrybucja, ludzie). Jednak cos co mozna dotknac, cos namacalnego. Taka dystrybucja Joomla daje zupelnie inne spojrzenie na ten system, nawet jesli to zupelnie ta sama joomla co tutaj w sieci, to jej namacalnosc jest gwarancja sama w sobie. Nie jest to cos co dzis istnieje, a jutro zniknie. Tak dziala rynek i mimo, ze nie jestem zadnym specjalista z dziedziny marketingu to takie rzeczy wiedza wszyscy. Pudelkowe wydanie oczywscie powinno zawierac podrecznik uzytkownika (np.: to co strona pomocy tylko, ze na papierze).


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Możemy uzyskać zgodę OpenSorceMatters na wydawanie Joomla! w pudełku z zestawem polskich wersji rozszerzeń.
    zupelnie nie rozumiem dlaczego czekac i na co ?????

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Potrzeba wszakże wydawcy
    aha.....zainteresowani maja moje namiary, rozmowy chetnie podejme gdyz robie to juz od blisko trzech lat (pudelkowe wdrozenie, nadruk na plycie, podrecznik uzytkownika).



    No to sie nastukalem w klawisze. Przepraszam za bledy i literowki (moja klawiatura wymaga juz wymiany) Chyba sensu nie zgubilem po drodze.

    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #52
    Bywalec
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    .
    Wpisy
    114
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam.

    W związku z informacją z tego tematu zgłaszam się do pomocy przy projekcie. Zajmuję się tworzeniem stron internetowych (html/css, Flash, php, także opartych o Joomlę) - jeśli chodzi o moje 'specjalności' to są to xhtml i Flash, dlatego nie wiem czy znajdzie się dla mnie jakieś zadanie poza tłumaczeniami etc. jednak jeśli będziecie potrzebowali kogoś do pomocy to jestem chętny.

    pozdrawiam

  4. #53
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-03-2008
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam wszystkich. Jeśli można coś skromnie zaproponować (skromnie z uwagi na liczbę własnych postów na forum do tej pory), to przydały by się jakieś bannery. Najlepiej dostępne z poziomu strony w formie kodu do skopiowania. Ewentualnie jakieś buttony...

    Sam otwieram teraz dwa portale i mam nadzieję, że w ciągu roku zdobędą pewną wymierną popularność. Do czasu jak statystyki urosną na tyle, ażeby udało się pozyskać jakiś kontrakt reklamowy, mogę na zachętę dla innych wyświetlać w topach bannery polskiego centrum Joomla!

    Gdy już pojawi się inna reklama, mógłbym wyświetlać button w stopce lub w innym miejscu... zawsze to jakaś forma reklamy ;)

  5. #54
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-03-2008
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Orzeszku włoski, mea culpa. Może by tak coś animowanego, a te co są dostępne zmienić na nowsze z informacją "Polskie Centrum Joomla!" a nie tylko z adresem?

  6. #55
    Debiutant Olcio awatar
    Dołączył
    17-06-2009
    Skąd
    Busko Zdrój
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    A więc tak. Troszkę posty odbiegały powoli od tematu więc sprowadzę to wszystko na właściwy tor . Tworzę grafikę już od sporego czasu więc mogę pomóc przy tym, idąc dalej zacząłem tworzyć strony (www) w technologiach (X)HTML, CSS, PHP, Java więc co do pisanie dodatków, modułów i innych tego typu rzeczy jestem chętny I dochodząc do sedna sprawy ;) Miesiąc temu zainteresowałem się Joomla! Przez cały ten czas przeglądałem po kolei linijkę po linijce kodu czy podatna na modyfikacje, jak tutaj z SEO, bezpieczeństwo i przystosowanie do szat graficznych. Jak już skończyłem zostałem wniebowzięty :eek: To najlepszy CMS pod strony jaki do tej pory wyszedł !!! Genialne SEO walidacja i wszystko inne. Będe bardzo szczęśliwy jeśli będe mógł pomóc przy rozwijaniu tego projektu. (Wiem troche nawaliłem nie od rzeczy, ale tak jakoś mnie poniosło xD Wybaczcie) W każdym bądź razie jestem chętny pomóc. Mogę się zająć wszystkim czym będziecie chcieli od rozwijania projektu od strony technicznej po reklame i papierkową robote (chodź takiej nie ma ).

  7. #56
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Świetnie.
    Zapraszam na wiki.joomla.pl.

    p.s. I zwracaj uwagę na daty postów.
    Wielu już na tym poległo, ja też.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •