Joomla 1.7 - zapraszam do testów. - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 35 z 35

Temat: Joomla 1.7 - zapraszam do testów.

  1. #31
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez KejeN Zobacz wiadomość
    Joomla! 1.7 a ja nawet nie "zdążyłem" 1.6 zobaczyć - to się nazywa ignorancja
    nie jesteś sam... ja co prawda odpaliłem na samym początku pojawienia sie 1.6 ale jakoś nie przekonałem się... może z braku rozszerzeń które były mi potrzebne. Teraz jak rozszerzenia już są to ja mam ogromne wątpliwości po tych krótkich cyklach życia Joomla. Pewnie prędzej czy później przejdę na 1.7 a może już będzie 1.8. Zastanawia mnie tylko czy kompatybilność szablonów i rozszerzeń będzie w J! 1.6, 1.7, 1.8 etc... taka sama jak w przypadku linii 1.5.x. Bo troszkę bez sensu co pół roku wszystko poprawiać bo nagle coś przestaje działać.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    obojętnie czy nooku czy joomla! wszędzie dzieje się nie fajnie, nawet molajo może zatrzymać się w pewnym momencie
    Ja myślałem że mówimy o Nooku server który choć nie wiem jak się JJ zapierał, jest próbą tworzenia Joomla! konkurencji.
    Malajo jest dla mnie tez dziwnym tworem, który nota bene też jakby znika powoli. W każdym razie Amy ostatnio znowu się zachowuje jakby była członkiem zespołu Joomla!
    Po co starają się tworzyć nową wersję Joomla! zamiast pomóc Joomla! Team przy rozwoju obecnej wersji?!

    Ostatnie taki nowy trend się zrodził - jak się coś komuś nie podoba to stara się tworzyć forka ale żeby się za bardzo nie narażać nazywa to dystrybucją.
    Co mnie tez dobija to fakt że coniektórzy, nawet bardzo prze ze mnie szanowani developerzy twierdzą że Joomla! się pomóc nie da. Dla mnie trochę dziwne - ja pomagam. Pisałem kilka poprawek do Joomla! i nikt jakoś ich nie odrzucił.
    Nie twierdzę że w Joomla! wszystko jest idealne. Niektóre dyskusje na JBS mnie rozbrajają.
    Ale większość malkontentów zamiast tracić czas na debilne dyskusje i manewry lepiej mogłaby zainwestować czas starając się pomóc w rozwoju Joomla!

  4. #33
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    mówimy ogólnie, bo jest to synergia bez której jedno nie istniałoby bez drugiego.

    każdy ma różne doświadczenia z osm, ja też z tym, że faktycznie częściej ograniczam się już do komunikatów niż dyskusji, która tak na prawdę nie prowadzi do niczego, bo każdy ma swoją wizję frameworka. ja to rozumiem, bo joomla! jest zapóźniony z wieloma, ośmielę się powiedzieć kluczowymi technologiami.

    nie ma dobrej woli z niczyjej strony, aby usiąść i zrobić tego joomla! 2.0 takim, jakim środowisko chciałoby go widzieć. mówiąc o środowisku mówimy tez o nooku, molajo i tych setkach forków, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

    rozumiem też każdego, kto chciałby dostosować fork [ w sensie zwiększenia synergii pomiędzy j! a jego kontrybucją ] do swoich potrzeb. taka jest rola frameworka, który jest "jedynie" rdzeniem [ w tym przypadku ].

    jeżeli mielibyśmy kontynuować trzeba byłoby rozgraniczyć wątki na społecznościowy [ joomla! ] biznesowy [ fork ], żeby przy trzeciej wymianie zdań temat dyskusji nie rozmył się niepotrzebnie.

    jedynie w ten sposób rozgraniczone przede wszystkim ambicje, pozwolą znaleźć rozwiązanie.

    forki drupala wyszły na dobre i społeczności i biznesowi.

  5. #34
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Problem w Joomla! polega na tym że OSM ma niewiele do powiedzenia więc ich się za bardzo czepiać nie można.
    Jak dla mnie, separacja framework od CMS było dobrą decyzją i we właściwym kierunku.

    Dobra wola może i była ale postaw się w sytuacji PLT czy developerów Joomla! kiedy większość krytyków puszcza w Twoim kierunku takie teksty: http://twitter.com/#!/virtuemart/sta...13159796072449 i to nie jest wyjątek niestety.
    Ja bym się też wk... na ich miejscu

  6. #35
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    tak, ja wiem, to jest ciężki temat. moglibyśmy się nawet pokłócić przy piwie.

    nawet jeżeli znaleźlibyśmy [ my obaj ] rozwiązanie problemu, to pewnie tylko my. stąd te forki, prawda ? stąd te grupy pro albo anty, stąd każdy ma inne zdanie.

    to nie jest rozmowa na forum. to po prostu kwestia zarysowania woli współpracy wszystkich osób zaangażowanych w projekt / y. obawiam się, że właśnie przez to projekt j! trochę marginalizuje się. wspominałem o tym kiedyś. pół roku - może rok temu, przy okazji jakiejś innej dyskusji.

    oczywiście mówię o tych 10 %, którzy aktywnie tworzą coś w joomla! dla społeczności lub rozwijając go dalej w projektach zamkniętych lub komercyjnych, bo zwykłemu użytkownikowi bloga lub strony domowej nasza rozmowa, ustalenia nie robią różnicy.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne tematy

  1. Moduł do robienia testów
    przez Macondo na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-07-2010, 21:22
  2. szukam komponentu do testów
    przez Delux na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 22-06-2009, 16:11
  3. Moduł do przeprowadzania testów wyboru
    przez bruno na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-07-2008, 20:29
  4. OpenSEF 2.00 RC_4 - do testów
    przez zwiastun na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 15-12-2006, 12:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •