Artbanner wielki problem z bannerami
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Artbanner wielki problem z bannerami

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    09-11-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Artbanner wielki problem z bannerami

    Jestem całkiem nowy jeśli chodzi o joomle i jako żółtodziób nie ominęły mnie błędy. Przez przypadek wykasowałem komponent Banner, a teraz chcę zamieścić bannery na stronie przy pomocy ARTbanners. Zainstalowałem zarówno komponetn i moduł. Ale gdy przychodzi do ustalania parametrów wyskakują mi różne dziwne rzeczy. Czytałem już o podobnym problemie ale tam wątek się nie skończył rozwiązaniem. Gdy pisze w parametrach bannera categories=2 lub banner=1, to na stronie wyskakują mi takie oto dziwne komunikaty: "DB function failed with error number 1054
    Unknown column 'categories' in 'where clause' SQL=SELECT * FROM zpsw_artbanners WHERE (tid IN (categories=2)) AND (('2006-11-13' <= SUBSTRING(publish_down,1,10) OR publish_down = '0000-00-00 00:00:00' ) AND '2006-11-13' >= SUBSTRING(publish_up,1,10) AND ( (reccurtype = 0) OR (reccurtype = 1 AND reccurweekdays LIKE '%1%') ) AND '15:56:57' >= SUBSTRING(publish_up,12) AND ('15:56:57' <= SUBSTRING(publish_down,12) OR SUBSTRING(publish_down,12) = '00:00:00') AND access <= '2' AND state = '1') ORDER BY last_show ASC, msec ASC"
    Już nie wiem co mam robić czy ktoś mi pomorzę :confused: Z góry wielkie dzięki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    a gdzie to wpisujesz w parametrach?
    W module powinieneś mieć pole do wpisania ID kategorii albo ID banera. Jeśli mas jedno duże pole, to znaczy, że źle jest odczytywany plik mod_artbanners.xml
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    09-11-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jest dokladnie jak napisałem. Przeczytałem po angielsku instrukcje obsługi artbanner w której trzeba wpisać albo id kategori lub numer banner w takiej formie "categories=1,2" lub lub id bannera w podobnej formie. I jak wpisuje w ten sposób wyskakuje mi na stronie właśnie to.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    ja tam nie wiem, gdzieś to wyczytał. Przeczytałem (po angielsku) instrukcję i niczego takiego nie znalazłem.
    W parametrach modułu wpisujesz bez żadnego słowa categories czy banner odpowiednie ID, co najwyżej rozdzielasz, jeśli jest ich więcej, przecinkami.
    Jak wpiszesz te słówka, to masz co masz
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    09-11-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny okej

    tak jak napisałeś też zrobiłem
    wpisywałwem id kategorii i numery banerów ale wtedy zamiast bannerów wyskakiwało mi 1,2 na stronie już nie wiem co mam robić:confused:

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Wymien joomle na 1.0.12

    Jak mialem joomle 1.0.11 to ponad polowa komponentow itd pruła się już na etapie instalacji. Prawie druga połowa na etapie uzycia. Dopiero gdy wywalilem tą joomle i zainstalowałem 1.0.12 to wszystko działa. 1.0.11 to jakas kicha. Wczesniej zrobilem serwis na Mambo 4.5.2 i wszystko chodzi cacy a ta joomla 1.0.11 to niby odpowiednik tego mambo ale do niczego sie nie nadaje.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-03-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wespaz Zobacz wiadomość
    tak jak napisałeś też zrobiłem
    wpisywałwem id kategorii i numery banerów ale wtedy zamiast bannerów wyskakiwało mi 1,2 na stronie już nie wiem co mam robić:confused:
    Poradziłeś sobie z tym problemem bo ja mam to samo i też jestem w kropce ???
    ..:: rolnictwo - Portal Nowoczesnego Rolnictwa ::..

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    09-11-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety nadal z tym wiszę i musze sobie radzić bez tego

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •