Moduł w treści templatki siteground-j15-78
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Moduł w treści templatki siteground-j15-78

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2011
    Skąd
    Jarosaw
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny Moduł w treści templatki siteground-j15-78

    Serdecznie witam Wszystkich forumowiczów

    Chciałbym prosić o pomoc, radę, podpowiedż w moim problemiku.

    A o to mój problem:
    Chciałbym wyświetlać baner w templatce siteground-j15-78 w środkowej części czyli treści - czyli nad nazwą np artykułu.
    Dodałem pozycje modułu o nazwie "bottom" w pliku templateDetails.xtml a także w pliku index.php o treści :
    <div id="bottom">
    <jdoc:include type="module" name="bottom" />
    </div>

    Link do strony www.test.jaroslaw24.info

    Chcąc wyświetlić baner za pomocą FlexBanner nic nie pojawia mi się w tym modle.

    Muszę się przyznać że dopiero zgłębiam Joomlę od 3 miesięcy i oprócz podstaw css nie mam pojęcia o kodzie php. Mój wpis modułu do pliku index.php powstał na zasadzie prób i błędów aż się pojawił w właściwym miejscu.

    fragment kodu gdzie umieściłem wpis modułu:

    div id="maincolumn_right">
    <?php else: ?>
    <div id="maincolumn_full">
    <?php endif; ?>
    <div id="bottom">
    <jdoc:include type="module" name="bottom" />
    </div>
    <div class="nopad">
    <jdoc:include type="message" />
    <?php if($this->params->get('showComponent')) : ?>
    <jdoc:include type="component" />
    <?php endif; ?>
    </div>
    </div>

    <?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
    <div id="rightcolumn">
    <jdoc:include type="modules" name="right" style="rounded" />
    </div>

    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź Szanownych Forumowiczów.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Myślę, że prościej byłoby zastosować dodatek Modules Anywhere. Dodaje on przycisk umożliwiający wstawianie dowolnego modułu w treści artykułu.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2011
    Skąd
    Jarosaw
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    kapitalny dodatek !
    Dziękuje bardzo Koledze właśnie go testuje lokalnie ale już widzę że moduł wyświetla mi jako obszar dodawania moich banerków tylko artykuły. Osobiście w moim projekcie zastosowałem komponent Adsmanager i chcąc teraz wyświetlić banerki w prawej kolumnie w zależności od kategorii jestem znów w punkcie wyjścia mimo pytań zadawanych "Wujkowi Google".

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez makumbus Zobacz wiadomość
    Witam
    kapitalny dodatek !
    Dziękuje bardzo Koledze właśnie go testuje lokalnie ale już widzę że moduł wyświetla mi jako obszar dodawania moich banerków tylko artykuły.(...)
    Czy nie o to koledze właśnie chodziło, by wyeksponować banner w obszarze content? Przypomnę tylko fragment z pierwszego postu:
    (...)A o to mój problem:
    Chciałbym wyświetlać baner w templatce siteground-j15-78 w środkowej części czyli treści - czyli nad nazwą np artykułu.(...)
    Tymczasem przedstawia kolega zupełnie nowy problem:
    (...)chcąc teraz wyświetlić banerki w prawej kolumnie w zależności od kategorii jestem znów w punkcie wyjścia(...)
    Uważam, że tym razem należałoby się zapoznać z podstawami przypisywania modułów do poszczególnych pozycji, jakie są dostępne z używanej templatce.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W dodanym kodzie miałeś drobny błąd: type="module" wczytuje konkretny moduł, ale wówczas trzeba podać jego nazwę jako wartość atrybutu name (zamiast bottom powinna być nazwa modułu bez mod_). Aby wczytać pozycję modułów w instrukcji określamy type="modules"
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2011
    Skąd
    Jarosaw
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    dziękuje za poprawkę błędu: type="module", a wracając do mojego postu to za bardzo skupiłem na opisaniu mojego problemu przy czym wyświetlanie banerków w środkowej części jak i prawej kolumnie było moim założeniem od początku projektu.Więc z całym szacunkiem przepraszam wszystkich za tą nieścisłość która mi umknęła.

    W kwestii przypisywania modułów do poszczególnych pozycji, i dostępności w używanej templatce Koledze chodziło o dodanie takiej pozycji w przypadku jej braku??

    Jeżeli tak, to odpowiem że dopisałem sobie nową pozycję do prawej kolumny. Po dodaniu tej pozycji mogę wyświetlać ale równocześnie to samo we wszystkich podkategoriach adsmanagera. Więc czy jest szansa na rozdzielenie wyświetlania na poszczególne kategorie w adsmanager?

    Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi, abym miał rozkminkę na weekend

  8. #7
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    W kwestii przypisywania modułów do poszczególnych pozycji chodziło mi o wykorzystanie dostępnych pozycji modułów, jakie w standardzie oferuje szablon siteground-j15-78 (cytuję za plikiem templateDetails.xml):
    <positions>
    <position>user3</position>
    <position>user4</position>
    <position>breadcrumbs</position>
    <position>left</position>
    <position>right</position>
    <position>debug</position>
    </positions>
    Wbrew pozorom ta mała ilość dostępnych pozycji nie jest wcale tak mała, ponieważ jest to typowy szablon trzy-kolumnowy. Nie sądzę by było koniecznym tworzenie nowej pozycji modułów z prawej strony, skoro jest tam już dostępna pozycja right. Można ją wykorzystać do osadzenia w niej modułu adsmanager celem wyeksponowania w nim bannerów. Kwestia rozdzielenia tych reklam na kategorie może być załatwiona skopiowaniem modułu tych reklam i przypisaniu dla kopii (klonów modułu adsmanager) różnych id kategorii reklam.
    Zauważyłem, że kolega zmienił nieco standardowy układ pozycji modułów. W oryginale pozycja user2 znajduje sie dokładnie nad miejscem wyświetlania artykułów (potocznie nazywanym pozycją content), która to pozycja przeznaczona jest dla reklam znajdujących sie bezpośrednio nad artykułami. Kolega podniósł pozycje user2, wstawiając w tym miejscu inną pozycję - top1.
    Stąd też moja sugestia mówiąca o tym, by najpierw postarać się poznać szablon i maksymalnie wykorzystać wszystko to, co on oferuje a nie zaczynać od przeróbek szablonu.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2011
    Skąd
    Jarosaw
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki radom Kolegi rozwiązałem problem wyświetlania banerków w konkretnych kategoraiach.

    Wielki szacunek, pozdrawiam

Podobne tematy

  1. siteground-j15-62 - formatownie
    przez Robero na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-08-2010, 08:33
  2. Templatka siteground-j15-23 a IE
    przez Arkady na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-04-2009, 22:29
  3. siteground-j15-75
    przez kryjogen na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 06-02-2009, 11:58
  4. Galeria dla joomla 1.5.3 i templatki siteground-j15-23
    przez magdzik na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-11-2008, 15:31
  5. siteground j15-28 - wysokość strony
    przez my-event.pl na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-03-2008, 21:58

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •