Udostępnianie swoich modułów.
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Udostępnianie swoich modułów.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-11-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Udostępnianie swoich modułów.

    Mam stronę wykonaną w Joomla. Chciałbym mieć możliwość udostępniania poszczególnych modułów i całych działów na portalu miejskim, który chce ze mną współpracować. Portal uzywa jakiegos swojego cms`a. Jak zrobić moduł wyświetlający poszczególne moduły z mojej strony?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Zależy co chcesz wyświetlić. Joomla udostępnia system rss dzięki któremu można wyświetlaź treści na innej stronie

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    14-11-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chciałbym udostepniać różne treści - różne moduły. Np. artykuły, katalogi, ogłoszenia, galerie. I chiałbym żeby otwierały się tylko w mojej cześci strony (ramce). Myślałem o zastosowaniu właśnie ramek. Ale to chyba zbyt prymitywne.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    14-11-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak wygladałoby tutaj zastosowanie RSS.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Na tym etapie zaawansowania wypadałoby używać zrozumiałej terminologii. Rzecz nie w tym, że ktoś się domyśli, o co chodzi, a w tym, żeby wszyscy rozumieli.
    W Joomla moduł to moduł a nie dowolny element, komponent to komponent.

    2. Co to znaczy udostępniać? I co to znaczy, żeby otwierały się tylko w mojej cześci strony (ramce)?

    Jeśli udostępniać na swojej stronie, to po co to pytanie (chyba, że nie wiesz, jak w ogóle wyświetlać jakiekolwiek elementy - ale wówczas zacznij od poradnika Pierwsze kroki).

    Jeśli udostępniać, by inni wyświetlali na swoich stronach, to:
    - nie masz wpływu, czy umieszczą odnośnik do Twojej strony czy też np. dysponując Joomlą, wykorzystają wrapera.

    Dla innych standardowo możesz udostępniać kanał informacyjny z nagłówkami wiadomości ze strony startowej.
    Możesz również skorzystać z rozszerzeń RSS i udostępniać też inne kanały informacyjne (np. z forum).

    Użytkownicy Joomla mogą, na co też raczej nie masz wpływu, wykorzystać na swoich stronach moduły np. wyświetlające ostatnie posty na Twoim forum. Czy też, jeśli im stworzysz i udostępnisz moduł (trzeba by go chyba napisać), to pokażą ostatnio dodane zdjęcia w galerii.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    14-11-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mówiąc na "mojej stronie" miałem na myśli część witryny odbiorcy moich materiałów na której bedzie wyświetlana moja zawartość. Chodzi o to, że mam strone zawierającą ciekawe, cały czas uzupełniane i redagowane przeze mnie materiały. Chciałbym udostepniacć te materiały portalom miejskim, osiedlowym jako jeden z ich działów. Tak aby zawartość zmieniona na mojej stronie od razy wyświetlała się w dziale odbiorcy. Ta zawartość będzie w forme odułó Joomla. Chciałbym, aby odbiorca mół wyświetlać wybrane przez siebie moduły lub całość.

  8. #7
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Czy odbiorcy będę mieli strony na Joomli czy całkiem inne systemy?

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    14-11-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    No właśnie problem polega na tym , że najprawdopodobniej będą mieli inne systemy.

  10. #9
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Kolega pragnie miec swoja ramke w serwisie miejskim na innym, prawdopodobnie dedykowanym CMSie, i w tej ramce chce podsylac im swoje tresci, gdzie czesc z tresci jest artykulami a czesc to zawartosci wlasnych modulow.


    Najlepiej by bylo zeby tamten cms pobieral dane via RSS ale nie wszystkie tresci Joomla da sie w tym formacie eksportowac.
    Opcjonalnym wyjsciem byloby stworzenie osobnej szaty graficznej prezentujacej tylko wybrany obszar np. mainbody, przypisanie szaty dla czesci witryny (specjalny link) i umieszczenie tego w iframe na stronie miejskiej

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •