Współpraca
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 45

Temat: Współpraca

  1. #1
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny Współpraca

    Poniżej przedstawiamy informacje o możliwościach współpracy.
    Zadań jest sporo, ale na pierwszy plan wysuwają się:

    1. Plikowania PCJ
    - potrzebna osoba/zespół, który zajmie się uzupełnieniem zasobów o dostępne rozszerzenia, w tym administrator plikowni

    2. Katalog zasobów Joomla
    - osoba/zespół, który poprowadzi katalog. Zadanie polega głównie na obserwacji nowości publikowanych na http://extensions.joomla.org/, a następnie umieszczaniu i aktualizowaniu informacji w naszym katalogu. Przydatna znajomość języka angielskiego. Im więcej informacji o jakimś dodatku tym lepiej.

    3. Zespół testerów
    - osoby które moją możliwość i chcą testować polskie adaptacje Joomli oraz tłumaczonych rozszerzeń. Dla tej grupy wymagana jest dobra znajomość obsługi Joomli.

    4. Zespół nowin [newsów]
    - każdy, kto może przygotować na podstawie własnej wiedzy czy publikacji np. na joomla.org informacje o aktualnych wydarzeniach w świecie Joomla.

    5. Utrzymanie Ekranów pomocy
    - Wszystkie ekrany pomocy wymagają aktualnie: przeglądu i naniesienia różnego typu poprawek związanych ze zmianami w tłumaczeniach, a ponadto przygotownia ilustracji (zrzutów ekranów)


    6. Zespół promocji /dzięki za sugestie Ryleh'owi/
    - promocja systemu oraz witryny różnymi sposobami (np. przekonywanie firm o tym, że Joomla naprawdę jest fajna i warto postawić na tym stronę firmową, wpisywanie sobie adresu forum czy też PCJ w sygnaturę profilu konta posiadanego na innych forach - joomlowych czy też nie, legitymowanie się przynaleznością do teamu projektu w takich dokumentach jak cv, pisma branżowe/witryny branżowe, portfolia itd),
    - anonse w witrynach tematyki IT (anons != reklama),
    - artykuły w pismach postaci drukowanej (czego uzupełnieniem będzie oczywiście paczka Joomli na płycie wybranego czasopisma - słowem zaznajamianie czytelnika z Joomlą),
    - cykl tips'n'ticks Joomla w jakimś czasopiśmie (gdy publikowane są "arkana" i "tajniki" jakiegoś oprogramowania, większość ludzi z miejsca trzecią ręką bezwiednie wklepuje w przeglądarkę adres, skąd oprogramowanie mozna ściągnąć - bo skoro są publikowane porady do czegoś, to znaczy, że to coś nie jest dla ************************ów i musi być fajne, nie? (w pewnym sensie nawiązuję tu do artykułu w php|architect z lutego chyba),
    - pisanie artykułów, newsów (NEWSÓW, nie nowinek i posyłanie ich do redakcji obcojęzycznych portali Joomli,
    - publikowanie polskich wersji językowych jakichś modułów na stronach autora, repozytoriach itd (to z pewnością jest praktykowane)

    7. Redagowanie biuletynu Społeczności - opracowanie wyglądu graficznego, przynajmniej jeden numer w miesiącu, oczywiście jeżeli to możliwe to nawet częściej

    Osoby chętne proszę zgłaszać się w tym wątku lub bezpośrednio do Zwiastuna na PW

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-11-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    Odnośnie 6 punktu to właśnie otworzyłem 12 numer „pc world komputer” i co widzę na stronie 142 ...
    Artykuł o naszej J! „Na sieć – Joomla!” autorstwa Darka Rzeźnickiego
    Brawo
    FOTObar__________________

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No, trochę więcej niż artykuł:
    Na płytce: WAMPP, XAMPP, Joomla 1.0.11+Admin-pl, Joomla 1.5Beta, Krasnal nawet
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Krótko: 1 i 4.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny Ponowienie zaproszenia

    Ponawiam prośbę o deklaracje współpracy przy joomla.pl i joomla.pl/pomoc.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182
    Z chęcią składam swoją deklarację pomoco-współpracy.
    Punkt 3.
    Narazie to wszystko, czym mogę się zrewanżować
    P.S. Siedzę w temacie Joomla (wcześniej Mambo) ponad 2 lata.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-11-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    3 i 6
    FOTObar__________________

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    21-07-2006
    Wpisy
    146
    Punkty
    13

    Domyślny

    Ja z mila checia zajme sie punktem nr.2 jesli mozna oczywiscie
    Tak bywa

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-11-2006
    Wpisy
    62
    Punkty
    235

    Domyślny

    Punkt 1 łączy się poniekąd z pkt 2 i 3.
    Osobiście mogę się zaangażować w pkt.1. Mam jednak propozycję.
    Nawiązując kontakt z osobami, które są zainteresowane 1 i 2 można stworzyć całkiem silną ekipę - pod warunkiem, że każda osoba z grupy będzie W PEŁNI odpowiadała za swoją pracę. Zdarzyło mi się (przy supporcie innego systemu CMS), że na poczatku chętnych było od groma... ten chciał to... tamten tamto... I zdarzały się sytuacje, że jeden obwiniał innego o "coś-tam".
    Jasne i klarowne zasady - jestem gotowy.

    Ponadto, co nie jest ujęte w "punktach" jestem gotowy sprawdzać teksty pod wględem poprawności (styl, język, błędy ortograficzne (wierzcie mi, że się zdarzają )...) Z zamiłowania jestem polonistą, więc cała przyjemność po mojej stronie

    Jedynym mankamentem jest to, że prawie nie znam angielskiego...
    Aktualna instałka Joomla:
    Joomla v. 1.0.15 + JAL
    SMF v. 1.1.5
    Mostek SMF v. 1.RC3 Jomla 1.1.6 w trakcie zmian
    Jogadgets v. 0.43.2a PL
    Visualclinic Jogadgets v. 0.4.x (image editor buttons pack PL)
    HTML Mod

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-11-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    To czego tu potrzeba to Mocnego Lidera, który by trzymał ekipę w ryzach i stał w pierwszym szeregu w razie czego ...
    FOTObar__________________

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •