Związek 1 z 2 jest, niestety, luźny

A. Plikownia
Zasada generalna
: w plikowni (pomijam ew.dział tem,platek) umieszczamy dostępne polskie wersje składników. Chodzi o to, aby istnialo miejsce, w którym jest ich komplet albo prawie komplet.

1. zasada uzupełniająca: jeśli coś się powinno znaleźć w plikowni, a nie ma tłumaczenia, próbujemy je spowodować. Ale tu się da, o ile się da. Dobrze byłoby.
2. zasada uzupełniająca: obserwujemy pojawianie się nowych wersji opublikowanych składników i jeśli są, próbujemy albo autora tłumaczenia albo kogokolwiek skłonić do przygotowania nowej wersji. Gdy będzie - publikujemy, a starą przenosimy do archiwum.

B. Katalog zasobów

Pewno byłoby dobrze, gdyby z katalogu zasobów można posyłać pliki do plikowni i stamtąd je pobierać. Ale tak nie jest. Komponenty nie są zintegrowane.

Zasada generalna, czyli ce katalogu zasobów: dostarczyć w miarę kompletnej czytelnej dla polskiego użytkownika informacji o dostępnych rozszerzeniach, ich funkcjach + wskazać, gdzie można pobrać, gdzie pobrać polską wersję, gdzie obejrzeć demo, ale minimum to: co jest, do czego służy, gdzie źródła i tłumaczenie.

Podstawą pracy przy KZ jest katalog rozszerzeń na joomla.org
Wiadomo, jak u nas ze znajomością języka ichniego.
I z dzieleniem się odkryciami.
I stąd był pomysł na katalog (dużo wcześniejszy, niż ten na joomla.org - pierwsze zestawienie zrobił KenMcDonald, a ja zrobiłem josResource, które chodziło przez kilka miesięcy na joomlademo.pl, a potem zostało wrzucone na joomla.pl.
Tu pracy jest równie dużo jak przy plikowni, ale innego typu. Aktualnie trzeba uzupełnić o około 500-600 wpisów (jest 500 pozycji). Uzupełnić to znaczy wrzucić polską informację + pozostałe dane (autor, strona projektu, opisywana wersja, pakiet źródłowy, pakiet polski, licencja).

Jutro mam nadzieję zainstalować docmana i przerzucić bazę. Pakiety już przemaszerowały.
Potem zabiorę się za JosResource (Katalog zasobów). Trochę dłubaniny, bo trzeba na spokojnie dokonać konwersji bazy danych, choć możliwe że pójdzie gladko (na joomlademo.pl mam w ISO).