Współpraca - Strona 2
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 45

Temat: Współpraca

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Związek 1 z 2 jest, niestety, luźny

    A. Plikownia
    Zasada generalna
    : w plikowni (pomijam ew.dział tem,platek) umieszczamy dostępne polskie wersje składników. Chodzi o to, aby istnialo miejsce, w którym jest ich komplet albo prawie komplet.

    1. zasada uzupełniająca: jeśli coś się powinno znaleźć w plikowni, a nie ma tłumaczenia, próbujemy je spowodować. Ale tu się da, o ile się da. Dobrze byłoby.
    2. zasada uzupełniająca: obserwujemy pojawianie się nowych wersji opublikowanych składników i jeśli są, próbujemy albo autora tłumaczenia albo kogokolwiek skłonić do przygotowania nowej wersji. Gdy będzie - publikujemy, a starą przenosimy do archiwum.

    B. Katalog zasobów

    Pewno byłoby dobrze, gdyby z katalogu zasobów można posyłać pliki do plikowni i stamtąd je pobierać. Ale tak nie jest. Komponenty nie są zintegrowane.

    Zasada generalna, czyli ce katalogu zasobów: dostarczyć w miarę kompletnej czytelnej dla polskiego użytkownika informacji o dostępnych rozszerzeniach, ich funkcjach + wskazać, gdzie można pobrać, gdzie pobrać polską wersję, gdzie obejrzeć demo, ale minimum to: co jest, do czego służy, gdzie źródła i tłumaczenie.

    Podstawą pracy przy KZ jest katalog rozszerzeń na joomla.org
    Wiadomo, jak u nas ze znajomością języka ichniego.
    I z dzieleniem się odkryciami.
    I stąd był pomysł na katalog (dużo wcześniejszy, niż ten na joomla.org - pierwsze zestawienie zrobił KenMcDonald, a ja zrobiłem josResource, które chodziło przez kilka miesięcy na joomlademo.pl, a potem zostało wrzucone na joomla.pl.
    Tu pracy jest równie dużo jak przy plikowni, ale innego typu. Aktualnie trzeba uzupełnić o około 500-600 wpisów (jest 500 pozycji). Uzupełnić to znaczy wrzucić polską informację + pozostałe dane (autor, strona projektu, opisywana wersja, pakiet źródłowy, pakiet polski, licencja).

    Jutro mam nadzieję zainstalować docmana i przerzucić bazę. Pakiety już przemaszerowały.
    Potem zabiorę się za JosResource (Katalog zasobów). Trochę dłubaniny, bo trzeba na spokojnie dokonać konwersji bazy danych, choć możliwe że pójdzie gladko (na joomlademo.pl mam w ISO).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-11-2006
    Wpisy
    62
    Punkty
    235

    Domyślny

    zwiastun - nie, żebym się upierał, czy coś ;) ...
    ale dalej myślę, że trzy pierwsze punkty są jakośze sobą powiązane. Otóż trudno byłoby zamieścić plik (jakikolwiek) bez uprzedniego jego porządnego opisania, oraz przetestowania na wszystkie możliwe sposoby. Z tego co widać, to dział plikowni byłby "działem finalnym" pracy całego zespołu (oczywiście mówimy o pkt 1,2,3).

    Jeśli gotowych będzie więcej osób, lub też te kilka osób, które już są, będą NAPRAWDĘ pracować, a nie ściemniać - to jestem w pełni gotowy do prowadzenia. Na początek można przecież sprawdzić, czy ktoś się nadaje...

    Pozdrawiam!
    ps.
    Jakby co, to czekam albo na PW, albo na gg 1541788 (jeśli nie odpowiadam, to mnie nie ma - pracuję)
    Aktualna instałka Joomla:
    Joomla v. 1.0.15 + JAL
    SMF v. 1.1.5
    Mostek SMF v. 1.RC3 Jomla 1.1.6 w trakcie zmian
    Jogadgets v. 0.43.2a PL
    Visualclinic Jogadgets v. 0.4.x (image editor buttons pack PL)
    HTML Mod

  4. #13
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez groove
    Jeśli gotowych będzie więcej osób, lub też te kilka osób, które już są, będą NAPRAWDĘ pracować, a nie ściemniać - to jestem w pełni gotowy do prowadzenia.
    Chyba nie ma co się ogladać na innych - tylko brać się za pracę.
    Uważam, że jeśli ktoś się zgłosił - to przemyślał swoją decyzję.
    Ponadto jeśli ktoś do końca jej nie przemyślał, to wraz z upływającym czasem skład powinien się wykrystalizować.

    Testerzy mogliby przy okazji w miarę możliwości pisać kilka słów o danym dodatku - jego możliwościach, zastosowaniu i przydatności. Chyba, że ich rola sprowadzałaby się tylko do: zainstalowania, sprawdzenia czy opcje działają bez zarzutu i nic się nie "krzaczy" - wszystko jest kwestią do ustalenia.

    Przy okazji - może utworzyć osobny dział na forum do komunikacji pomiędzy zaspołami testerów, plikownią i utrzymaniem zasobów. Doprowadziło by to do w miarę fajnego skoordynowania prac. Czasem łatwiej coś skrobnąć na forum we właściwym miejscu niż poszukiwać kogoś na komunikatorze lub słać mu PW.
    ---
    Może warto by było też jakiś mały obrazek/bannerek zamieścić na stronie głównej zachęcający do włączenia się do pracy nad PCJ! odsyłający do tego wątku na forum. (Wiem, że był artykuł - ale już spadł i pozostał po nim tylko tytuł/link do niego.)
    Ostanio edytowane przez Sova : 28-11-2006 11:58
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  5. #14
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    Przy okazji - może utworzyć osobny dział na forum do komunikacji pomiędzy zaspołami testerów, plikownią i utrzymaniem zasobów. Doprowadziło by to do w miarę fajnego skoordynowania prac. Czasem łatwiej coś skrobnąć na forum we właściwym miejscu niż poszukiwać kogoś na komunikatorze lub słać mu PW.
    Czekam az Zwiastun zakończy Remont i ukształtuą się grypu, wtedy przerowadzę reorganizację społeczności na forum

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    groove i Yark jeszcze nie maja jak - niegotowa aplikacja (plan w sobotę)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    02-12-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak się przydam do czegoś to zgłaszam swoją gotowoś

  8. #17
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Morfeusz - cofnij się na początek tego wątku i wybierz sobie to, co Ci odpowiada - po co ktoś ma Ci narzucać coś w czym nie będziesz się czuł i realizował?
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    02-12-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Generalnie oprócz pkt 4 to inne punkty jak najbardziej ok. Wiadomo, że na początek pracy jest dużo i każdy może coś wnieść do ww punktów - a z opisu punktu ciężko nieraz wyobrazić sobie na czym polega zadanie. Moja propozycja jest taka, aby na początek każdy miał możliwość pracy przy każdym punkcie - wtedy to da możliwość konkretnego określenia się który punkt przypada najbardziej do gustu - to jest oczywiście moja sugestia i możecie się z nią nie zgadzać ;)
    Co do forum to można by wprowadzić w niekturych forach więcej pod-for związanych konkretnie z danym dodatkiem

    Pozdrawiam

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-11-2006
    Wpisy
    62
    Punkty
    235

    Domyślny Odp

    Cytat Wysłane przez Morfeusz
    można by wprowadzić w niekturych forach więcej pod-for związanych konkretnie z danym dodatkiem
    obawiam się, że zrobiłby się zbytni bałagan (stare posty do nowych działów, niepotrzebne zamieszanie na Forum, ...) -ale to tylko moje zdanie

    Cytat Wysłane przez Sova
    może utworzyć osobny dział na forum do komunikacji pomiędzy zaspołami testerów, plikownią i utrzymaniem zasobów.
    jak najbardziej!
    Aktualna instałka Joomla:
    Joomla v. 1.0.15 + JAL
    SMF v. 1.1.5
    Mostek SMF v. 1.RC3 Jomla 1.1.6 w trakcie zmian
    Jogadgets v. 0.43.2a PL
    Visualclinic Jogadgets v. 0.4.x (image editor buttons pack PL)
    HTML Mod

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    02-12-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez groove Zobacz wiadomość
    obawiam się, że zrobiłby się zbytni bałagan (stare posty do nowych działów, niepotrzebne zamieszanie na Forum, ...) -ale to tylko moje zdanie
    stare posty możnaby już zostawić tam gdzie są a nowe umieszczać w odpowiednich podforach mam na myśli np. podforum dla joomleboard i dla każdego komponentu gdy pojawi się więcej postów z problemami - wtedy można zebrać to do jednego poddziału - ułatwi to troche szukanie osobą którym sprawia problem użycie funkcji szukaj - to jest moje zdanie

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •