Współpraca - Strona 3
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 45

Temat: Współpraca

  1. #21
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Ciekawe jak Sobie to wyobrażasz - w chwili obecnej jest opublikowanych w plikowni PCJ! 77 komponentów, po reorganizacji będzie na "dzień dobry" ok 150...do każdego podforum?
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    30-10-2005
    Wpisy
    168
    Punkty
    14

    Domyślny

    Pisze się na 1 i 3. Wychodzi sporo nowych ciekawych komponentów, sporo jest też aktualizowanych ale tylko niektóre są aktualizowane na bieżąco w PCJ. Mogę się przydać w plikowni i do testowania Jak sobie poradziłem na forum Przema i radze z testowaniem Pajączka tutaj też dam sobie radę

  4. #23

    Domyślny

    Witam szanowne towarzystwo.
    Ja chciałbym torszkę inaczej pomóc.
    Mianowicie "odciążając" serwis Joomla.PL poprzez przeniesienie pewnej tematyki na serwis, który właśnie dzisiaj otworzyłem.
    Chodzi o Virtuemart.
    Dzisiaj rozpoczął działalność serwis http://www.virtuemart.pl Póki co działa tylko forum ale w planach także pełnoprawny serwis.
    Żeby było jasne, nie chce Wam zabierać użytkowników, myślę raczej o naturalnej, w miarę regularnej i scisłej współpracy z polską społecznością Joomla!.
    Oto podstawowe cele na najbliższe miesiące:
    - Pełne tłumaczenie VM na język polski
    - Przygotowanie pełnej instalacji Joomla e-commerce Edition PL
    - Tłumaczenie ekranów pomocy dla Virtuemart
    - Popularyzacja VM, a co za tym idzie Joomli w świecie e-biznesu.
    No i oczywiście wykreowanie sympatycznej, zgranej społecznosci.
    Pozdrawiam.
    T.O.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  5. #24
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pomoc to to nie będzie. Po prostu nowa inicjatywa, której tylko życzyć powodzenia. Czekamy aż się rozwinie.

    Swoją drogą:
    1. Lang do Virtue jest, ostatnio modyfikowany bodaj do 1.07 więc co najwyżej kilka nowych deklaracji, jeśli takie są

    2. Polską wersję V...CE można było już zrobić razy parę, nie czekając aż powstanie nowa witryna

    3. Pomoc do Virtue jest w ok. 80% przetlumaczona...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #25

    Domyślny

    Dziekuje za szybką reakcje i ciepłe :cool: przywitanie.
    To prawda, nie napisałem, że nie ma polskiego langa, jest i owszem i to nawet kilka różnych wersji, które zostały stworzone przez różne osoby, zazwyczaj na ich potrzeby. Faktycznie, ostatni w miarę sensowny lang był do ver. 1.0.7, był on nawet na płycie do PCWK chyba w styczniu. Poprawiony, dotłumaczony ale... nadal 20% zostało po angielsku i to w temacie najtrudniejszym, z którym zawsze jest najwięcej problemów, a mianowicie importu/exportu CVS. Że nie wspomnę o modułach wysyłki, które też nie są po "naszemu".
    Jako, że kilka już projektów na J!+VM zrobiłem i zawsze był z tym problem, coś trzeba było tłumaczyć, coś dodawać, cos ujmować... Nie było to rozwiązanie Out of The Box dla kogoś, kto nie ma wiedzy lub czasu, takie manewry są zniechęcające, stąd pomysł z Joomla CE.
    Pomoc do VM, przetłumaczona?!? Gdzie? Na tym forum na ten temat nic nie ma. Chetnie skontaktuje się z osobą, która to robi i pomogę. Trochę juz w temacie działam, mogę się pochwalic tłumaczeniem Xoopsa oraz współpraca przy tłumaczeniu SMF.
    Chciałbym sprowodować, że Virtuemart będzie bardziej znany, że w popularności zacznie gonić osCommerce. Wiadomo, że nie zrobie tego sam, dlatego liczę, że będziemy się nawzajem jakoś wspierać, jak wiadomo, VM nie może żyć bez J!
    Kończąc, proszę o jakiś sygnał od osób, które juz coś mają zrobine pod VM.
    Pozdrawiam.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  7. #26
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 12:55

  8. #27

    Domyślny

    Co do tłumaczenia, to jest do VM, coś co się nazywa language manager, instaluje się jako komponent i można bez znajomości kodu, zrobić tłumaczenie etykiet.
    Za kilka dni udostępnię polską wersję tego lang managera i będzie można coś podziałać.
    Po więcej szczegółów zapraszam na forum.
    T.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  9. #28
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 12:56

  10. #29
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Można i translatora przetłumaczyć. Tylko nie szkoda czasu? Cała w nim filozofia, to wpisac polskie teksty obok angielskich. Co w tym tłumaczenie translatora pomoże?
    I sory, bez obrazy, ale plik langa do VM jest na www.joomla.pl
    Do dotłumaczenia jest około 400 deklaracji na 1860 deklaracji, jakie są w langu.
    Translator jest przy tym i owszem przydatny, ale wystarczy otworzyć plik w jakimkolwiek edytorze HTML i tłumaczyć kolejne linie.

    A przy tym: jeśli dobrze poszukam, to z tych nieprzetlumazonych znajdę co najmniej połowę przetłumaczonych - plik z dodanymi przez siebie deklaracjami wyjętymi z kodu publikowałam swego czasu również.


    Sumując: Byłoby naprawdę dobrze, żeby nie zaczynać początku czegoś, co ma wcale niemałą historię!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #30

    Domyślny

    @zwiastun
    Z całym szacunkiem, stwierdzenia typu "publikowałam swego czasu", "jeśli dobrze poszukam" z jednej strony, a z drugiej "Byłoby naprawdę dobrze, żeby nie zaczynać początku czegoś, co ma wcale niemałą historię!", nie posuwają nas ani o krok do przodu.

    Jak już wyżej napisałem, na znanych mi serwisach dotyczących Joomli i VM, nie ma ani słowa o tej, przetłumaczonej w 80% pomocy... dlaczego ją ukrywasz? Przecież możemy sobie pomóc... Podobnie z etykietami, które, jak twierdzisz, wydobyłeś z kodu panelu admina...
    Czy mogę poprosić o jakieś konkrety?

    Wierz mi nie należę do osób, którym się nie chce szukać. Jak się już jakiś czas temu skończyło trzydziestkę, pisało pracę z zagadnień e-commerce, to umie się używać przycisku "szukaj".

    Pozdrawiam.
    Tomek

    a.k.a. safemode a.k.a. romeo
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •