Współpraca - Strona 4
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Wyniki 31 do 40 z 45

Temat: Współpraca

  1. #31
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Może ja jestem niekumaty.
    Ale przeczytaj raz jeszcze co napisałem poprzednio i pomyśl dlaczego.

    I odpowiedz, moze także tutaj czy krok do przodu posunął sprawę Twój poprzedni lub ten post, czy może jednak moja reakcja.




    To fragmenty z wcześniejszej wersji skryptu obsługującego import eksport - nazwy stałych nie będą się zgadzać, ale może się tłumaczenie przyda



    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CSV_UPLOAD_FIELD_ENCL = "Znak ddzielający pola";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_EXPORT = "Ekportuj do CSV";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CSV_UPLOAD_ALT = "Wczytanie CSV";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CSV_DELIMITER = "Separator pól";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CSV_TABLE = "<b>product_sku</b>: symbol produktu <br />
    <b>product_s_desc</b>: zwięzły opis<br />
    <b>product_desc</b>: pełna charakterystyka<br />
    <b>product_thumb_image</b>: nazwa pliku z miniaturką zdjęcia, zob. uwagę poniżej<br />
    <b>product_full_image</b>: nazwa pliku ze zdjęciem, zob. uwagę poniżej<br />
    <b>product_weight</b>: waga produktu<br />
    <b>product_weight_uom</b>: jednostka miary wagi<br />
    <b>product_length</b>: długość<br />
    <b>product_width</b>: szerokość<br />
    <b>product_height</b>: wysokość<br />
    <b>product_lwh_uom</b>: jednostka miary długości, szerokości, wysokości<br />
    <b>product_in_stock</b>: ilość w magazynie (w sprzedaży))<br />
    <b>product_available_date</b>: data dostępności<br />
    <b>product_special</b>: czy produkt sprzedawany w promocji (0 lub 1)<br />
    <b>product_discount_id</b>: identyfikator typu zniżki<br />
    <b>product_name</b>: nazwa produktu <br />
    <b>product_price</b>: cena produktu<br />
    <b>category_path</b>: ścieżka kategorii, zob. uwagę poniżej<br />
    <b>manufacturer_id</b>: identyfikator producenta";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_NOW_TO_USE = "Jak wczytywać dane CSV";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_FIRST_STEP = "Przede wszystkim przygotuj plik zawierający informacje, które chcesz importować.<br />Możesz je wyeksportować do pliku CSV np. z bazy danych programu magazynowego w Twojej firmie.<br />Tabela <b>mos_pshop_csv</b> zawiera następujace pola";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_MIN_INFO = "<b>Minimum wymaganych informacji</b> to dane w następujacych 4 polach:<br/><br />product_sku<br />product_name<br />product_price<br />category_path";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_NO_FIELDS = "Możesz umieścić tylko te dane, <b>ale musisz mieć 19 pól</b>.";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_EXAMLE = "Przykład";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_EXAMLE_NOTE = "Dodaj wszystkie fakultatywne pola, nawet jeżeli są puste!";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_EXAMLE_EXPLAIN_1 = "<small >\"product_sku1\",\"product_s_desc\",\"product_des c\",\"TN_pic1.jpg\",\"pic1.jpg\",\"\",\"\",\"\",\" \",\"\",\"\",\"7\",\"\",\"N\",\"\",\"product_name1 \",\"87.78\",\"category/level1/level2\",\"1\"</small>";

    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_EXAMLE_EXPLAIN_2 = "<strong>category_path</strong>
    to rozdzielane znakiem shlasha: (/), nazwy katalogów, rozpoczynając od najwyższego poziomu kategorii i uwzględniając wszystkie podkategorie, np.<br /><strong>category/sub-category_1/sub_category_2</strong>";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_EXAMLE_EXPLAIN_3 = "<strong>product_thumb_image</strong> i <strong>product_full_image</strong> to nazwy plików z obrazkami.<br />Możesz przesłać te pliki przez FTP do katalogu fotografii <i>/shop_image/product</i>.";
    var $_PHPSHOP_PRODUCT_CVS_UPLOAD_EXAMLE_EXPLAIN_4 = "W tabeli \"mos_pshop_csv\", każde z powyższych pól jest jest oznaczone numerem, który reprezentuje pozycje oddzielone znakiem separatora.<br />Możesz mieć inną kolejność pól w tabelach z innej bazy danych.<br />Gdyby tak było, <b>uporządkuj dane zgodnie z kolejnością podaną powyżej</b>!!!";
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32

    Domyślny

    Plik, który wskazałeś znam, dobra robota, natomiast w najnowszej wersji jest około 600 linijek kodu więcej.
    Bez wdawania się w kolejną polemikę, jeszcze raz dziękuję za pomoc i zabieram się za sklejanie wszystkiego w jedną całość.
    Pozdrawiam.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  4. #33
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A ja jestem liczykrupa,, nowych jest ok. 400, przetłumaczonych coś około 1470, czyli została 1/5 - dlatego własnie się obruszyłem, żeby ne marnowac tego co zrobione może niedoskonale, ale na pewno lepiej niż to, co jest na witrynie projektu.
    A swoją drogą chwała autorom projektu, że wreszcie powyjmowali całą resztę ze skryptów
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #34
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Mam dziś chyba zły dzien to i tu się odezwię. Bardzo mnie ciekawi, czy doczekamy się pelnego tłumaczenia Virtuemart - od skierowanych pod moim adresem pretensji minął miesiąc. Sporo, by DEKLARACJE przekuć w czyn.
    Z całym szacunkiem...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #35

    Domyślny

    Musisz mieć chyba bardzo zły dzień, nikt nie miał do Ciebie przecież żadnych pretensji.

    Co do tłumaczenia, to sytuacja jest taka, że siedzę nad skryptem, który jest narzędziem dla tłumaczy. Kolega Kemac z forum smf.pl udostępnił go na nasze potrzeby. Ale jest jeden problem wszystkie stałe i etykiety trzeba przenieść do bazy danych. Przyznam, że się trochę z tym męcze...

    Przy okazji, może ktoś jest biegły w obsłudze funkcji token w PHP?


    Pozdrawiam.
    T.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  7. #36
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    NIe będzie to chyba dobre rozwiązanie. Nie wiem, czy naprawdę nie szkoda czasu. Standardowo w komponentach Joomla i w Joomla ciągi językowe sa w plikach. Translatory stosowane np. w Linuksie również operują na plikach
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #37

    Domyślny

    Owszem, sprawia to pewne kłopoty ale jest idealne do pracy grupowej i zaręczam Ci, że praca nad tłumaczeniem Simplemachines była z tym narzędziem przyjemnością

    Generalnie rozumiem Twoje podejście, widzę, że jesteś typem wolnego strzelca, większość tłumaczeń zrobiłeś sam. Też swego czasu tak działałem n.p. przy Xoop-sie. Deficyt czasu kazał mi zweryfikować moje podejście.

    Mam teraz kawałek weekendu, więc może uda mi się wreszcie wyeksportować te wpisy do bazy.

    Nie chciałbym tutaj off-topiczyć, więc o pomoc poproszę na forum virtuemart.pl
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  9. #38
    Bywalec papugam awatar
    Dołączył
    31-03-2007
    Wpisy
    189
    Punkty
    11

    Domyślny

    Współpraca. Naprawde bardzo fajna rzecz i bardzo bym chciał. Ale w jakim dziale ?? Sam moge pomoc na pewno w trzech rzeczach:
    1 testowanie zawsze to lubiłem to robic i nigdy ja raczej jak juz sobie cos umysle to naprawde musze to zrobic
    2. tłumaczenia obecnie przebywam w stanach angielski dobry a luba perfect (skoczyła anglistyke i uczla w polsce angielskiego w szkole sredniej o specjalnosci informatyk) wiec nawet ze specyficznym jezykiem nie powinno byc najmniejszego problemu moge tłumaczyc wszystko.
    3. Robienie jakis proradnikow opisów modułów czy cos takiego tez bardzo chetnie.
    Czekam na odpowiedz i wyjasnienie jak to moge do was przyłazcyc. Aha tylko ja jestem 7 godzin wczeniej inna strefa czasowa wiec najwczeniej moge byc o 17 naszego czasu.
    Pozdrawia
    Michał
    Mr. Crowley, what went down in your head
    Mr. Crowley, did you talk to the dead
    Your lifestyle to me seemed so tragic

  10. #39
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-06-2007
    Skąd
    DC
    Wpisy
    50
    Punkty
    20

    Domyślny

    Coz, nie wiem jakie aktualnie sa potrzeby (ogloszenie ma juz troszke ) Ale mysle ze moglbym sie wlaczyc w ta mila inicjatywe Nei ukrywam tu pewnego braku altruizmu - robiac cos takiego znacznie szybciej poznaje sie dany silnik niz tylko przegryzajac sie przez stada gotowych manuali.. A mnie zalezy na poznaniu Joomli mozliwie od kuchni i mozliwie szybko (Ttak jak innych enginow ) . OK, wiec moze pozostawie swoje zgloszenie + pare informacji o sobie - a Wy ocenicie gdzie moglbym sie przydac..(narazie zakonczylem tlumaczenie manuala n/t zabezpieczania joomli - dzial bezpieczenstw)

    Na codzien zajmuje sie administracja serwerami i sieciami (praca na uczelni + firmy prywatne). Zteguly csa to male i srednie maszyny chodzace pod kontrola UNIX/Linuxa (rzadko Win2xxx - aczkolwiek na problematyce eDirectory/Active Directory znam sie w stopniu pozwalajacym mi jej uzywac w pracy). Znam w stopniu podstawowym pare jezykow (C/C++, Php, troche pythona, basha, vb) . Zajmuje sie dosc duzo bazami danych SQL/Postgress- jednak glownie pracujac z roznymi enginami (a to phpbb, a to inne CMSy, ,oraz oprogramowanie uslugowe dla serwerow roznych uslug - np HLDS). To tak z grubsza by bylo.

    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez markooff : 16-06-2007 02:17

  11. #40
    Debiutant
    Dołączył
    25-07-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Chętnie pomoge w promocji yoomla...

    Jestem w stanie z moją firmą zajac się pełną promocją joomli. Jednak w gre wchodzie pełne partnerstwo mojej firmy i osoby z joomla.pl Prosze aby administrator lub ktoś skontaktowął się ze mną jak najszybciej.
    mail: mateuszrolka@gmail.com
    GG: 1098961

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •