Jomsocial licencje
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 36

Temat: Jomsocial licencje

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2007
    Wpisy
    126
    Punkty
    14

    Domyślny Jomsocial licencje

    Czy po zakupie licencji za 149$ chcąc później rozszeżyć do wersji developerskiej za 499$ będę musiał dopłacić i wyrównac cene czy zapłacić 499$?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Niekoniecznie, dlatego że bardzo często są promocje.

    Ale tak bez promocji JomSocial Pro to UDA -> kosztuje 350.00 USD , sprawdzałem przez minutą
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    w sumie chyba najlepszy pomysł na licencjonowanie.

    i faktem jest, że jomsocial wymaga przebudowy. jego użyteczność jest ... biedna, chociaż wstrzykniętych pluskiew ma nie mało.

  5. #4
    Bywalec PiotrWrona awatar
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    286
    Punkty
    14

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    i faktem jest, że jomsocial wymaga przebudowy. jego użyteczność jest ... biedna, chociaż wstrzykniętych pluskiew ma nie mało.
    Dla tego co raz więcej użytkowników ucieka od tego komponentu....
    Tłumaczenie Frontu JomSocial 2.2 RC1 http://chomikuj.pl/piotrwronakrakow

  6. #5
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    na rzecz...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    piotr na pewno ma na myśli acquia, niemniej jednak acquia znajduje się w dużo mniej zaawansowanej fazie rozwoju niż jomsocial, anahita czy też tuiyo.

    o ile w przypadku tego ostatniego nie można powiedzieć wiele, ponieważ istnieje kilka wersji dystrybucji jedne w mniej, inne w bardziej zaawansowanej fazie rozwoju, to kod źródłowy został kilka miesięcy temu oddany na ręce społeczności, do wykorzystania go, w zakresie jakim chcieliby go widzieć, o tyle w pozostałych, nazywanych stabilnymi, taką dyskusję można podjąć. w rzeczywistości zmierza ona do kilku konkluzji.

    w przypadku anahita se - dziwi w tym wypadku, decyzja o budowie rozwiązań w rozdzielonym i niesprzyjającym środowisku w jakim znajduje się projekt główny. dla mnie osobiście decyzja o całkowitym oddaniu projektu anahita se pod operacyjne wykonanie poprzez nooku server, jest bynajmniej, nielogiczne. i na tym koniec konkluzji.

    w przypadku jomsocial - całkowite odejście od systematyki stabilizacji na rzecz szybkiego rozwoju. w ostateczności projekt wymaga przebudowania w 70 %, ponieważ te 70 % projektu to śmietnik. nie wypowiadam się w tej chwili o aplikacjach trzecich. jest to wolny wybór administratora poszczególnego projektu, opartego na wybranym systemie.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 29-07-2011 12:27

  8. #7
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    kurtz - JomSocial pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej - to tłumaczy "jakość" produktu.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #8
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    kurtz - JomSocial pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej - to tłumaczy "jakość" produktu.
    generalnie do tego zmierzałem w kontekście międzywierszowym. w tej krótkiej rozprawce nie znalazłem jednak na to miejsca. z tym, że nie zrzucałbym winy na programistów jako takich, jednak na ten azjatycki trend - kicz.

  10. #9
    Bywalec PiotrWrona awatar
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    286
    Punkty
    14

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    piotr na pewno ma na myśli acquia, niemniej jednak acquia znajduje się w dużo mniej zaawansowanej fazie rozwoju niż jomsocial, anahita czy też tuiyo.
    Powiem szczerze że w tym przypadku nie pomyślałem o acquia gdyż ostatnia wersja mimo zapowiadanej rewolucji jak dla mnie okazała się klapą. Myśląc o zamienniku ja coraz częściej myśląc o zamienniku JS jako komponencie społecznościowym myślę o sklejkach drupalowych. Dla tego CMSa (przy dobrej znajomości jago konstrukcji i większego czasu na konstrukcję) stworzono na prawdę sporo modułów których umiejętne łączenie może dać zadowalające efekty..... coraz częściej próbuję też namawiać do buddyppresu (wiem wiem troszkę inny kierunek rozwoju niż JS)....


    Ale patrząc na kierunek rozwoju JS każdy powinien się zastanowić czy tego chce.... bo jeśli robimy stronę dla kogoś i za tydzień czy dwa g... za przeproszeniem będzie nas obchodzić to ok JS się nadaje ale jeśli szukamy skryptu który będzie szybko aktualizowany i rozwijany JS odpada..... Wszyscy którzy mają przyjemność z tym komponentem pewnie zauważyli jakość ostatnio wydawanych wersji. Wersje stabilne zawierają ostatnio taką masę błędów jak by ktoś pisał to na kartce nie testował i wrzucał na handel.
    Kolejnym mankamentem jest myślenie o jakiś funkcjach nikomu niepotrzebnych a zapominanie np. przebudowie i modernizacji tego co już jest.


    No ale to wszystko to tylko moje skromne zdanie
    Tłumaczenie Frontu JomSocial 2.2 RC1 http://chomikuj.pl/piotrwronakrakow

  11. #10
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    jako komponencie społecznościowym myślę o sklejkach drupalowych
    przecież acquia czy commons to sklejka drupalowa.

    co do drugiego akapitu. ja nie od parady wspomniałem o dobrym pomyśle takiego licencjonowania. konsekwentnie, idąc za decyzją osm, każdy kto pracuje na framework'ach z otwartym kodem, ma prawo je sobie dostosować. to samo dotyczy jomsocial. wymieniłem kilka maili z zespołem tego komponentu z profilu innego niż oficjalny w tym projekcie i byłem w szoku, kiedy ktoś, kto wypowiadał się w imieniu ludzi odpowiedzialnych za projekt poinformował, że podstawowe funkcje użyteczności czy bezpieczeństwa, nie będą implementowane w ten projekt.

    cóż, mnie to mówi wiele. oczywiście rdzeń jest czysty i można wyjść z nim w innym kierunku, ale to już indywidualna decyzja firmy / programisty. jeżeli wiedzą jak.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 29-07-2011 15:18

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-05-2011, 22:52
  2. [jomsocial] Konfiguracja JomSocial ?
    przez shogunzmc na forum CB i Joomsocial
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-11-2010, 13:54
  3. Jomsocial bład
    przez fotosing na forum CB i Joomsocial
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 31-07-2010, 00:35
  4. Pomóżcie znaleźć licencje :)
    przez Yasmelyn na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 06-07-2008, 00:05
  5. Prawo, licencje, opłaty
    przez andrzej61 na forum Różne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 16-06-2007, 02:04

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •