SobiPro a Cars Marketplace - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 15 z 15

Temat: SobiPro a Cars Marketplace

  1. #11
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez djnypel Zobacz wiadomość
    Po to ludzie mają rozum by zabezpieczyć się przed cyrkami.
    Dobrze powiadasz i jak się kiedyś spotkamy to masz u mnie piwo. Ale dalsze dyskusje sobie raczej odpuść, według zasady "Do not feed the trolls".
    Poza tym kolega powyżej ma w zwyczaju zawsze mieć ostatnie słowo i Ci na pewno bardzo dokładnie wyklaruje że jesteś w błędzie i tak dalej.
    Na poparcie swojej bezsprzecznej opinii podeprze się doświadczeniem życiowym, konstytucją Republiki Tadżykistanu i wynikami urzędu statystycznego w Wąchocku także stary ... przerąbane masz na starcie

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @nikszal: Czemu właściwie ma służyć ta krytyka i polemika?
    1) jeśli masz pomysły na udoskonalenie szablonu, to chyba pomyliłeś adresata swoich uwag. Na pewno nie jest to @djnypel
    2) W kwestii "ustawiam dwa wymagane pola kontaktu: imię i nazwisko. Imię większość użytkowników poda, ale nazwisko nie zawsze" - @djnypel już Ci "odpowiedział" wcześniej: "Po to ludzie mają rozum, by zabezpieczyć się przed cyrkami". Dodałbym - i nie stwarzać sami problemów, których nie ma. Najpierw tworzysz problem, a potem udowadniasz, ze masz rację.
    3) A co wspólnego z "wymaganymi" i "niewymaganymi" polami ma kwestia wyświetlania obrazków w lightboxie - już zupełnie nie pojmuję.

    Nie reagowałem na - nazwijmy to - niezbyt taktowną krytykę komponentu SOBIPro. Wypowiedź tutaj traktuję jako swego rodzaju kontynuację - też uważam, ze rzeczy trzeba nazywać po imieniu - "dowalania" projektowi czy może projektantowi. Do krytyki masz, oczywiście prawo, ale proszę o więcej elegancji. Natomiast od prawa do "dowalania się" abstrah uję. Moim zdaniem, za to, co się dostaje na GPL należy się tylko "dziękuję".
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 12-09-2011 00:03
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Wow, ale mi się dostało.

    Ale to po kolei.

    1)
    jeśli masz pomysły na udoskonalenie szablonu, to chyba pomyliłeś adresata swoich uwag. Na pewno nie jest to @djnypel
    Pomysł mam, ale gorzej z jego realizacją, bo na razie nie mam natchnienia do nauki nowego dla mnie języka programowania. Szablon domyślny byłby super, gdyby miał możliwość wyświetlania obrazków w identyczny sposób jak w szablonie Cars & Vehicles. Nie wiem jak połączyć funkcjonalność jednego i drugiego szablonu, by nie wyświetlały się etykiety pól nieobowiązkowych bez wpisanych w te pola informacji i jednocześnie ładnie były prezentowane obrazki. Być może po jakimś czasie pojawi się jakieś dodatkowe pole, które załatwi ten problem, np. Gallery Field, ale na razie jest to pieśń przyszłości.

    2)
    @djnypel już Ci "odpowiedział" wcześniej: "Po to ludzie mają rozum, by zabezpieczyć się przed cyrkami". Dodałbym - i nie stwarzać sami problemów, których nie ma. Najpierw tworzysz problem, a potem udowadniasz, ze masz rację.
    Jeśli nazywasz cyrkiem prezentację etykiet pól pozbawionych informacji to masz całkowitą rację. Oczywiście administrator może ustawić wszystkie pola na obowiązkowe i wówczas ten problem zniknie, tylko czy wszyscy użytkownicy będą chcieli wypełnić tak skonfigurowany formularz? Nie trafił Ci do przekonania przykład z imieniem i nazwiskiem, faxem to proszę następny przykład – kod pocztowy. Jest potrzebny? Dla jednych tak, dla innych nie. Trudno przewidzieć, która grupa będzie większa. Kod pocztowy wbrew pozorom nie jest nieistotny, po na jego podstawie można zlokalizować dawne województwo i strefę numeracyjną telefonu. Ma to szczególne znaczenie jeśli firma zlokalizowania jest w miejscowości, w której wrony zawracają, pozbawionej urzędu pocztowego. Dla mieszkańca Warszawy dokonującego wpisu kod pocztowy nie ma dużego znaczenia i może nie chcieć wypełniać tego pola, ale dla mieszkańca Pcimka Średniego może mieć bardzo duże znaczenie, bo łatwiej taką miejscowość zlokalizować. Zmuszanie wszystkich bez wyjątku do wypełnienia pól obowiązkowych spowoduje zniechęcenie niektórych z nich i odpuszczą sobie dokonanie wpisu. Jak wygląda prezentacja danych z polami nieobowiązkowi w zaznaczonym fragmencie w szablonie Cars & Vehicles widać na poniższym obrazku. Tobie może się to podobać, mnie niestety nie.

    carsw.jpg

    Nie ma tego problemu w szablonie domyślnym i gdyby nie sztywno określone rozmiary obrazków to byłby cool.




    3)
    A co wspólnego z "wymaganymi" i "niewymaganymi" polami ma kwestia wyświetlania obrazków w lightboxie - już zupełnie nie pojmuję.
    Nieuważnie czytasz i dlatego masz problem z interpretacją. Popatrz na swój wpis #2 w tym wątku.

    Nie reagowałem na - nazwijmy to - niezbyt taktowną krytykę komponentu SOBIPro. Wypowiedź tutaj traktuję jako swego rodzaju kontynuację - też uważam, ze rzeczy trzeba nazywać po imieniu - "dowalania" projektowi czy może projektantowi. Do krytyki masz, oczywiście prawo, ale proszę o więcej elegancji. Natomiast od prawa do "dowalania się" abstrah uję. Moim zdaniem, za to, co się dostaje na GPL należy się tylko "dziękuję".
    Wybacz @zwiastun ale nie przywykłem kajać się na kolanach tylko dlatego, że wersja RC komponentu jest bezpłatna. Napisałem wcześniej, że jestem gotów zapłacić za komponent i dodatki do niego, bo nie kwestionuję prawa autora do odpłatnej dystrybucji efektów jego pracy. Nie oznacza to jednak, że mam nie zauważać mankamentów i o nich nie pisać tylko dlatego, że produkt jest na licencji GPL. Uważam za bezsensowne w obecnej chwili wdrażanie SobiPro do zastosowań komercyjnych, póki nie będzie stabilnej wersji i szeregu z zapowiadanych wydań rozszerzeń. Chyba, że trafiają się ludzie, dla których własne pieniądze nie mają wartości. Gdybyś zechciał przejrzeć to otwarte forum dla użytkowników SobiPro to znajdziesz tam odpowiedź, dlaczego inwestowanie w zakup subskrypcji na obecnym poziomie zaawansowania projektu nie jest opłacalne. I nie znajdziesz tam użytkownika z subskrypcją wyższą niż najtańsza brązowa. Zachowuję się jak każdy klient, który chce zapłacić i wymagać. Na dzień dzisiejszy wiem, że dostęp do forum i dokumentacji nie jest warte 30 euro, a nic innego wartościowego w ciągu 30 dni subskrypcji nie pojawi się. Możesz uważać, że „dowalam” projektowi czy projektantowi, bo każdy z nas ma prawo do swobodnej oceny faktów, ale to nie wpłynie na zmianę mojej opinii. I „abstrah uję” @zwiastun, ze neo_fox jest z grupy administratorów forum i dlatego stajesz po jego stronie, bo gdyby chodziło o kogo innego to już dawno wyciąłbyś go pień. Czyż nie tak @zwiastun?

    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez nikszal : 12-09-2011 02:31
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. To, że @neo_fox należy do grupy administratorów, nie ma najmniejszego znaczenia. Dobrze wiesz, bo nie jesteś tu od wczoraj, że jeśli w takich sporach staję po czyjejś stronie, to ze względu na to, co myślę, a nie ze względu na to, kto to.
    Owszem, fakt, że mam do czynienia z aktywnym uczestnikiem forum ma swoje znaczenie. To był powód, dla którego powstrzymałem się od reakcji na pierwsze Twoje, niestety, nieeleganckie wystąpienia pod adresem SOBIPro i @neo_foxa. Z tegoż samego powodu powstrzymałem się od reakcji na pierwszą Twoją wypowiedź w tym wątku, choć moim zdaniem a) nie odnosiła się do problemu (nie było w niej porady czy sugestii dla zgłaszającego problem, b) odebrałem ją tak, jak napisałem poprzednio - nie będę się powtarzać.
    To Twoja użyteczność na forum spowodowała, że się powstrzymałem od reakcji licząc, iż po "wymianie zdań" temat zostanie zamknięty. Niestety, usiłujesz go drążyć dalej w tym samym duchu, stąd moja reakcja. Gdyby autorem był ktoś inny, nie tak aktywny, zapewne zareagowałbym najpóźniej po drugiej wypowiedzi.

    2. Nie mnie osądzać, ale chyba mylisz nieco pojęcia. Między "kajaniem się" a zwykłym odnoszeniem się z szacunkiem do innych jest ogromna przestrzeń. Nie chcę wdawać się w polemikę merytoryczną, ale pouczanie na tym forum kogokolwiek, jaką ma prowadzić politykę wobec swoich klientów jest nie na miejscu, a atakowanie za tę politykę tym bardziej. Nie chcesz, nie musisz być subskrybentem, jak Cię ktoś zapyta, co sądzisz o takim planie subskrypcyjnym i co byś radził, możesz mówić czy nawet doradzać (czy raczej odradzać) na forum zgodnie ze swoim przekonaniem. Ale atakować w taki sposób, jak to czyniłeś, nawet gdybyś miał bezsprzeczną rację, to tak, jakbyś wszedł do marketu i wykrzykiwał na cały głos, że cena za jajka i powidła za wysoka. Jedni popatrzyli by na Cię z uznaniem, inni postukali się znacząco po głowie, a ochroniarze delikatnie wyprowadzili by Cię za drzwi, albo sprowadzili policję, która by to uczyniła.
    Dostajesz SOBI2 za darmo, dostajesz SOBIPro za darmo, dostajesz parę innych rzeczy z tej samej stajni też za darmo. I nie jesteś zmuszany do kupowania czegokolwiek. Nie jesteś też wzywany ani do dziękowania, ani tym bardziej do "kajania" się. Ale na takie bezpardonowe atakowanie kogokolwiek za to, co udostępnia użytkownikom, przyzwolenia na tym forum nie mam ani ja, ani Ty, ani nikt inny.

    3. W biznesie jest tak, że ludzie głosują bilonem, banknotami, kartami kredytowymi, czekami, itd., a nie poglądami na temat wyższości Świat Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. O ile mi wiadomo, Sigsiu.net nie narzeka na popularność swojej oferty, ma satysfakcjonujący poziom dochodów, a nawet jeśli nie ma, to ich, a nie Twoje zmartwienie. Zatem także i z tego punktu widzenia sporo z tego, co napisałeś wcześniej o polityce subskrypcji, było nie na miejscu, by nie nazwać tego - bez obrazy - impertynencją.

    Zatem, daruj, ale
    Przykro mi, że musiałem czytać wcześniejsze dywagacje na ten temat w innym wątku.
    Przykro mi, że musiałem napisać to, co powyżej.
    Przykro mi, że nie chcesz wysnuć wniosków dla siebie z faktu, że kolejna osoba zwróciła Ci delikatnie uwagę, iż posuwasz się chyba za daleko.
    Przykro mi także z powodu insynuacji pod moim adresem.

    Też pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 12-09-2011 04:07
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-02-2011
    Wpisy
    58
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie chce się kłócić, ale przecież napisałem, że zależy to do czego się użyje tego szablonu.

    Ja użyłem go w 3 stronach po przeróbkach. Na 2 pokazuje on projekty domów (vcard pokazuje miniature + cena, powierzchnia, a w szczegółowym mam wszystkie parametry). Moim zdaniem efekt jest super. W vcard jest wszystko to co każdy projekt musi mieć. Projekty są wstawiane przez jedną firmę, więc każdy projekt ma te same "pola". Więc do tego zastosowania też jest idealny. Użyłem go również do listy gabinetów medycznych. Też nie ma żadnych problemów, gdyż każdy gabinet, który właściciel strony chce dodać posiada wymagane informacje.

    Jeśli jednak chcemy coś tworzyć dla wielu użytkowników to niekoniecznie może to dać dobry efekt.

    Dużym minusem tego szablonu jest to, że po dodaniu pola trzeba wklepać je w kodzie szablonu by było w ogóle brane gdzieś pod uwagę.

    Ja na razie nie miałem, żadnych problemów z tym szablonem.

    I nie wiem dlaczego uparłeś się by czepiać się np o to nazwisko. Jak dobrze w kodzie przerobisz to nawet jak nie poda nazwiska to nie bedzie problemów.

    Zawsze możesz użyć pętli IF. Jeśli nazwisko zostało podane to wyświetl etykietę + zawartość pola, jak nie to idź dalej.


    Sorry za tak długi post.

    Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 13-09-2011 00:47

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. SobiPro modyfikacja templatki
    przez shady na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-06-2011, 15:07
  2. SOBIPRO Wyszukiwanie zaawansowane
    przez lofix na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-06-2011, 09:39
  3. Sobipro kilka pytań
    przez Gordion na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 02-06-2011, 00:54
  4. Sobipro kilka pytań
    przez Gordion na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 30-05-2011, 23:39
  5. Sobipro - uruchomienie komponentu
    przez Pita na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 28-03-2011, 20:58

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •