pliki języka polskiego
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: pliki języka polskiego

  1. #1
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    608
    Punkty
    21

    Domyślny pliki języka polskiego

    witam
    mam kilka pytań dot plików języka polskiego:
    - gdzie są najbardziej aktualne i także beta - ja znalazlem tylko tu:http://blog.elimu.pl/7257-joomla-1-7-spolszczenie/
    - jeśli jest jakaś grupa zajmująca się spolszczaniem - może mają swoje forum, blog lub jak sie kontaktują
    - też chciałbym pomóc - ale nie wiem jak - może jakaś instrukcja

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Ad1. Tutaj
    Ad2. Tak-Tutaj
    Ad3. Instrukcja czego?
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @qrdziel: nie kpij. Zaglądasz czasem na joomla.pl?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Bywalec AndiC awatar
    Dołączył
    20-09-2006
    Skąd
    Skawina
    Wpisy
    425
    Punkty
    56

    Domyślny

    @zwiastun: właśnie tego brakuje na joomla.pl, czyli osobnego katalogu dla rozszerzeń Joomla 1.6 i 1.7
    Sam, niedawno szukałem gdzie by opublikować moje "wypociny". Pierwsze co mi przyszło do głowy, to właśnie "Pliki" na joomla.pl.
    Jest to bardzo irytujące, jeśli szukamy czegoś dla 1.6 a pokazują się wyniki dla 1.5 a nawet 1.0
    Myślę że właśnie z tego też powodu, tak mało jest dodawanych tłumaczeń dla rozszerzeń, do najnowszych wersji Joomla.
    Proszę nie traktować tego posta jako krytyki, ale zachęty dla Zwiastuna do wprowadzenia "małych" zmian na stronie.
    Pytanie @qurdziela potwierdziło moje domysły, że chętnych na dzielenie się swoją pracą jest więcej. Brakuje jedynie "odpowiedniego" miejsca.
    Pozdrawiam, Andi

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Na pliki.joomla.pl w ogóle nie ma kategorii rozszerzeń dla Joomla 1.0, 1.5 czy 1.6+. Natomiast każde dodane rozszerzenie (dokładniej rozszerzenie z polską wersją językową) może być oznaczone jako rozszerzenie dla 1.0, 1.5, 1.6 (do 1.7 rzeczywiście, jeszcze nie zdążyliśmy dodać plakietki).
    Nie sądzę zatem, że Twoja diagnoza jest trafna . Wyniki są jakie są po prostu z powodu mizernego udziału społeczności w dzieleniu się swoim dorobkiem.
    Kiedy decydowałem się na wyodrębnienie katalogu plików, przekonywano mnie, że nie ma to zbytniego sensu, argumentując, że nie jesteśmy w stanie zapewnić aktualnych wersji coraz liczniejszych rozszerzeń oraz że prawie 4 lata doświadczenia z katalogiem na joomla.pl dowodzi, iż nie ma co zbytnio liczyć na jakiekolwiek wsparcie społeczności we współtworzenie katalogu. Wprawdzie niełatwo złamać moje nadzieje, ale obawiam się, że moi adwersarze mieli rację.
    Niemniej, katalog jest, pliki dodawać można, w miarę systematycznie zaglądam na zaplecze i akceptuję dodane nowości. Jeśli społeczności na tym katalogu zależy, będzie go rozwijać. Jeśli nie - z czasem zakończy swój żywot. Podobny los czeka też pewno bibliotekę, do której współtworzenia też, niestety, chętnych zastępy się nie garną.

    PS Natomiast pytanie @qrdziela jest co najmniej szokujące: pakiet języka polskiego dla 1.7 został wydany w tym samym dniu, co Joomla 1.7.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Bywalec AndiC awatar
    Dołączył
    20-09-2006
    Skąd
    Skawina
    Wpisy
    425
    Punkty
    56

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Na pliki.joomla.pl w ogóle nie ma kategorii rozszerzeń dla Joomla 1.0, 1.5 czy 1.6+.
    Źle napisałem, raczej chodziło mi o możliwość przeglądania pozycji filtrowanych w/g wersji. Np: filtr ustawiony na nazwę plakietki.
    Aby zobrazować to, o co mi chodzi: Na JED dodano na samym dole menu pozycję "1.6 Compatible" i bardzo często z niej korzystam .
    Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jest.
    Pozdrawiam, Andi

  8. #7
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    @AndiC bardzo ciekawy temat poruszyłeś. Też mam kilka uwag, którymi się z Wami podzielę

    Po pierwsze moim skromnym zdaniem cały portal jest zbyt mało intuicyjny. Teraz nie mam problemu z poruszaniem się po całości, ale na początku było ciężko. Forum, Wiki i Plikownia posiadają osobne systemy logowania i rejestracji, co znacznie utrudnia "zainteresowanie" się nimi. Przydał by się jeden panel do całości, tak by w jednym miejscu można było mieć wgląd do swojej aktywności na portalu. I od razu napiszę, że wiem jak to ciężko zrealizować.

    Druga kwestia to "promocja" Plikowni. Moim zdaniem za mało się o tym pisze. W Centrum powinien być moduł z informacją o możliwości przetłumaczenia jakiegoś komponentu, modułu itp. z dostępnej listy najbardziej pożądanych i link do jakiegoś kursu, który zbiera w całość te informacje.
    Niby wszystko jest napisane, ale odnalezienie się w całości kosztuje trochę czasu i energii, która może być spożytkowana od razu na tłumaczenie.
    Nie oszukujmy się, ale najczęściej osoby, które chcą coś przetłumaczyć, nie posiadają zbytnio wiedzy na temat programowania. A tłumaczenie jest zadaniem, które można w miarę szybko opanować i "pokazać" się na PCJ.

    Ostatnia sprawa jaka przychodzi mi do głowy, to "punktowanie" tłumaczy. Nie wiem jak innym, ale mnie z początku cieszyło, że za udzieloną pomoc mogę dostać reputkę na +. Przy tłumaczeniach też powinien być taki system. Każdy dobrze wie, że czas poświęcony na tłumaczenie, jest czasem który oddajemy w wolontariacie. Zresztą Ty @zwiastun wiesz o tym najlepiej. Prócz małej wzmianki w szczegółach modułu czy komponentu autor tłumaczenia nie może liczyć na nic innego. Wstyd się przyznać, ale z zespołu tłumaczy mogę wymienić 2 góra 3 osoby. Dlatego sądzę, że jakieś "symboliczne" nagradzanie osób, które zechcą coś przetłumaczyć zmieniłoby obecną sytuację.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  9. #8
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    608
    Punkty
    21

    Domyślny pliki jezyka polskiego 1.7

    szukałem wszędzie plików językowych do joomla 1.7
    najpierw oczywiście na joomla.pl tam najnowsze jakie znalazłem to do wersji 1.5.23
    potem oczywiście na joomlacode tam także leży tylko wersja 1.5.23 datowana na 11 grudnia 2010
    no i zostało jeszcze google i też zero

  10. #9
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    @qrdziel - naprawdę chyba żartujesz. A tutaj to niby co jest: ===> oznaczone numerem 3. Pobierz pakiety języka polskiego dla Joomla 1.7
    Ostanio edytowane przez seba.adm : 02-08-2011 00:57

    -----------------------------------------------------------
    Dajnowiec.pl
    - Tworzenie stron internetowych
    WspieramBiznes.pl
    - Twój partner w biznesie!
    Dołącz do NAS na Facebooku




  11. #10
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    608
    Punkty
    21

    Domyślny

    hmm
    intuicyjnie wchodziłem na:
    joomla.pl -> pliki -> katalog tłumaczenia
    a tam tylko 1.5.23pl

    albo:
    joomla.pl -> zasoby
    i tam też tylko język polski 1.6

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Wgranie języka polskiego?
    przez budokaifan na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 23-07-2010, 20:25
  2. Joomla 1.0.13 - instalacja języka polskiego
    przez jarom na forum Tłumaczenia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 17-06-2010, 16:01
  3. Instalacja języka polskiego do joomla
    przez Ricardo na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-08-2008, 17:03
  4. W joomla_1_0_13-pl nie ma polskiego języka
    przez Rufles na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 27-01-2008, 15:53
  5. niepowodzenie w instalacji języka polskiego J!1.5
    przez julow na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-01-2008, 01:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •