Joomla 1.7 - problem z przejściem procesu instalacji - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 38

Temat: Joomla 1.7 - problem z przejściem procesu instalacji

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    27-10-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Aktualizacja z 1.6.4 do 1.7.1 na home.pl - problem

    Witam,

    Przeczytałem na formum, że wiele osób ma problem z upgradem joomli na serwerach home.pl.
    Mnie spotyka następujący problem: Przy akutalizacji z zaplecza (aktualizacje - wyszukaj - aktualizuj) w pewnym momencie znika zaplecze, a następnie oraz w efekcie panel logowania administratora.
    Muszą prosić support o przywrócenie wersji z przed kilku dni.

    Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje i co zrobić by problem wyeliminować i dokonać aktualizacji.

    Instalacji joomli dokonałem za pomocą autoinstalatora w wersji 1.6.4.
    Jak wyczytałem na f - nie jest to najlepszy pomysł.

    Dopiero zacznynam przygodę z budowaniem stron za pomocą joomli więc za wszelką pomoc z góry dziękuję.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Debiutant
    Dołączył
    06-06-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wydaje mi się, że robisz wszystko OK!
    Po aktualizacji automatycznej znika zaplecze, ale najczęściej aktualizacja jest wykonana.
    W momencie, kiedy pojawi się u Ciebie biała strona, wyedytuj plik: path.php, który znajduje się w /libraries/joomla/filesystem. Następnie odszukaj funkcję clean - w Joomla 1.6 jest chyba w 169 wierszu i zmień wpis: $path = JPATH_ROOT; na: $path = '/';

    Cała funkcja wygląda tak:

    public static function clean($path, $ds = DIRECTORY_SEPARATOR){ $path = trim($path); if (empty($path)) { $path = JPATH_ROOT; } else { // Remove double slashes and backslahses and convert all slashes and backslashes to DS $path = preg_replace('#[/\\\\]+#', $ds, $path); } return $path;}

    Po zmianie powinna wyglądać tak:

    public static function clean($path, $ds = DIRECTORY_SEPARATOR){ $path = trim($path); if (empty($path)) { $path = '/'; } else { // Remove double slashes and backslahses and convert all slashes and backslashes to DS $path = preg_replace('#[/\\\\]+#', $ds, $path); } return $path;}

    Jeżeli po tych zmianach strona logowania wyświetla się prawidłowo, ale pow wpisaniu nazwy użytkownika i hasła przeglądarka wyświetla komunikat 404, to zmień w pliku configuration.php wpis: public $live_site = ''; na public $live_site = 'http://www.twojadomena.pl/';

    Pozdrawiam:
    slawop
    www.slawop.net

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    09-11-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Znany i "lubiany" serwer home.pl i zawieszka instalatora przy testowaniu środowiska

    Usiłuję bez powodzenia zainstalować Joomla 1.7.2 + spolszczenie na serwerze home.pl
    Instrukcję instalacji i spolszczenia realizuję krok po kroku. Przy pierwszym podejściu instalator starował z błędem:
    Empty delimiter in /libraries/joomla/filesystem/path.php on line 156

    Wsparcie techniczne z home.pl stwierdziło, że skrypt Joomla jest niekompatybilny i poradziło podmianę linii 156 w feralnym pliku:

    if (strpos($path, JPath::clean(JPATH_ROOT)) !== 0)
    na
    if (strpos($path, JPath::clean('/')) !== 0)

    co skwapliwie wykonałem. Instalator ruszył, ale po wybraniu języka polskiego i przejściu pierwszego kroku, instalator wisi. Mam obracające się kółko oczekiwania i dalej nie idzie. Proszę o pomoc, bo wsparcie techniczne z home.pl kwituje sprawę stwierdzeniem, że nie udzielają wsparcia technicznego dla zewnętrznych aplikacji. Proszę tylko o darowanie sobie uwag typu "zmień serwer".

    PS. Nadmienię jeszcze, że próba instalacji z wybranym j. angielskim przynosi ten sam rezultat.
    Ostanio edytowane przez Grześ : 10-11-2011 09:18

  5. #24
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Na forum jest obszerny wątek i niejedna wypowiedź na temat instalacji na home.pl. Po co zakładasz kolejny wątek.
    2. "Niekompatybilne" jest home.pl ze swoimi klientami, ich serwery mają prawo do swoich kombinacji, ale wciskanie ciemnoty mogą sobie darować. Masz prawo żądać od nich pomocy, zapłaciłeś za serwer, na którym home gwarantuje Ci poprawne działanie Joomla!
    3. My prosimy o darowanie sobie uwag typu "Proszę tylko o darowanie sobie uwag typu".
    Masz powód do frustracji spowodowany przez home, to wal do nich z takimi tekstami.
    4. Post do kosza z powodu podanego w pkt. 1).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #25
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-08-2009
    Skąd
    Podnieśno k/Siedlec
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!
    Mam taki sam problem, ale po Twoich instrukcjach nic się nie zmieniło. Co można jeszcze poradzić? Poniżej wklejam kod, który zmieniłem.

    Kod HTML:
    public static function clean($path, $ds = DIRECTORY_SEPARATOR)
            { $path = trim($path); if (empty($path)) }
            { $path = '/'; } 
            else { 
                        // Remove double slashes and backslahses and convert all slashes and backslashes to DS 
                        $path = preg_replace('#[/\\\\]+#', $ds, $path); } return $path;}
    
            return $path;
        }

  7. #26
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-08-2009
    Skąd
    Podnieśno k/Siedlec
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok, już działa.

  8. #27
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Romeo Zobacz wiadomość
    Ok, już działa.
    To może zdradź co zrobiłeś, że zaczęło działać ?

  9. #28
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2008
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    By instalacja przeszła trzeba wyłączyć opcje w statystykach

    Wlaczenie/wylaczenie dodawania skryptu statystyk do strony, mozliwe jest po zalogowaniu do panelu administracyjengo - nalezy z poziomu zakladki "Uslugi" kliknac bezposrednio w nazwe serwera, a nastepnie w przycisk "Konfiguracja uslugi".
    W nowo otwartym oknie, w sekcji "Serwisy WWW" widoczny bedzie przycisk "Statystyki". Po kliknieciu go z listy domen wybrac nalezy te, dla ktorej chca Panstwo wprowadzic zmiane i kliknac przycisk "Wybierz".
    Ponizej wystarczy wlaczyc/wylaczyc opcje automatycznego dodawania skryptu statystyk i zapisac zmiany.

  10. #29
    Debiutant
    Dołączył
    11-12-2011
    Skąd
    Otwock
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.

    Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc postanowiłem napisać w tym miejscu ,mój problem polega na tym,że zainstalowałem joomla 1.7.3 i gdy przechodze do panelu logowania dla administratora oraz po wpisaniu loginu i hasła pojawia mi się taka informacja : Fatal error: Call to a member function login() on a non-object in /home/jacekbab/domains/cennyeliksir.pl/public_html/administrator/components/com_login/admin.login.php on line 64

  11. #30

    Domyślny

    ...public_html/administrator/components/com_login/admin.login.php on line 64
    Takiego pliku nie ma w J1.7 tylko w J1.5 - czy instalowałeś na czysto, czy aktualizowałeś z wersji 1.5?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Slider z przejściem do innej strony
    przez otek1981 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 08-05-2011, 10:23
  2. Moduły z przejściem zdjęć i read more
    przez jack2 na forum Rozszerzenia z Design-Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 21-02-2011, 13:35
  3. Dziwny problem z przejściem do nowego wiersza
    przez curt na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-09-2010, 10:23
  4. RSGallery2 problem z przejściem między stronami galerii
    przez webss na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-10-2008, 00:24
  5. problem z rozpoczęciem instalacji 1.5.7
    przez Robert1724 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 09-10-2008, 13:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •