JFolder: :folder: Ścieżka nie jest folderem. - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 23

Temat: JFolder: :folder: Ścieżka nie jest folderem.

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-04-2009
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Domyślny

    ma może ktoś rozwiązanie bez wyłączania prostych adresów ?? męczę się i męczę i nic nie mogę poradzić :/
    pozdr

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Panowie, uwagi i prośby o rozwiązanie problemów proszę kierować do Waszego usługodawcy - home.pl oraz intensywnie korzystać z wyszukiwarek, bo na temat błędów na home.pl encyklopedię już można napisać.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-04-2009
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Domyślny

    jak by co poradziłem sobie
    rozwiązanie:
    W pliku "configuration.php" wpisujemy nazwe domeny (poprzedzona
    "http://") w zmiennej 'live_site', upewniamy sie, czy wlaczone sa opcje 'sef' oraz 'sef_rewrite'(znajduja sie one domyslnie w linii 49-50).

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-05-2008
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Faktycznie, rozwiązanie kunika działa naprawia proste adresy.
    Jeszcze zostało to dziwne "JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: " w adminie .

  6. #15
    Bywalec henry awatar
    Dołączył
    22-10-2008
    Wpisy
    157
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy udało się komuś rozwiązać ten problem? Pomoc z home odsyła ta sprawę do Joomla. Mam u nich serwis na 1.5 i działa bardzo dobrze. Teraz testuje 2.5.6 i niestety są te komunikaty, które mogą być przyczyną, że nie chce mi tam chodzić Virtuemart 2.0
    Obywatelskie nieposłuszeństwo (zał. 1999 r.) -

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-02-2012
    Wpisy
    41
    Punkty
    11

    Domyślny

    W home.pl nie mam osobiście, żadnych problemów. Trzeba tylko panować nad przekierowaniami oraz uzupełnić po instalacji pliki konfiguracji w Joomla.
    Czy ktoś zastosował się do tego?:

    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...hlight=home.pl

  8. #17
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ten.mariusz Zobacz wiadomość
    W home.pl nie mam osobiście, żadnych problemów. Trzeba tylko panować nad przekierowaniami oraz uzupełnić po instalacji pliki konfiguracji w Joomla.
    Jeszcze tylko dopowiedz dlaczego tak trzeba się naginać wyłącznie na home.pl?

    Ps
    Spróbuj postawić prawidłowo na home.pl Joomla z komponentem SobiPro.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-02-2012
    Wpisy
    41
    Punkty
    11

    Domyślny

    SobiPro wraz z szablonami, polami, aplikacjami i to tymi w wersji beta, oraz kilkoma extra rzeczami wszystkie działają bez zarzutu...

    Choć rozwiązanie masz przed nosem to nie chce Ci się czytać lub odnoszę wrażenie — choć życie daje więcej scenariuszy niż nam się może przyśnić — że z jakiegoś powodu stworzyłeś sobie sztucznego wroga i z nim walczysz. Albo masz w tym jakiś interes albo zwyczajnie konsekwentnie idziesz w ślepy zaułek własnych niepotrzebnych słów.

    Twoja decyzja.


    sobiPro.jpg
    Ostanio edytowane przez ten.mariusz : 24-06-2012 10:37

  10. #19
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ten.mariusz Zobacz wiadomość
    SobiPro wraz z szablonami, polami, aplikacjami i to tymi w wersji beta, oraz kilkoma extra rzeczami wszystkie działają bez zarzutu...
    Podaj linki działających stron z zainstalowanym SobiPro na home.pl.
    Cytat Wysłane przez ten.mariusz Zobacz wiadomość
    Choć rozwiązanie masz przed nosem to nie chce Ci się czytać...
    Dokładnie tak, bo walczyłem z SobiPro kilka miesięcy temu. Wszystko działało poprawnie prócz właśnie SobiPro.
    Cytat Wysłane przez ten.mariusz Zobacz wiadomość
    z jakiegoś powodu stworzyłeś sobie sztucznego wroga i z nim walczysz
    Z jakiegoś powodu pracownicy home.pl skonifurowali serwery w sposób uniemozliwiający prostą instalację aplikacji. Dlatego będę odradzał każdemu wyrzucanie pieniędzy w błoto, kto zdecyduje się zainwestować w hosting na home.pl.
    A ten Twój obrazek czego dotyczy? Nie jest to screen z Joomla, więc nie bardzo rozumiem po co go wstawiłeś.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-02-2012
    Wpisy
    41
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ad.1, 6. (załączony obrazek i "dowód miłości")
    — Załączony obrazek to podgląd mojego katalogu na dysku z kopią elemenetów SobiPro jako dowód, że wiem o czym mówię.
    Nie. nie podam linku. Nie interesowałem się takimi informacjami. Nie znam takich linków. Swoich stron także nie pokażę bo nie potrzebuje tutaj reklamy.

    Ad.2,3 (nie chce Ci się czytać — 'dokładnie tak"...)
    Skoro lubisz walczyć zamiast czytać... Skoro za nic masz życzliwą podpowiedź, a nawet dokładny opis krok po kroku, od kogoś kto przeszedł podobną drogę zignorowałeś, do tego szczerze wyznając "nie chciało Ci się czytać"...
    To ta rozmowa nie ma sensu prawda?

    Ad.5 ("Z jakiegoś powodu pracownicy"...)
    No właśnie tym się chyba różnimy.
    Jeśli masz swoją własną krucjatę, bo ktoś Ciebie "zranił" to jak sam napisałeś raczej marne szanse aby Ciebie ktoś do czegoś przekonał. Zarządzanie serwisem Joomla, Hostowanie to są procesy tak skomplikowane, że na tym poziomie nigdy tego nie dojdziemy. Jak to kolega Informatyk powiedział "Problem najczęściej tkwi między krzesłem a ekranem...". Nie twierdzę, że Ty maz problem a ja nie... z całym szacunkiem.
    Ja tylko zadałem sobie trud aby wykorzystać taką, a nie inną konfigurację serwera home.pl — Przecież nic mnie tu nie trzyma na siłę, jest tyle fantastycznych i innych hostingów... (Pewnie podchwycisz słowo "trud" Ale przecież byłbym ignorantem gdybym wyobrażał sobie z powodu mojej niewiedzy, że jeśli nie jest tak jak chcę to znaczy, że jest gorzej... Ja po prostu wcale nie uważam, że jest skomplikowana (drugie słowo lewar ), wręcz przeciwnie, wg mnie zapewnia najprostszą konfigurację własnych serwerów z zachowaniem właściwego bezpieczeństwa.

    No i nadal nie rozumiem. Dlaczego mieszasz ludziom w głowie opowieściami o innych hostingach zamiast umożliwić im zrozumienie problemu i tym samym większą odpowiedzialność w tym co robią?

    Po raz kolejny w swojej wypowiedzi zwalasz winę na hosting ale ignorujesz fakt, że wszystkie, opisane pseudo "modyfikacje" są przewidziane przez programistów Joomla! i odpowiednio opisane w plikach przeznaczonych właśnie do takiej indywidualnej modyfikacji. Opisane jest to w supporcie Joomla!, w pliku konfiguracyjnym, a nawet kiedy włączasz opcję SEF i rewriting w panelu Joomla! jest jasno opisane, co należy modyfikować aby uzyskać pełną sprawność SEF z zachowaniem bezpieczeństwa

    Podstawowa instalacja Joomla! i pozostawienie jej bez własnych dostosowań do środowiska w którym przychodzi jej pracować jest po porstu niebezpieczna.To wcale nie jakiś tam "wiejski tuning" tylko zwykłą praca i wiedza Administratora strony w internecie, tym bardziej tak złożonej jak CMS Joomla! Jest to wyoslone w dokumentacji Joomla! w wielu miejscach. Jeśli nie odrobisz tej lekcji na czas a jeszcze żyjesz po prostu masz szczęście ale nie możesz być odpowiedzialny do kogoś dla kogo budujesz stronę na Joomla. Dlatego protestuję kiedy zamiast uczyć się wzajemnie na tym forum ktoś podaje lekarstwo typu "placebo", bo nie masz żadnej pewności, że tak gdzie kogoś skierujesz nie jest jeszcze gorzej...

    https://www.google.pl/search?aq=f&su...oomla+security


    http://docs.joomla.org/Security

    REMEMBER
    1. There's no one right way! Due to the variety and complexity of modern web servers, security issues can't be resolved with simple, one-size-fits-all solutions. You, or someone you trust, must learn enough about your web server infrastructure to make valid security decisions.
    2. There's no substitute for experience! To secure your web site, you must gain real experience , or get experienced help from others.
    3. It's not as hard as it looks: The following checklist may seem intimidating, but you don't have to deal with all of it at once. As you become more familiar with GNU/Linux, Apache, MySQL, PHP, HTTP, and Joomla, you'll add refinements to your combination of security tactics. Security is a moving target, so today's expert might be tomorrow's victim. Good luck!...

    Teraz zanim podchwycisz w swojej wypowiedzi moje słowa "skomplikowane", "zadałem sobie trud" i użyjesz ich jako "lewarów" do mojej wypowiedzi...
    Zastanów się, tak na zdrowy rozum... Jeden z największych polskich hostingów nie dąży do zachowania najwyższej konkurencyjności?

    Gdybyś dochował się kury, która znosi złote jajka, mając tyle do stracenia, czy przyglądał by się jak zdycha? Bezpieczeństwo i odpowiedzialność to jest jedna z największy cech Hostingu. Jasne jest, że na rynku mogą być lepsi i z dużo bardziej lepszym indywidualnym podejściem do mnie jako klienta. Ja takich nie jeszcze nie spotkałem dlatego siedzę tu gdzie siedzę. Ty wybrałeś inne rozwiązanie, dla Ciebie bardziej odpowiednie, najbardziej cenisz sobie konfigurację dla Joomla i nie chcesz sobie zaprzątać głowy dodatkową informacją na ten temat? Barwo! Twoja decyzja.
    Ale wierz mi, że nie każdy, kto wybiera inną drogę nie wie co robi czy jest zaraz mniej mądrzejszy.


    Dlaczego tutaj odpisuję? No cóż, pewnie jak Ty, w konsekwencji wcześniejszych wpisów i posiadanego zupełnie innego doświadczenia w tej przedmiotowym temacie.

    Z najlepszymi pozdrowieniami z okazji "Światowego Dnia bicia Piany!"

    ---------- Post dodany o 10:07 ---------- Poprzedni post był o 09:20 ----------

    a tak do rzeczy...
    Tak SobiPro na home.pl działa bez żadnego problemu z wykorzystaniem wszystkich dodatków jakie są oferowane przez SigSiu.
    Uwaga. bardzo wiele z nich to wersje beta, więc należny spodziewać się mniejszych lub większych usterek w działaniu i zgłaszać jej do supportu SigSiu.
    Ostanio edytowane przez ten.mariusz : 25-06-2012 09:49

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Edycja szablonu - JFolder::folder: Path is not a folder
    przez Skiba na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-02-2011, 00:09
  2. ppgallery - JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
    przez jacek1 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-12-2010, 22:50
  3. Nie widzi katalogow a potem JFolder Path is not a Folder
    przez liseq na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-01-2010, 11:08
  4. JFolder::folder: Path is not a folder - o co chodzi ?
    przez szopik na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 04-01-2010, 09:36
  5. ALLVIDEO JFolder::files: Path is not a folder
    przez dzidek99 na forum Instalacja rozszerzeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-08-2009, 20:10

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •