Dodatki zwiększające bezpieczeństwo.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Dodatki zwiększające bezpieczeństwo.

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2007
    Wpisy
    126
    Punkty
    14

    Domyślny Dodatki zwiększające bezpieczeństwo.

    Znalazłem wiele dodatków do Joomla 1.7 zwiększających bezpieczeństwo. http://extensions.joomla.org/extensi...results/525802 Problem jest, że nie wiem które powinienem zainstalować.

    Na razie używam Akeeba Backup, czy warto jest kupić wersję Pro?

    Co jeszcze powinienem zainstalować.

    Dostęp do panelu będzie miało kulka osób, do tego dochodzi dodawanie artykułów przez gości z możliwością dołączenia zdjęć i załączników.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-01-2011
    Wpisy
    75
    Punkty
    31

    Domyślny

    Ja korzystan z darmowych dodatków: Marco's SQL Injection, Encrypt, oraz monitor Login Failed Log

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-11-2011
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Warto również zmienić adres katalogu administrator, jest kilka dodatków, które dodają tak zwane sekretne hasło, które wpisujemy w ścieżce np. administrator=sekretne_hasło... Jak znajdę ten dodatek to napisze jego nazwę bo w chwili obecnej nie pamiętam szczerze
    Z podstawowych rzeczy możesz także usunąć informacje na temat systemu CMS. Jak zobaczysz źródło swojej strony to w head znajdziesz wpis Content-Generator i informację o wersji Joomli!, sposobów na usunięcie jest kilka - znajdziesz je w google (usuwanie content-generator). Oprócz tego warto zmienić stronę błędu na własną, nieprzypominającą standardowej tworzonej przez Joomla.

    Jeśli do panelu będzie miało dostęp więcej osób to warto wszystkich uczulić na kwestię odpowiednich haseł... jeśli planujesz także udostępnić im dane do logowania na ftp to załóż osobne konta z ograniczeniami do konkretnych katalogów!

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-07-2011
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    zainstalowalem plugin byebyegenerator idealny na pozbycie sie tagu generator ( free)

  6. #5
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Nie wiem co rozumiesz poprzez "Dodatki zwiększające bezpieczeństwo" - ale Akeeba Backup - służy wyłącznie do robienia kopii zapasowej a nie ochrony strony przed włamaniem.
    Firma Akeeba ma w swojej ofercie jednak także i taki komponent, oczywiście wersja Pro ma więcej opcji. Ale i tak uważam, że RSFirewall jest lepszy ( ale i droższy) co udowodniły testy.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-02-2013
    Wpisy
    31
    Punkty
    2

    Domyślny

    wwebol co do dodatku dodającego sekretne hasło chodzi ci chyba np. o JSecure

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    11-05-2014
    Skąd
    Sobótka
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Również z nich korzystam i nie mam problemów

  9. #8

    Domyślny

    Ja używam głównie darmowych jHackGuard i OSE Secure plugin oraz Marco's SQL Injection. Dodatkowo Admin Tools (ma kilka bardzo przydatnych narzędzi) i odrobina wyobraźni i jest całkiem nieźle Wszędzie mocne hasła i zabezpieczenie dostępu do panelu administracyjnego. Można użyć również Login Failed Log, który zapisuje wszystkie próby błędnego logowania na stronie. Z płatnych rozwiązań świetny jest RS Firewall. Warto wydać parę groszy.
    Tu można trochę na ten temat poczytać w sieci:
    Zapraszam na mojego bloga - www.NooBLog.pl

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    01-05-2010
    Wpisy
    6
    Punkty
    11

    Domyślny

    witam wszystkich od jakiegoś czasu przeglądam forum w poszukiwaniu podpowiedzi i informacji na tematy związane z joomla (administruję kilkoma serwisami) jeśli chodzi o rozwiązanie problemu z instalacja Akeeba Backup należy zmienić wersję PHO na serwerze na PHP w wersji 5.3.27
    Po tej zmianie wszystko ruszyło, dodatek zainstalowany poprawnie
    pozdrawiam

  11. #10

    Domyślny

    luisek24 dzięki za podpowiedź odnośnie problemu z instalacją Akeeba Backup.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 08-05-2009, 18:38
  2. Bezpieczeństwo na nazwa.pl
    przez Hamster21 na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 20-02-2009, 22:43
  3. BEZPIECZEŃSTWO OD A DO Z
    przez lothus69 na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 21-12-2008, 23:00
  4. MosCom - bezpieczeństwo
    przez roolin na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-12-2006, 22:52
  5. Bezpieczeństwo
    przez pomian1 na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-08-2006, 20:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •