nadpisywanie szablonu w joomla 1.7 - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 21

Temat: nadpisywanie szablonu w joomla 1.7

  1. #11
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    popytaj użytkownika @tomaszek83
    On to rozgryzał, nie wiem czy ktoś jeszcze bawił się nadpisywaniem.
    Ja niestety więcej nie pomogę, ponieważ nie korzystałem do tej pory z tej techniki.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-04-2008
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za info - zapytam.

  4. #13
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Witam,

    jako, że zostałem wywołany to jestem Otóż bawiłem się w nadpisywaniem szablonem w J 1.6. Co prawda krótko i dawno bo jak tylko pojawiła się pierwsza stabilna Joomla 1.6 ale udało mi się osiągnąć to co chciałem.

    Zerknij tutaj: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...m-w-joomla-1.6

    Powinno pomóc. Mi się udało.

    Moje doświadczenie w nadpisywaniu szablonem w 1.6 ogranicza się tylko do jednej witryny testowej. Więc za wiele też pomóc nie mogę. Ale myślę, że to co Ci podałem wystarczy. Przynajmniej postępując tak jak w temacie powyżej udało mi się wdrożyć nadpisywanie.

    Obecnie porzuciłem praktycznie całkiem rodzinę 1.6, 1.7 etc... pracuję tylko na 1.5.x. Nie mam czasu wdrożyć się w nową Joomla, jak już przejdzie na 1.8 to wtedy siądę mocniej do tego CMS-a.

    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez tomaszek83 : 08-08-2011 10:19

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-04-2008
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedz. Nie do konca oto michodzilo. Mam moduł popularne który wyświetla linki do artykułów i jak klikam jakiś link w tym module to pojawia mi sie artykuł (to właśnie chcę aby ten artykuł wyświetlał się w inny sposób) - układ wyświetlania tego artykułu jest brany z komponentu com_content view-article. Bo jak zmieniam własnie w nim defauly.php to zmiany sa widoczne. Ale jak stworzylem swoj widok.php w katalogu szablonu i wybrałem w edycji tegoż artykuły aby widok pobIerał z widok.php to go nie laduje. Szuka domyślnego pliku default z komponentu.

    zagłostka co?

  6. #15
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Tego nie sprawdzałem, jak mówię moje nadpisywanie ograniczyło się tylko do tych pozycji które są w menu.

  7. #16
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    @Patros ja myślę, że sprawa jest jednak banalna. Moduł ma w kodzie na stałe wpisane wyświetlanie z widokiem default, stąd zmiany nie przynoszą rezultatów. Podeślij ten moduł zobaczymy co w kodzie siedzi.


    @palyga007 pisany przeze mnie wcześniej post nie miał żadnych nalotów frustracji, agresji czy "lewej nogi" Zwyczajne pytanie wskazujące na braki w treści, wszystko z dobrej, nieprzymuszonej woli

    A ja poniedziałków nie cierpię i bywam w ten dzień strasznie upierdliwy czasami
    @palyga007 ;]
    Ostanio edytowane przez palyga007 : 08-08-2011 12:09
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-04-2008
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie ma sprawy, może źle odebrałem ale to nie istotne.

    Wracajac do tematu to wykorzystuje standardowy moduł popularne z joomli 1.7 i wyświetlam w nim artykuły z kategorii (lista) nic poza tym. Interesuje mnie uklad wyswietlania artykuly po kliknieciu w linka z popularne.
    Z tego co widzialem w konstrukcji urla to odpowiedzialny jest za to komponent com_content wiec dlatego najłatwiej byłoby nadpisać szablonem.
    Ostanio edytowane przez Patros : 08-08-2011 12:34

  9. #18
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    @Patros czyli wystarczy w ścieżce teplates/moja templatka/html/com_content/article/ dodać plik swojego widoku i wybrać go w opcjach artykułu. Mówisz, że tak zrobiłeś i nie działa, a ja przed chwilą sprawdziłem i śmiga. Może gdzieś się pomyliłeś? Sprawdź jeszcze raz.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-04-2008
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki wielkie - sprawdziłem na lokalnym komputerze na instalacji joomli 1.7 i działa. (kurcze że wcześniej nie sprawdzilem na lokalu). Na migrowanej stronce nie działa na serwerze ale chyba juz wiem czemu - robiłem migrację poprzez komponent jupgrade. Wyniki migracji sa zapisane w katalogu jupgrade w głównym katalogu witryny. Więc sprawdzałem czy wszystko jest wporządku włąsnie na tej nowej kopii witryny (bez przenoszenia plików do głównego folderu strony) i może dlatego nie działały pliki bo jest inna ścieżka. Oczywiście zmiany wszystkie dokonywałem na kopii witryny w katalogu jupgrade.

    Dzięki wszytskim za zaangażowanie w pomoc przy rozwiązywaniu problemu .

  11. #20
    Bywalec Qbik awatar
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    384
    Punkty
    22

    Domyślny

    Potrzebuję małego wsparcia, w którym pliku przy nadpisywaniu w 1.7 trzeba zmienić żeby przesunąć klawisze "edytuj, drukuj i wyślij" w tej chwili są pod nazwa artykułu, a chciałbym żeby były na równo z nim. szukam próbuje i nie mogę namierzyć

    korzystam z szablonu joomspirit_18

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Nadpisywanie szablonem w joomla 1.6
    przez tomaszek83 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 08-01-2012, 00:39
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-06-2011, 12:04
  3. Nadpisywanie szablonem
    przez swoboda1992 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-03-2011, 19:48
  4. Nadpisywanie - Pomocy!!
    przez Łukasz Razor na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-08-2009, 10:55
  5. nadpisywanie szablonu (template overrides)
    przez motaba na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 06-03-2009, 02:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •