Joomla 1.7 + home.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 26

Temat: Joomla 1.7 + home.pl

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 1.7 + home.pl

    Dzień dobry,

    na serwerach home.pl można za pomocą autoinstalatora zainstalować joomla 1.6.4, a ja bym wolała 1.7. Trochę się obawiam, że coś mi może nie wyjść przy samodzielnej instalacji, więc zapytałam na home.pl czy będą mieli wersję 1.7 w autoinstalatorze. Odpisano mi, że aktualizacja będzie wprowadzona niezwłocznie po udostępnieniu przed twórców aplikacji odpowiedniej wersji z API.

    Co to znaczy "z API" i kiedy można się spodziewać, że twórcy to udostępnią i home.pl uaktualni wersję jooma?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zadaj to pytanie administratorom home.pl, bo jakieś baje prawią!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm...

    ---------- Post dodany o 20:06 ---------- Poprzedni post był o 19:45 ----------

    Administrator home.pl odpowiedział mi, że wersja z API to wersja, która może być zaimplementowana do autoinstalatora.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A musisz korzystać z usług tej dziwnej firmy?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Sorry ale co ma API (Application Programming Interface) wspólnego z dostępnością nowej wersji Joomla!.
    Dla mnie to raczej reakcja w stylu - rzucimy kilka terminów których klient nie zrozumie i może się odczepi a wina będzie po stronie innych

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny

    Strona firmy, w której pracuję, od wielu lat działa na serwerach Home, więc postanowiłam też u nich wykupić hosting, bo wydają mi się solidną firmą.

    ---------- Post dodany o 20:42 ---------- Poprzedni post był o 20:41 ----------

    Ja właśnie nie wiem co ma owo API do zaimplementowania Joomla 1.7. w autoinstalatorze i dlatego pytam. :-)

    ---------- Post dodany o 20:45 ---------- Poprzedni post był o 20:42 ----------

    No nic, chyba pozostają mi dwie opcje:

    1) albo zainstaluję sobie Joomla 1.7. sama (w najgorszym wypadku się trochę pomęczę, jak coś mi się zacznie psuć)
    2) albo poczekam aż w owym autoinstalatorze zaimplementują najnowsza wersję Joomla.

  8. #7
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Wiesz ostatnio jeden z użytkowników SobiPro który w requirement checker miał kilka mało istotnych ostrzeżeń zapytał swojego provider'a (GoDaddy - broń Boże ) czy jest możliwość ich poprawienia dostał odpowiedź w stylu: SobiPro doesn't work on shared hosting.
    Pomijając debilnośc tej odpowiedzi ( 90% użtkowników SobiPro korzysta rzecz jasna z shared hosting ) ten użytkownik nie miał nawet żadnych problemów z SobiPro na ich kiepskich serwerach, ale GoDaddy od razu starało się mu sprzedać dedicated server.

    Puenta jest taka: skoro na home.pl działa (jako tako) Joomla! 1.6 to najprawdopodobniej również Joomla! 1.7 będzie działać bo niewiele się (programowo) różnią.
    A odpowiedź gościa z home.pl świadczy prawdopodobnie jedynie o braku jakiekolwiek kompetencji pracownika tejże firmy....

  9. #8
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Jeśli już się uparłaś na ichni instalator, to zainstaluj sobie 1.6.4 potem zaktualizuj przez ftp do 1.6.5 a potem do 1.7 *

    * - uprasza się o niekomentowanie tego rozwiązania )
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale powiedz, po co? Prościej zainstalować od razu 1.7. Tyle, że i w tym przypadku należałoby sobie zadać pytanie, po co? Ale to już inna kwestia.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny

    Odpowiedź dla neo_fox:

    1.7 powinna działać na serwerach home.pl, bo wcześniej pytałam o wersje PHP i MySQL - są wystarczające dla Joomla 1.7.

    Pisząc o tym, że coś się może psuć, chodziło mi raczej o moje umiejętności instalacyjne ;-). Zainstalowałam sobie Joomla 1.7. na ściągniętym XAMPP-ie, ale nie wiem, czy to tak prosto pójdzie na serwerze firmy hostngowej. Do XAMPP-a rozpakowałam Joomla do katalogu htdocs, ale na serwerze home.pl nie ma czegoś takiego. Rozpakowany katalog wrzucić luzem? A dotychczasowy plik indeks.html usunąć z serwera? To są właśnie wstępne problemiki, które mnie martwią, jesli zdecyduję się na samodzielną instalację Joomla (bez autoinstalatora na Home).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Joomla w podkatalogu na Home.pl
    przez Cris07 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 20-11-2009, 17:44
  2. Joomla 1.5.9 home.pl
    przez fopik na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 17-01-2009, 20:08
  3. Joomla na home.pl
    przez krisan na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-08-2008, 15:11
  4. Home.pl - Joomla - chmody?
    przez idek na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-04-2008, 00:38
  5. home.pl i Joomla
    przez Phetrak na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-05-2007, 23:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •