Joomla 1.7 + home.pl - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 26 z 26

Temat: Joomla 1.7 + home.pl

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Yoko, co do hostingu popatrz na forum http://www.webhostingtalk.pl/ - tam masz opinie ceny itp, Skoro masz już Home, to cóż trzeb iść za ciosem, od roku nie mam z nimi kontaktu tzn z home z uwagi na cenę w relacji do jakości usług. Nie ma idealnego hostingu. Ja osobiście przerobiłem ich dziesiątki, zawsze był jakiś problem. Zresztą rada - masz 14 dni testu, warto skorzystać, zanim zapłacisz.

    Coż ja ci mogę polecić za małe pieniądze - jest taka firma Hekko, mają tanią markę Jupe - dla małych stron super, cena 18 PLN plus VAT. I nie jest to firma krzak.

    Tak na marginesie, ja na tym forum jestem od kilku lat i zadałem moze z dwa pytania, z tą różnicą, że jak nie znalazłem odp na naszym forum, wskakiwałem na angielskie fora albo do angielskiej dokumentacji.

    Zmiany w Joomla 1,7 są, ale nic nie stoi na przeszkodzi żebyś korzystała z wersji 1,5 jest ona stabilna, bezpieczna i wiele lat będzie dobrze pracować a ilośc dodatków na JED i rozwiązanych rożnych problemów jest ogromna. Bo co daje małym stronom Joomal 1,7 nie wiele - tak praktycznie nic, zaznaczam małym prostym stronom, do dziś pracują serwisy na Joomla 1,0 i mają się dobrze. Popatrz tutaj:

    http://www.gupkrakow.pl/ to jest joomla 1
    albo tutaj: http://spsk1.lublin.pl/

    tez Joomla i moze widac ząb czasu. A tak na marginesie Joomla 1,5,23 ma większe możliwości niż wiele komercyjnych systemów.


    pz i powodzenia
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za linki. Strona, którą mam przygotować jest dość specyficzna i niestety nikt nie jest wstanie ocenić, jak dużym zainteresowaniem będzie się cieszyła i jaki będzie potrzebny limit transferu (za rok da się to ocenić), ale przez to wolałam wybrać hosting, który - szczególnie przy budowie strony - nie sprawi mi niemiłej niespodzianki z wyczerpaniem limitu. O firmie Jupe nie słyszałam, ale sobie ją zapamiętam - do przemyślenia w przyszłości.

    W metadanych stron na Joomla, które podałeś nie ma numeru Joomla. Domyślam się, że ów brak numeru i lata wydania oznaczają "jedynkę":
    <meta name="Generator" content="Joomla! - Copyright (C) 2005 - 2006 Open Source Matters. All rights reserved." />

    Co do wyboru wersji - wcześniej radzono mi tutaj wybrać najnowszą wersję Joomla. Może się okazać, że twórcy Joomla z jakichś zmian w 1.7 się wycofają na rzecz wcześniejszych wersji, jak było np. z Windows Vista, ale z drugiej strony, jeśli nowsza wersja oznacza poprawienie błędów z bezpieczeństwem czy innych, to może warto jednak ją zainstalować. Tak czy siak - juz od pewnego czasu ją rozgryzam, więc przy 1.7 zostanę - zaprzyjaźniam się z nią najlepiej jak umiem :-).

    Dzięki!

  4. #23
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Yako, jest na forum specjalny wątek poświęcony tematowi Joomla 1.5 czy Joomla 1.6+. Poczytaj. W Joomla 1.5 nie ma niepoprawionych "błędów bezpieczeństwa". Ja też nową witrynę zakładałbym najpewniej na 1.7, ale nie dlatego, że bezpieczniejsza, a dlatego, ze ma własności, których nie ma w 1.5, a są w 1.7 i są mi potrzebne.
    To jedno. W rozgryzaniu namawiam Cię raz jeszcze do korzystania z pomocy. Blisko 200 stron objaśnień W Ekranach pomocy do 1.6 (aktualnych także dla 1.7 z drobnymi różnicami) jest po to, by nie odkrywać niepotrzebnie Ameryki (i nie zadawać na forum pytań o podstawy).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #24
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2011
    Wpisy
    78
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety rozbija sie o to że spotykają się tu na forum z jednej strony informatycy i webmasterzy zaawansowani oraz początkujący a więc tacy którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z webmasteringiem i tu pojawia się problem. Ci drudzy trafiają często w gąszcz obcej sobie terminologii, i nie mam tu na myśli podstawowej wiedzy o html, i raz że instrukcje np. na Wiki ale i też w innych miejscach mogą wydawać się im jak chiński wiec zadają pytanie bo wydaje im sie że to szybszy sposób na uzyskanie informacji, natomiast ci Zaawansowani w rzemiośle irytują się strasznie na wg. nich proste pytania i wtedy pojawiają sie wpisy typu "Szukaj na Wiki" albo "Szukaj Google" a przecież łatwiej byłoby jakby, nawiązując do postu @Kaspera, napisać "X czy Y pisał już o tym" albo wkleić link do tematu o tym. Wówczas taki laik znalazłby takiego X czy Y przeczytał jego posty albo cały temat i znalazł potrzebne dla siebie informacje. Nikt tu nie żąda nic na tacy, ale troche pomocy mile widziane. Ja też sie zastanawiam nad Home.pl ale dziękuje Kacperowi za linka do forum o firmach hostingowych tez poczytam

    Pozdrawiam fanów Joomla

  6. #25
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Każdy kto buduje stronę powinien poznac jeszcze jedno forum

    http://www.forum.optymalizacja.com

    Mając te trzy fora Hosting, Joomla i optymalizacja można zdziałać wiele. Bo żeby zaistnieć w internecie nie wystarczy stronę stworzyć, ale trzeba ją dobrze stworzyć.

    Dodatkowo polecam choć spojrzeć na tematy takie jak: usability i architektura informacji.

    Jak dla mnie budując stronę z Joomla, nie musisz znać HTML, PHP czy CSS, więc jeśli nie znasz html i css popatrz na szablony z joomla24.com wile z nich ma kilka wersji kolorystycznych lub dodatkowe opcje jak zmiana logo przez moduł. A jak masz czas poszukaj haseł takich jak Gantry Framework, czy t3 framework dużo video poradników in EN, może jeszcze warp i parę innych fajny ma shape5 ale płatny pierwsze dwa są za free.
    Plus wiki Joomla.

    To co wyżej napisałem to podstawa bez tej wiedzy nie buduj nawet małej strony, oczywiście zrobisz stronę, ale na forum optymalizacji jest dział ocen stron - to takiej strony nie dodawaj tam bo się zniechęcisz, dostaniesz tak dużo krytycznych uwag.

    Dziś nie tworzy się stron ot tak bo zginiesz w tłumie - jak podepniesz swoją strone pod system analityczny np Google Analytics to zobaczysz jak wielu userów nie spędzi na tej stronie dłużej niż 10 sekund, bo będzie nie ciekawa.Taka jest prawda wiele serwisów pada bo jest żle zrobionych poprostu są kiepskie.

    Dlaczego to piszę - na forum tutaj możemy poznać techniczną część tworzenia dobrej witryny ale to mała część.

    Nie przejmuj się wielu wyjadaczy tworzy koszmarki obiecałem, że tego nie pokażę ale cóż może warto dać

    http://www.krasnystaw.pl

    Strona na Joomla 1.6, dla mnie człowiek odwalił fuszerkę na poziomie amatorskiej strony szkoły średniej, ładna i tyle.
    Przy takich rozwiązaniach jak urzędy niestety trzeba ukryć system pod jakim strona powstała - bezpieczenstwo.
    Tworzenie galerii za pomoca artykułów kiedy jest np phoca darmowa.
    a proste adresy przyjazne dla ludzi i wyszukiwarek, przecież w Joomla 1.6 to trzy kliknęcia.
    w niektórych extremalnych przypadkach są ciekawe opisy stron w google np
    Joomla! - dynamiczny system portalowy i system zarządzania treścią. no i płacz moja strona jest daleko w google nic dziwnego skoro nawet opisu strony się nie zmieniło. A ta stronę robiła firma duża skąd wziołem ten opis. oj

    Budujesz stronę nawet dla siebie poczytaj choć trochę aby mieć pojęcie o problemie, z drugiej strony na rynku ja osobiście nie widzę jakiegoś zintegrowanego przewodnika bo temat jest zbyt obszerny

    To dywagacja dla osób sądzącyh że budowa strony to betka.

    Poprawiałem stronę po artyście grafiku - piękna sam zrobił, naprawdę przykuwa oko, ale jej uzytecznośc znikoma, a o seo zapomij wszystkie pod strony zrobił jako pliki graficzne jedyny tekst pisany to prawa autorskie i menu, a i ten grafik miał w ofercie budowę stron.

    Tak to sa też wyjadacze przynajmniej za takich się uważają.

    Nie miej kompleksów i pytaj ale nie o takie sprawy jak usunąc wpis z google przy swojej stronie
    Joomla! - dynamiczny system portalowy i system zarządzania treścią. bo to tzw podstawa teoretyczna.

    Szczęscie w Joomla 1.7 już nie ma wpisu
    Dużo mi się napisało nie na temat, sorry. Bardzo rzadko się udzielam na forach, w ostatnie trzy dni na róznych forach napisałem tyle co przez ostatni rok.
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

  7. #26
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny

    @Kacper1972 Akurat na temat usability sporo się ostatnio dowiedziałam i masz absolutną rację - ciągle wiele stron to koszmarki, w których jest przesyt informacji, brak przemyślanej nawigacji i architektury i na niewiele się zdają nawet CMS-y, na których te strony są zbudowane, a które z założenia są konstruowane zgodnie z zasadami użyteczności.
    Strona, która mam zrobić będzie stroną niekomercyjną, ale czyjąś oficjalną stroną, więc osoby, które będą szukały informacji prędzej czy później na tę stronę trafią, ale jak najbardziej zamierzam zadbać o to, żeby była przyjazna dla ludzi i botów :-).

    ---------------
    @Majster - masz rację! :-)

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Joomla w podkatalogu na Home.pl
    przez Cris07 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 20-11-2009, 17:44
  2. Joomla 1.5.9 home.pl
    przez fopik na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 17-01-2009, 20:08
  3. Joomla na home.pl
    przez krisan na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-08-2008, 15:11
  4. Home.pl - Joomla - chmody?
    przez idek na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-04-2008, 00:38
  5. home.pl i Joomla
    przez Phetrak na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-05-2007, 23:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •