pozbywanie sie niechcianych robotów
Wyniki 1 do 1 z 1

Temat: pozbywanie sie niechcianych robotów

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny pozbywanie sie niechcianych robotów

    Ostatnio meczyl mnie jeden ze spamerskich robotów, ktorego za diabła nie mogłem sie pozbyc gdyż za każdym razem ów syf powracał ze zmienionym IP a wiadomo - takie roboty ignorują pliki robots.txt

    Tu akurat mowa o dość popularnym robocie deltaSCAN

    Mam nadzieje, że komuś moj prosty ale skuteczny skrypcik sie przyda. Otoż banowanie (a raczej przekierowanie na inną strone) odbywa sie po rozpoznaniu niechcianego agenta (agentem moze być robot, przegladarka internetowa, telefon itp), gdzie po detekcji zostaje on przekierowany na specjalną strone - w moim przypadku dalem mu serwis antyspam.pl - niech sie nałyka troche smieci

    Skrypcik najlepiej zrobic w postaci modułu i ustawić go tam gdzie akurat nie zyczymy sobie niechcianych robotów - oczywiscie ilość niechcianych robotów mozna sobie nawstawiać dowoli.

    Dodatkowo w skrypcie umieściłem informacje dla robota o błedzie 301 - "adres trwale przeniesony"

    Kod PHP:
     <?php
    if(strpos($_SERVER["HTTP_USER_AGENT"], "deltaSCAN") !== false)
    {
        
    Header"HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
    Header("Location:http://antyspam.pl");
    }
    ?>
    Oczywiście dzialanie skryptu mozna wykonać na odwrot - czyli umiesic jedynie agenty robotów przyjaznych naszej witrynie ( np. googlebot) oraz agenty znanych przegladarek internetowych takich jak MSIE, Opera, Mozilla, Firefox itp. Takim działaniem mozna lekko zabezpieczyć nasza witryne i o polowe zmniejszyć zbednie pozerany transfer, za ktory przeciez płacimy ;)
    Ostanio edytowane przez hazael : 17-11-2006 01:45
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •