Parę pytań.
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Parę pytań.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-08-2011
    Wpisy
    36
    Punkty
    10

    Domyślny Parę pytań.

    Witam, nie dawno zacząłem przygodę z Joomla 1.5, i teraz chciałbym dowiedzieć się parę spraw.
    Do Joomli ostatecznie przekonał mnie serwis instalki i moje pytania:
    1. Jak zmienić menu by było od lewej do prawej a nie w dół?
    2. Czy można gdy się napisze artykuł umieścić na przykład parę informacji w tabelce po prawej stronie co znaczy że artykuł mamy na przykład na 500px szerokości, potem 50px pustego pola i znowu tekst. Czyli tekst główny o na procesorach a w jednej tabelce historia intela, da się coś takiego?
    3. Mam włączona obsługę że użytkownicy mogą się zalogować, ale żadnego linku lub formularza do rejestracji nie widać, co trzeba wprowadzać?
    4. Pytanie podobne do drugiego ale czy możemy określić określić szerokość dla artykułów na stronie głównej a po prawej lub lewej umieszczać inne rzeczy? Bo na razie mam menu po lewej i reszta to artykuły.
    5. Jakie rozszerzenie do komentarzy polecacie? Najlepiej by były od razu zintegrowane z logowaniem.
    6. Czy są jakieś dodatki typu system news? Jak tak to jakie polecacie? Najlepiej by miały komentarze włączone, i konfigurację jaką szerokość mogą zajmować, coś podobnego jak cdaction.pl, tam jest wyraźny podział na system newsów i stronę.

    Dziękuję za udzielone odpowiedzi

    ---------- Post dodany o 22:06 ---------- Poprzedni post był o 22:01 ----------

    Przepraszam że tak w jednym temacie, następnym razem się poprawie, ale nie chciałem zakładać wielu tematów jeden po drugim.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-12-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    11

    Domyślny

    Wszystko czego potrzebujesz zaczynając swoją przygodę z Joomlą w tym odpowiedzi na Twoje pytania jest tu: http://wiki.joomla.pl/

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Odpowiadam tylko ten raz - ponieważ jest to praktycznie ABC i uwaga @Kusy-ego jest słuszna.


    1. Jak zmienić menu by było od lewej do prawej a nie w dół? - zmienić jego pozycję w strukturze templatki, lub przekonfigurować ustawienia modułu - bo nie wiem czy chodzi o przerzucenie do nagłówka, czy o zmianę z kolumny na wiersz
    2. Czy można gdy się napisze artykuł umieścić na przykład parę informacji w tabelce po prawej stronie co znaczy że artykuł mamy na przykład na 500px szerokości, potem 50px pustego pola i znowu tekst. Czyli tekst główny o na procesorach a w jednej tabelce historia intela, da się coś takiego? - bez problemu chociażby poprzez wstawienie tabeli w pole artykułu i zdefiniowanie koloru ramki zgodnej z tłem - są naturalnie jeszcze inne możliwości, ale jak sam Napisałeś - zaczynasz.
    3. Mam włączona obsługę że użytkownicy mogą się zalogować, ale żadnego linku lub formularza do rejestracji nie widać, co trzeba wprowadzać? - dodać moduł logowania, wejdź w moduły i daj opcje dodaj nowy (biały krzyżyk na zielonym kółku w górnym prawym rogu) i dodaj moduł logowania, ewentualnie w menu utwórz zakładkę logowanie i podepnij według właściwości zakładki (tak jak na przykład sekcje, kategorie itp)
    4. Pytanie podobne do drugiego ale czy możemy określić określić szerokość dla artykułów na stronie głównej a po prawej lub lewej umieszczać inne rzeczy? Bo na razie mam menu po lewej i reszta to artykuły.
    - od tego są kolumny, na 100% Masz zdefiniowaną przynajmniej lewą.
    5. Jakie rozszerzenie do komentarzy polecacie? Najlepiej by były od razu zintegrowane z logowaniem.- Jcomments
    6. Czy są jakieś dodatki typu system news? Jak tak to jakie polecacie? Najlepiej by miały komentarze włączone, i konfigurację jaką szerokość mogą zajmować, coś podobnego jak cdaction.pl, tam jest wyraźny podział na system newsów i stronę. - Wystarczy stworzyć kategorie nowości lub użyć modułu najnowsze i odpowiednio skonfigurować.


    Pzdr
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 15-08-2011 08:34

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-08-2011
    Wpisy
    36
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mieliście rację, wiki jest skarbnicą wiedzy choć z wybraniem komentarzy to bym nie znalazł, a tak to polecacie.
    Co do tabelki to właśnie tak robiłem ale myślałem że są też inne sposoby, dzięki wielkie a teraz idę czytać dalej.

Podobne tematy

  1. Parę pytań odnośnie Jomsocial
    przez doominik na forum CB i Joomsocial
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 11-06-2011, 08:31
  2. Co to jest tryb RTL i parę innych pytań
    przez bazyl009 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 03-11-2010, 19:15
  3. Moja strona w Joomla 1.5 na serwerze - parę pytań?
    przez pimat na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-10-2010, 20:56
  4. DJ-Image Slider - parę pytań
    przez arrived na forum Rozszerzenia z Design-Joomla
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-09-2010, 01:35
  5. Parę pytań dot. szablonu Ef_live
    przez NPS na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-05-2007, 23:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •