Social na Joomli? Co można własciwie zrobić? - Strona 2
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 46

Temat: Social na Joomli? Co można własciwie zrobić?

  1. #11
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Zatem sugeruje, otworzyć notatnik opisać swój pomysł i zgłosić go w konkursie startupów "Start with e-nnovation".

    Zgłoszenie należy przesłać do 28 sierpnia 2011 roku poprzez formularz na stronie: e-nnovation.pl/contest_project
    Autor najlepszego pomysłu otrzyma 10 000 euro, które będzie mógł wykorzystać na dowolny cel.

    Bo tak, to wole konkretne kwoty, niż wchodzić z kimś w spółki, kogo nie znam.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    Sobi2 to komponent to tworzenia wszelkiego roszaju rozwiązan katologowych. Jest to prymarnie katalog firm, ale ze względu na elastyczna budowe, można z tego zrobić wszelaki katalog, np ogloszeń ksiażek, repozytorium (patrz. pliki.joomla.pl) Można stworzyć nawet pseudospołecznościowe profile anonsowe typu roksa.pl. Pisze niefachowo "pseudospołecznościowy" bo nie obejmuje on realcji między użytkownikami i taki wpis nie jest profilem właściwym dla Joomla. Taki portal Jak odloty to prawdopodobnie cos autorskiego, albo socialo lub też inne rewelacyjne rozwiązanie. W każdym razie do pokazania fotek w anonsie nie trzeba strzelać z armaty, używając jomsocial. Czyli generalnie Gall Anonim ma rację.

  4. #13
    Wyjadacz GOGOKOM awatar
    Dołączył
    08-08-2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    715
    Punkty
    32

    Domyślny

    @Dantes hm ABC Biznesu. Skoro to taki dobry biznes a moja chłodna szybka kalkulacja cię zabiła, a masz POTENCJAŁ to proszę Cię nie szukaj łosi na tym forum tylko idź do urzędu pracy albo do UE ze swoim projektem po dotację zleć to komuś za kasę a nie obiecuj gruszki na wierzbie i udziały w super projekcie.
    Poszukaj na tym forum takich jak ty to już wielu propozycje takie składało.
    Nie podcinam ci skrzydeł ale realnie podchodzę do sprawy jak byś był konkretny to nawet na tym forum znalazł być chętnych ale źle zacząłeś a tu już kłania się PSYCHOLOGIA. Więc jak chcesz cokolwiek osiągnąć zacznij nie tylko czytać ABC Biznesu i zmień język bo kto poważnie potraktuję kogoś kto operuje podwórkowym słownictwem, no chyba że chciałeś dostosować zgodnie z zasadami j. polskiego słownictwo do rozmówców TO SIĘ POMYLIŁEŚ.
    Jak już ci napisałem POMYŚL I PISZ
    GOGOKOM http://mazwal.pl http://kadp.edu.pl - konferencja, Komornik Bydgoszcz http://komornikbydgoszcz.eu
    http://ciasteczka.org.pl - wszystko o i dookoła nich. http://alfa.bydgoszcz.eu - księgowość Bydgoszcz - mój księgowy a dobry księgowy to skarb
    http://twojremont.bydgoszcz.pl - Bydgoszcz firma remontowa, remontowo wykończeniowa.

  5. #14
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @GAGOKOM no i w efekcie kolega @Dantes zniknie i pojawi się na forum powiedzmy od jutra @Tesdan, myślę że skutecznie kolegę przekierowałeś.

    @Dantes - zasadą podstawową ekonomii jest to iż towar jest wart tyle ile klient jest w stanie za niego zapłacić - cała reszta ekonomii to pochodne tego stwierdzenia i obserwacje zachowań społecznych na informacje.
    Jak widać - inwestorzy tutaj ewidentnie nie są zainteresowani Twoim pomysłem - naturalnie Wiem iż w Twoim mniemaniu pomysł jest tak fantastyczny że boisz się nim podzielić aby Ci ktoś go nie ukradł i co więcej całkiem możliwe że taki jest - ja tego nie wiem - nie znam pomysłu - ale niestety abyś wszedł z kimś w spółkę będziesz musiał tak czy inaczej się nim podzielić i podjąć ryzyko (drugie prawo ekonomii/biznesu - podstawowym kosztem przedsiębiorcy jest ryzyko które musi ponieść). W innym przypadku pomysł wyląduje na półce i obrośnie kurzem a w przeciągu roku lub dwóch ktoś inny też na niego wpadnie i to zrobi - a Ty będziesz mógł co najwyżej popsioczyć. Reasumując: Może faktycznie skorzystaj z rady @PeFik-a ponieważ kto wie czy to nie najlepsza rada jaka tutaj padła, ze swojej strony dodam z lekką złośliwością - Jak nie wypali Ci "Start with e-nnovation" to zawsze pozostaje DRAGONS' DEN.
    Z uszanowaniem.
    Gall Anonim

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-08-2011
    Skąd
    lubuskie
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję Przyjaciele za wszystkie głosy. Nawet jak część była złośliwych to i tak była w nich merytoryka.

    Więc uporzadkujmy trochę wiadomości. To jakie możliwości ma Joomla Social? Jakiego typu fikołki mozna na niej robić? Jakiego typu social zrobić?


    Teraz w kwestii Roksy i Odlotów (swoją drogą jakoś koledzy Joomliści od razu byli mocno w temacie - ...ale stawianie portali i stron na Joomli to też pewnie jakiś stres, który trzeba jakoś odreagować) a więc Roksa jest na komponencie Sobi a Odloty pisane od A do Z przez programistę?I teraz moje pytanie czy gdyby tych panienek na Roksie było powiedzmy 5 razy więcej to Joomla by sobie z tym poradziła????

    Co do mojego sociala to pewnei macie racje, ze jest to juz duże i ogromne przedsięwzięcie. I boje się, ze nawet 40 tys z unii by nie wystarczyło aby opłącać programistów

    A w wracając jeszcze do portali z paneinkami, to jaki może być koszt uruchomienia takiej Roksy? Czy tu maczał palce jakis profesjonalny programista czy to raczej na dostępnych modułach wszystko???

    Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam całe środowisko.

  7. #16
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Kolego,
    po pierwsze nie widzę aby ktokolwiek napisał że jeden lub drugi serwis jest postawiony na Sobi, natomiast zostało napisane że jeden i drugi da się spokojnie na zasadzie płatnego dodawania ogłoszeń za pomocą Sobi spokojnie stworzyć - jedynym ograniczeniem jest bodajże brak dodatku obsługującego polskie systemy płatności dla SobiPro - albo nie wiem o tym że jest (do Sobi2 jest taki dodatek o ile mi wiadomo stworzony, a więc możliwy do zakupu).
    Nie bardzo łapię z czym Masz problem i skąd te cyniczne uśmieszki odnośnie znajomości tematu portali erotycznych, to że niby nigdy nie Byłeś na stronach związanych z seksem i erotyką - ot i ciekawostka wobec tego skąd przykłady i chyba pomysł. Uważam że to jak najbardziej naturalne i jeżeli którykolwiek z obecnych tutaj Panów napisze że nigdy na takiej stronie nie był niechaj rzuci we mnie kamieniem - ja byłem, a szczerze mówiąc raczej zaniepokoiłoby mnie gdyby ktoś napisał że nie był i to niezależnie od orientacji - bo to już byłby raczej stan którym powinni zainteresować się lekarze.
    Pzdr
    P.S. Właśnie wlazłem na jeden z tych portali aby odpowiedzieć na twoje pytanie o to czy Joomla i n.p. Sobi obsłuży taką ilość ogłoszeń - więc odpowiadam - nawet jeżeli będzie dziesięciokrotnie więcej to tak.
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 18-08-2011 12:02

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-08-2011
    Skąd
    lubuskie
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    oojj takie tam żarty......................każdy facet ma taki dzień w życiu, że sobie myśli: o nic się nie musze martwić wszystko zapłacone roksa i odloty to nie powiem....oferta szeroka......ale wracając do tematu

    Dziękuje Galu za zbadanie tematu. I prosze o Twoje zdanie....Gdybyś miał robic tego typu serwis to wybrałbys Sobi czy JoomleSocial?

    Jak sadzisz jakie mogą być orientacyjne koszty?

    P.S Takiego człowieka jak Ty widziałbym w swojej ekipie
    Ostanio edytowane przez Dantes : 18-08-2011 12:17

  9. #18
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Raczej oczywiste powinno być z moich wypowiedzi że użyłbym SobiPro,
    Koszty zależą od tego kto by to robił.
    Jeżeli Ty to:
    Koszt SobiPro wynosi minimum TUTAJ
    Koszt stworzenia rozszerzenia do SobiPro obsługującego polskie systemy płatności jest mi nieznany - pytaj innych
    I prawdopodobnie jakieś 1000 godzin pracy i nauki równocześnie za nim dobrze rozgryziesz temat.

    Ogólnie dzięki za zakamuflowaną propozycję - zawsze to jakiś komplement - jednak nie jestem zainteresowany
    - po pierwsze ten zakres tematyczny jest tak popularny że niezależnie od pomysłu ryzyko inwestycji jest jak dla mnie zbyt duże - nie czuję tutaj blusa.
    - po wtóre moje pomysły - jako że są moje bardziej mi się podobają - czyje są lepsze - czas pokaże.
    Mam nadzieję że jak Twój wypali to za wskazówki przynajmniej Jasia Wędrowniczka Zasponsorujesz
    Z uszanowaniem.
    Gall Anonim

  10. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-08-2011
    Skąd
    lubuskie
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki, a jezelibym to zlecił komuś to ile by to mogło kosztować? Ile np. Ty byś za to wziął?

    Ja mam dwa projekty: jeden to właśnie coś ale Roksa ale inna branża a drugi to duży i prężny social.

    Nie wiem czy jest sens abym się uczył technicznie Joomli mi wystarczy abym wszystko rozumiał i znał możliwości...a to już jest potęzna nauka i wielka wiedza.

  11. #20
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Nawet jeżeli bym się podjął stworzenia czegoś takiego to na 100% nie podam tej ceny w publicznym wątku forum, a szczerze mówiąc wątpię aby ktokolwiek to zrobił.
    Więc daj to do działu zleceń - z linkiem do tego wątku bo dosyć obszernie jednak opisane zostało zagadnienie co do Twoich oczekiwań i zobacz jakie oferty Ci spłyną - najlepiej z marszu napisz że ma być to zmodyfikowana "kalka" witryny odloty lub roksa.
    Pzdr
    P.S. Jak Szacujesz godzinę swojej pracy, ale uczciwie? Przemnóż przez 1000 godzin o których napisałem podziel przez dwa i szukaj zleceniobiorcy
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 18-08-2011 12:40

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Czy można to zrobić - szalbon do Joomla
    przez orygano na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 30-09-2010, 17:48
  2. Czy ze slida można zrobić przekierowanie?
    przez nowicjuszka_pełną_gębą na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-02-2010, 10:02
  3. Czy tak można zrobić? Banner - zmiana
    przez Joom-Joom na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-10-2009, 23:28
  4. Czy można tak zrobić ?
    przez lkorek na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-08-2008, 11:04
  5. komponent kontakt-czy można to zrobić?
    przez OlgaG na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 16-05-2007, 09:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •