MediaManager w Joomla1.7 wysyłanie plików na serwer
Wyniki 1 do 1 z 1

Temat: MediaManager w Joomla1.7 wysyłanie plików na serwer

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-08-2011
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny MediaManager w Joomla1.7 wysyłanie plików na serwer

    Witam forumowiczów.

    Wiele godzin męki i brak dalszych pomysłów nakłoniło mnie do poproszenia Was o pomoc w moim (dość specyficznym) przypadku z Joomla 1.7.

    Otóż zainstalowałem na home.pl na jednym serwerze równolegle dwie J1.7 w katalogach.
    Wszystko działało znakomicie do momentu, w którym postanowiłem zabawy z uprawnieniami aby ułatwić drugiemu użytkownikowi późniejsze zarządzanie witrynami poprzez ukrycie niektórych (zbędnych dla niego) opcji. Nie udało mi się uzyskać zadowalającego efektu poprzez przenoszenie użytkownika do różnych grup z różnymi prawami dostępu, więc na końcu stwierdziłem, że jednak zostawie tak jak jest (konkretnie chciałem dać mu domyślne prawa Managera + dostęp do Ozio Gallery 3 w panelu admina).
    Wcześniej normalnie instalowałem moduły dodatkowe na tych instalacjach Joomli, a teraz nagle patrzę i widzę:
    Pojawił się problem z wczytywaniem pliku na serwer.
    przy próbie instalacji dodatku odpowiedzialnego za wyskakujące popup'y.
    Pomyślałem "no nic" i zainstalowałem z katalogu na serwerze, poszło bez problemu i uruchomiło się również. Później chciałem wrzucić kilka nowych zdjęć na serwer przez Media Managera (nie używam Flash Uploadera) i tu zaczyna się cała historia.
    Do niektórych folderów ze zdjęciami wcale nie mogę wejść (moje konto z uprawnieniami Super Usera, wyrzuca mnie go głównego katalogu "images" a na pasku w przeglądarce pokazuje, że strona jest cały czas przeładowywana) mimo, że są na liście dostępnych na serwerze folderów. Do innych jeśli da się wejść to nie da się wrzucić żadnego pliku, wyskakuje wtedy:
    Plik jest zbyt duży, aby go wczytać.
    Dodam, że w ustawieniach Media Managera ograniczanie rozmiaru pliku mam ustawione na 0 (nielimitowane) i wcześniej działało wszystko OK.
    Pamiętam, że podczas walki z uprawnieniami użyłem opcji "Odśwież pamięć podręczną", "Oczyść pamięć podręczną" i "Usuń przedawnione pliki" czy coś podobnego.
    Wysyłanie plików przez FTP na serwer działa normalnie, są potem widoczne w katalogach (o ile mogę do nich wejść przez Managera), mogę edytować artykuły.
    Plik configuration.php i wszystkie inne figurują jako zapisywalne w statusie Joomla.
    Próbowałem zmienić uprawnienia do "wadliwych" katalogów przez FileZillę, ale nic to nie zmieniło. Foldery do których nie mogę wejść w Media Managerze są utworzonymi przeze mnie wcześniej katalogami zdjęć komponentu Ozio Gallery 3, który na stronie działa normalnie i wyświetla galerię ze zdjeciami do których nie mam dostępu przez Media Managera. Plików jednak nie mogę uploadować do żadnego folderu. Robiłem też reset pliku XML w Ozio, żeby odświeżyć listę zdjęć w galeriach oraz próbowałem ustawić uprawnienia do komponentu na liście zainstalowanych dodatków.

    Starałem się skrupulatnie wszystko opisać, każdą z czynności, która mogła mieć znaczenie dla tej usterki. Usterka występuje teraz na obu równoległych instalacjach Joomli na tym moim serwerze.
    Pomoc techniczna Home.pl stwierdziła, że to wina skryptu i poradzili zgłosić się właśnie na forum. Po 4 godzinach stwierdziłem, że jednak chyba sam się z tym nie uporam.

    Bardzo proszę Was o jakieś porady/instrukcje, cokolwiek co może mnie nakierować w stronę usunięcia zaistniałego zjawiska. Z góry dziękuję każdemu zainteresowanemu, piwo murowane

    ---------- Post dodany o 17:48 ---------- Poprzedni post był o 17:47 ----------

    Ale wtopa, zły dział, proszę o przeniesienie, nie wiem czemu mi wrzuciło w dział z problemami z instalacją :/

    temat przeniesiony //wojsmol

    ---------- Post dodany o 19:49 ---------- Poprzedni post był o 18:48 ----------

    Uwaga

    Co ciekawe, w trzecim folderze przywróciłem Akeeba Backup'em kopię strony za czasów gdy jeszcze działała poprawnie i na tej kopii też jest ten sam problem.
    Już nie wiem czy wina hostingu czy Joomli.

    ---------- Post dodany 22-08-2011 o 13:18 ---------- Poprzedni post był 21-08-2011 o 19:49 ----------

    Cóż, po prostu postawiłem Joomlę na nowo z autoinstalatora w wersji 1.6, potem aktualizacja do 1.7, przerzuciłem dane i działa.
    Ostanio edytowane przez wojsmol : 21-08-2011 19:26

Podobne tematy

  1. Pobieranie i wysyłanie plików przez użytkowników.
    przez cz4cha na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-06-2010, 20:32
  2. wysyłanie plików
    przez ziemko1 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-03-2009, 18:27
  3. Wysyłanie joomla na serwer
    przez mino na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 14-10-2007, 09:53
  4. Wysyłanie plików z formularza
    przez bester na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-05-2007, 14:10
  5. Wysyłanie strony z J na inny serwer
    przez marsel na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-07-2006, 20:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •