problem z phpMyAdmin
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: problem z phpMyAdmin

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2011
    Wpisy
    78
    Punkty
    10

    Domyślny problem z phpMyAdmin

    zapomniałem hasła które niedawno zmieniałem do zaplecza, a więc korzystając z pomocy na forum znalazłem linka do podpowiedzi i zastosowałem tą podpowiedź co mnie ucieszyło. Ale zobaczyłem też że w xamppie mam na dole w czerwonej ramce ostrzeżenie "Twój plik konfiguracyjny zawiera ustawienia (konto roota bez hasła), które odpowiadają domyśnemu uprzywilejowanemu kontu MySQL. Twój serwer MySQL działa z takim ustawieniem, jest otwarty dla włamywaczy", no i sie troche zaniepokoiłem wiec wpadłem na szatański i niestety zły pomysł żeby na dole panelu xamppa wpisać dla roota hasło i "Wykonaj" co wywaliło mi MyphpAdmin.


    Aha, jeszcze może pomoże coś takiego, jak wchodzę w phpMyAdmin to pojawiają mi się tylko takie komunikaty:
    "MySQL zwrócił komunikat:

    #1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)"

    "phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom danym przez administratora serwera MySQL."

    Wyszukałem w komputerze taki plik config.inc.php ale dalej nie wiem co zrobić.

    Proszę pomóżcie mi jak mogę odzyskać phpMyAdmin? Chyba bez phpMyAdmin to jestem jak bez ręki prawda?
    Ostanio edytowane przez Majster : 27-08-2011 21:48

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To nie problem phpMyAdmin tylko MySQL. W XAMPP standardowo nie ma ustawionego hasła do MySQL, ustaw je w zakladce /localhost/xampp - > Bezpieczeństwo
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2011
    Wpisy
    78
    Punkty
    10

    Domyślny

    dobra w /localhost/xampp - > Bezpieczeństwo ustawiłem hasła, ale to nie rozwiązuje niestety problemu bo chodziło mi o to że chciałem mieć działającego phpMyAdmin a nie mam bo z poziomu phpMyAdmina w polach na hasło dla root wstawiłem hasło i Wykonałem. Czy to tak ma być że po nadaniu haseł dla root phpMyAdmin przestaje być widoczny?

    Kurcze już różne myśli mi przychodzą do głowy. Niemniej jak w xamppie klikam na phpMyAdmin to ciągle pojawia się błąd wiec może nie? może coś nie działa w tym phpMyAdmin? Ale hasła nadałem w dziale Bezpieczeństwo tylko nie wiem czy jest problem czy nie? Nie chciałbym aby w pewnym momencie zaplecze mi sie wysypało albo żebym miał stracić wyniki pracy nad stroną. Niestety nie jestem fachowcem od php czy baz danych.

    A chciałbym mieć tego phpMyAdmin spowrotem.

    w pliku config.inc.php nie ma w żadnym miejscu tego nieszczęsnego hasła, które przez głupotę w xamppie wprowadziłem i dałem polecenie "Wykonaj" a które myślałem że w tym pliku jest i mógłbym je usunąć usnąć i rozwiązać problem. I nie wiem co zrobić.

    ---------- Post dodany 28-08-2011 o 02:00 ---------- Poprzedni post był 27-08-2011 o 21:18 ----------

    Udało mi się dojść do phpMyAdmina ale ciągle nie wiem czy dobrze to zrobiłem. A więc w Xamppie w ścieżce którą podpowiedział Zwiastun - /localhost/xampp - > Bezpieczeństwo (dzięki) ustawiłem hasła dla:
    MYSQL SECTION: "ROOT" PASSWORD
    i
    XAMPP DIRECTORY PROTECTION (.htaccess)
    ale to jak na ten moment nie działało, wiec zacząłem szukać i gdzieś wyczytałem że trzeba też zmienić w pliku config.inc.php w wierszach 21 i 34 owe hasło dla Root. Przy okazji czy ktoś może wie co oznacza w tym pliku, w wierszu 27 wartość "false" i czy to źle? czy to trzeba zmienić? jak?

    po wpisaniu tych haseł dalej nie działało, ale zrestartowałem komputer i od nowa wszedłem do xamppa i znowu phpMyAdmin i pojawiło się okno do logowania gdzie użytkownik root i moje hasło i udało się, tzn wygląda jakby sie udało bo na dole w czerwonej ramce jest ostrzeżenie:

    "Połączenie dla użytkownika kontrolnego zdefiniowanego w pliku konfiguracyjnym nie powiodło się."

    i nie wiem czy jest ok czy nie jest ok.

    Jeśli jest tu ktoś kto ogarnia ten temat, tego xamppa albo phpMyAdmin i wie co taki komunikat oznacza i jak dalej postąpić to proszę o podpowiedź bo na prawdę już strach cokolwiek dotykać żeby nie popsuć.
    Ostanio edytowane przez Majster : 27-08-2011 23:25

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Najprostsze rozwiązanie:
    1. Wymień XAMPP-a na JAMP-a
    2. Z katalogh htdocs w XAMPPi-e przenieś katalog z plikami witryny do katalogu mnt/var/www/
    3. Z katalogu xampp/mysql/data przenieś katalog z bazą danych witryny do katalogu mnt/var/lib/mysql
    4.W pliku konfiguracyjnym witryny configuration.php zamień nazwę i hasło użytkownika bazy danych na joomla/joomla.
    5. Odinstaluj XAMPP-a
    Z opisu wygląda, ze zrobiłeś, co można i masz połączenie z pma. Nie łaczy się jedynie użytkownik kontrolny, który pewno ma inne hasło.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2011
    Wpisy
    78
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zapytam tylko a dlaczego powinienem przenieść bazę na JAMPa? Ten Xampp który mam zainstalowany jest uszkodzony? I kto to jest użytkownik kontrolny? Czy to znaczy że ktoś sie włamał do mojego domowego komputera i sobie założył jako ten "użytkownik kontrolny" konto?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wybacz, to jest forum Joomla, a nie XAMPP-a, phpMyAdmina i całej informatyki. Nie miejsce tu na objaśnianie takich kwestii, choć mogą być interesujące. Masz podpowiedź, co zrobić, by się pozbyć problemu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2011
    Wpisy
    78
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zapytałem, bo przyznam się że jestem troche zszokowany i zdołowany, tym czego się domyślam a przekonany byłem cały czas że wszystko u mnie bardzo dobrze działa, a moje problemy to tylko te ewentualnie związane z tworzeniem strony lub działaniem joomli. Czyli jeśli jedynym rozwiązaniem takim jak dla mnie czyli prostym jest zaproponowane przez Ciebie to tak zrobię, najpierw tylko muszę poczytać o instalacji i konfiguracji tego oprogramowania serwerowego.

    Dzięki Zwiastun za pomoc, a ja biorę sie za szukanie informacji o JAMP-ie.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Podane Ci rozwiązanie nie jest jedyne. Rzecz w tym, że gdybyś np. skorzystał wcześniej z poradnika dotyczącego instalacji XAMPP-a, to pewno nie byłoby problemu. A tak to nie wiadomo, co i jak faktycznie pozmieniałeś.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2011
    Wpisy
    78
    Punkty
    10

    Domyślny

    A tak się zastanawiam czy przeinstalowanie Xamppa i ewentualnie podmiana folderów z htdocs i data nie pomoże jakoś? Niestety instalowałem Xamppa wg tutoriala na płycie, i przyjąłem że jest wystarczające.

    Co do JAMPa to po wpisaniu w szukajce "JAMP" i w wynikach wyszukiwania: "Joomla 1.6. Szybki start/Instalacja JAMP-a" jest instrukcja do mov’AMP PL, Czy wobec tego mam rozumieć że instalacja Jamp jest identyczna? Na stronie Jampa nie ma instruktarzu do instalacji. Chociaż może nie ma potrzeby?

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    JAMP jest następcą mov'AMPa. Instalacja polega na umieszczeniu (rozpakowaniu) plików na komputerze (kluczu USB, dysku zewnętrznym, itp)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Dodawanie skryptów do phpmyadmin.
    przez BelHeI na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-06-2011, 02:28
  2. Problem z phpmyadmin w XAMPP
    przez daro822 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-06-2010, 18:58
  3. Xamp: problem z phpmyadmin
    przez lomanki66 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-12-2007, 17:18
  4. phpMyadmin?
    przez lomanki66 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-11-2007, 19:19
  5. Problem z phpMyAdmin w Xampp
    przez egregor na forum Różne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-11-2007, 02:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •