Problem po przeniesieniu z localhosta(Win) na serwer(linux)
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem po przeniesieniu z localhosta(Win) na serwer(linux)

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2006
    Skąd
    Bełchatów
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Problem po przeniesieniu z localhosta(Win) na serwer(linux)

    Mój problem przedstawia się następująco:

    U siebie na localhoście (Krasnal serv) zainstalowałem joomla 103pl i powgrywałem komponenty etc.
    Teraz chciałem wszystko wrzucić na serwer, gdzie strona ma być dostępna. Wgrałem bazę danych, pliki na FTP i zmieniłem configuration.php na wymagania serwera. Chyba jednak zrobiłem coś nie tak, ponieważ mam problem z błędem:

    Warning: main(): Unable to access /usr/beta/beta/includes/compat.php50x.php in /mnt/c0d2p2/www/niezalezni/beta/includes/joomla.php on line 66

    Warning: main(/usr/beta/beta/includes/compat.php50x.php): failed to open stream: No such file or directory in /mnt/c0d2p2/www/niezalezni/beta/includes/joomla.php on line 66

    Fatal error: main(): Failed opening required '/usr/beta/beta/includes/compat.php50x.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /mnt/c0d2p2/www/niezalezni/beta/includes/joomla.php on line 66


    Myslę, że własnie w configuration coś pokopałem. CHMODy są ok.
    Jakieś propozycje?:confused:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2005
    Wpisy
    62
    Punkty
    10

    Domyślny

    sprawdz sciezke w pliku konfiguracji czy masz poprawna "$mosConfig_absolute_path"

  4. #3
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Po ścieżkach patrzac raczej sa zmienione
    Co do bledu wskazuje on iz nie ma badz ma zla nazwe plik /usr/beta/beta/includes/compat.php50x.php

    Zdarza sie to czesem przy przegrywaniu ze pliki sie gubią, (zwłaszcza w windows commanderze) sprawdz czy ten plik jest oraz czy ma taka nazwe (zgodnosc wielkosci liter)
    Natomiast poszukiwani tego pliku wskazuje iz masz php5 na serwrze, bylbym ostrozny bo joomla nie jest przystosowano do tej wersji php, a juz na pewno maga byc problemy z dodatkami

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2005
    Wpisy
    62
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmm jak sa dobre skoro sa 2 rozne?

    /usr/beta/beta/ i /mnt/c0d2p2/www/niezalezni/beta

  6. #5
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    no faktycznie ciekawe, nie zauwazylem nawet, moze to mimo wszystko wina php5

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2006
    Skąd
    Bełchatów
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Okazało się, że xle ścieżkę podałem w pliku joomla.php. Już jest wszystko w najlepszym porządku.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •