kod PHP ...
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: kod PHP ...

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2006
    Skąd
    Płock
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    kod PHP ...

    Witam

    Mam pytanko odnosnie kodu PHP i joomli.

    Czy jest mozliwosc umieszczenia kodu php we własnych modolach???

    Szukalem dosc dlugo w sieci... i na forum... no i jedynymi informacjami jakie znalazlem to info odnosnie kl_php i wstawiania kodu php w tresci artykulow (co u mnie tez sie sypie)... np {kl_php} echo date();{/kl_php} wywala jakies bledy w kl_php.php ... moze sciagnolem jakas stara wersje tego zip`a?

    a wracajac do tematu to...
    utworzylem sobie nowy modol w ktorym chcial bym zamieszczac jakies informacjie o swoim serwerz przy uzyciu php... no ale w module nie moge uzywac {kl_php} ... {/kl_php} tak jak w artykulach... i zastanawiam sie czy jest jakis sposob ze by tego dokonac

    Z gory dziekuje za pomoc i czekam na odpowiedzi

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    A nie możesz tak po prostu wsadzić we własnym module [nowym] kodu php?
    Kod:
    <?php echo date(); ?>

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2006
    Skąd
    Płock
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmmm... moze napisze po kolei jak robie ten modol:

    1. Wybieram z menu Modules -> Site Modules
    2. Nastepnie klikam obrazek z podpisem New i tworze nowy modol
    3. podczas tworzenia w sekcji "Custom Output" chcialem umiescic kod php.

    no i niestety nie moge... jak wpisze centralnie w ten edytor to wyswietla na stronie dokladny kod a nie jego wykonanie... a jak wybiore wpisywanie w trybie html to po wybraniu Update i zamknieciu okna wpisywania w formie HTML kod php znika.

    jest na to jakas rada?

  5. #4

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Pewnie, że jest rada...
    Na chwilkę w konfiguracji Mambo / Joomla! zmień edytorka na NO WYSIWYG i wtedy twórz moduł - będziesz widział kod źródłowy.
    Zapisz moduł. Zmień edytorka, jak wyżej, ale na innego [Twojego ulubionego].
    Opublikuj moduł. Sprawdź działanie.

  6. #5
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    W konfiguracji edytora wyłącz skrypty jako niedozwolony element wstawiany poprzez edytor. Np. w TinyMCE masz pole "Zabronione", a w tym polu skasuj "scripts" ...

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2006
    Skąd
    Płock
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na poczatku dzieki za odpowiedzi

    livio <- zrobilem tak jak mi radziles i nic... tzn teraz kod php wodczny jest w opcji edycji modulu ale nie widac nic na stronie a zrobilem zwykle echo - <?php echo "slowo"; ?>

    magic <- nie wiem czy cos moze knoce ale robie tak: wybieram z menu Mambots -> Site Mambots ... tam odnajduje Edytor TinyMCE
    niestety panel administratora mam w wersji angielskiej i nei mam pola "Zabronione" ale jak sie domyslam chodzi tu o pole "Prohibited Elements" w ktorym mam tylko applet. wiecej nie znalazlem innych miejsc gdzie to moglo by byc.

    moze sa jakies zmienne globalne joomli w ktorych mogl bym wylaczyc ignorowanie kodu php wprowadzanego przez admina? albo jeszcze jakis inny sposob ?

    w kazdym razie ja siedze nad tym caly czas i kombinuje... jestem wdzieczny za wasza pomoc.
    Ostanio edytowane przez Postal : 09-01-2006 20:36

  8. #7
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Kodu php nie dasz rady umiescic w module z poziomu panelu administratora.
    Jedeny sposob napisac i zainstalowac moduł.
    Najprosciej jest wziac pierwszy lepszy (jak najprostrzy ) modul i zmienic nazwy plikow na swoje, wyedytować plik php i wstawic swoja zawartosc, oraz plik instalacyjny xml gdzie takze trzeba zmienic nazwy plikow.
    Jak sie to juz raz zrobi to potem szybko idzie
    W razie watpliwosci pytaj

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2006
    Skąd
    Płock
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    stone <- dzieki za odpowiedz... musze przyznac ze tez o tym myslalem ale traktowalem to jako ostatecznosc... no i wychodzi ze bede musial sie grzebac w kodzie

    W zwiazku z tym wsyztskim zastanawiam sie czy nie mozna stworzyc jakiegos modulu w panelu administratora (pustego modulu... tylko z nazwa) a potem odszukac go gdzies w plikach i w nim poustawiac to co sie chce... bo w sumie tak by chyba bylo najlatwiej... niestety poki co nie moge znalesc tych plikow od nowych moduluw (tzn. tworzonych z panelu admina).

    Czy one sie do bazy zapisuja i dlatego nei mozna ich edytowac? hmmm zastanawia mnie to...

    teraz pewnie rusze przerabiac jakies istniejace moduly... tylko ze z tym jest kupa roboty... no coz ide kombinowac

    Prosze o jeszcze jakies podpowiedzi

  10. #9
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Tak tez sie nie da. Modul zalozony w panely admina nie staje sie plikiem ale jest zapisywany w bazie. Aby miec mozliwosc kodu php musisz modul zainstalowac z paczki. Zrób tak jak mowie, wez pierwszy lepszy modul do instalcji i tylko pozmieniaj dane w pliku xml na swoje oraz nazwy plikow i paczki i potem mozesz z nim robic co chcesz

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2006
    Skąd
    Płock
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    stone <- wielkie dzieki za pomoc... troche sie z tym pomeczylem ale juz teraz widze ze nie jest to takie trodne jak sie wydaje dzieki tobie bede mogl zrobic modul obslugujacy statystyki uptime systemow operacyjnych zarejestrowanych na stronie http://en.uptime-project.net

    Dziekuje wszystkim ktorzy udzielali mi pomocy

    Pozdrawiam serdecznie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •